Нормално ли е ?

  • 21 111
  • 235
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12 473
Не ме разбра. И ММ и аз не съм против деца.
Но годините са ни множко и не се получава.
Което не го изключва от уравнениетп, но и не ми е цел на всяка цена. Деца и двамата имаме.

# 181
  • Мнения: 30 802
Е, стига де - Белащица, Пловдив ми е любим квартал просто. Peace

Ти сериозно ли? Да не си ходила само до Фон Голденбург? Белащица си е село, понякога с проблеми с водата, презастроено, с миниатюрни дворчета и почти нулево място за разходки.

Рогош е мега селско и шибано, Куклен вече е далеч, Марково е уау, ужас, не ми се говори...Прослав няма канализация, бе изобщо- не е като да са се ширнали едни предградия с просторни къщи с морави отпред.

# 182
  • Мнения: 12 473
Грешиш, в доста къщи там съм била. С огромни дворове и асфалтирани улици до тях.
Иначе живея в Драгалевци и също сериозни оплаквания нямам. Всичко ми е на една ръка, тихо, спокойно и се разхождам ежедневно.
Малко комуникационни проблеми само, но добре че сме тройно подсигурени.

# 183
  • Мнения: X
Не ме разбра. И ММ и аз не съм против деца.
Но годините са ни множко и не се получава.
Което не го изключва от уравнениетп, но и не ми е цел на всяка цена. Деца и двамата имаме.

Разбрах те. Точно по темата е.

Но ако за вас годините са някакъв важен параметър, то за други е къщата, а за трети е квартала. В случая съм на вашето мнение, че с 2ри брак не е нужно да се имат още деца, ако нещата не са добри по всички показатели.

В темата се говори за 50 годишен баща тепърва с две деца вече, от което и едно лично.
 Мен това лично ме плаши, но дъщерята няма какво да направи освен да се изучи и да си поема пътя.

Сирен, говориш небивалици.
Не е като да нямаме близки и приятели, все млади семейства, които си купиха къщи и апартаменти в споменатите населени места, че да ми е чуждо. Не ни е чуждо ни строителството, нито пък и цените и разрешителните.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 00:59 от Анонимен

# 184
  • Мнения: 12 473
Е как тепърва? Нали имат 7/8 г дете вече?

# 185
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Сега се сетих, че ММ като дойде за първи път в България ме попита "Защо малцинствата живеят в къщи, а ние в апартаменти"  Grinning

# 186
  • Мнения: 30 802
Да, и аз имам познати, доста хора се изнасят натам, но това си е компромисен вариант, няма устройство, строенето е малко безпринципно, изобщо - кой както свари. Има ги и тузарските вили в Белащица, но като цяло си е дива работа, не е като да не минавам оттам честичко.

И все пак, с масовата пловдивска заплата е доста трудно да се заселиш извън града. И не, не са по 50К къщите- толкова са само парите за приличен парцел.

# 187
  • Мнения: 18 906
Темата се е отнесла яко  Mr. Green Но да си кажа:

Мисълта да живея в село до града мен ме ужасява. Буквално. Аз сега, че съм на 5 минути от центъра на града и като стане минус 10 градуса ме е страх да си запаля колата, но поне краен вариант имам градски транспорт. Но да ме засипят снежни бури на село  Shocked Как изобщо ще ходят децата на училище, в колко часа ще стават и т.н. Твърдо не, ако ще и палат да ми се е паднал там. Веднага се отървавам и се пренасям в града. Та не всеки примира за голяма къща и чист въздух.

# 188
  • София
  • Мнения: 23 117
Прочетох цялата тема, защото е близка до мен. Бях на 5 г, когато се роди първият ми брат ( от един баща сме) и на 15 г, когато се роди вторият ( от друг мъж). Майка ми тогава беше на 37 г, приятелят и на 48 г. 20 г е опитвал да има деца с бившата си жена, проблемите са били при нея. Били са на крачка от осиновяване, когато са се разделили по други причини. В началото бях много негативно настроена, не исках да имам брат с такава разлика, тръшках се, държах се зле, но като се роди се промениха нещата. В интерес на истината  трябваше да се грижа много повече за първия ми брат, него трябваше все да мъкна с мен. Малко тясно ни беше в апартамента, но сме се оправили, на 19 г заминах да уча в София, вече си имам мое семейство и две образования. Не мога да кажа, че съм била лишавана от нещо заради бебето.

А пък от словосъчетанието полу-брат/ сестра направо ми се  Sick. Аз имам двама братя, нямам нищо полу...

Сирена, би ли ми обяснила какво му е на Марково? Прекарала съм си кажи речи цялото детство там, баща ми в момента живее там, майка ми работеше дълги години там. Едни от най-богатите хора, които познавам живеят там. Това е едно от малкото села,в които няма цигани, няма и почти никаква селскостопанска дейност, защото почти всички си работят в града.

# 189
  • Мнения: 30 802
Миналото лято минахме през Марково да видя в какво се е превърнало и изпитах културен шок. В единия край на селото има импровизирано гробище за потрошени спортни коли. Презастроено е с грозни, претенциозни къщи- да, богати, но като цяло е хаотична купчина от стилове. При толкова богати хора- култура нула, селски център и едно голямо нищо. А пътя до Пловдив изисква чакане на един специфичен задръстен светофар на Околовръстното.

И да, баровски квартал е, не мога да го нарека "уредено предградие за многодетни семейства".

А, да, също така- в който и квартал с къщи да си, познай с какво ще се топлят зимата и какъв въздух ще се диша. Контеса, колко от твоите съседи имат печки на твърдо гориво?

# 190
  • София
  • Мнения: 23 117
Това за светофара е от скоро и по-добре да се чака, отколкото да има катастрофи. Не съм го нарекла  "уредено предградие за многодетни семейства", но чак че е ужас не мога да се съглася.

# 191
  • Мнения: 30 802
Ами не става за нормален живот- българска работа си е. Луксозно гето. Да не говорим, че няма да намериш къща на цената на апартамент в Пловдив- не знам откъде е инфото на Контесата, но да каже къде са тия хубави къщи за 50К евро, да си ги напазаря...

# 192
  • София
  • Мнения: 24 839
1. Прилична къща за 50К няма. Двойно и тройно са нещата.
2. Строенето на къща в БГ е упражнение сложно, наскоро се писаха статии- до 50 документа трябват и по всяко време някоя процедура може да се закучи.
3. Пловдив е презастроен и не навсякъде има достъп до екстри- в някои квартали без кола си загубен.
4. Къща в БГ е упражнение най-вече за богати; за средното положение традиционно и обичайно е апартамент. Съответно цялата система е направена така, че децата са макс. 2, а едно дете е много масово.
5. В Северна Америка има традиции на къщите, там се смята за ненормално да гледаш деца в апартамент. Тук няма такова нещо.
6. Доживях да се сравни Пловдив с канадската пустош- да, сигурна съм, няма никаква разлика...
7. При семейство с много деца не ти трябват кина и магазини, а голям двор с ограда и по възможност природа, за да има къде да вилнеят децата.
8. Къщата е отчасти символично, вече споменах, че тя е само маркер за цялостна култура, но Контесата по принцип има проблеми да свързва точките- тя не вижда картинка, вижда сбор от точки.

Много приказки на пазара, които не могат да прикрият киселината на гроздето. Mr. Green
Големите градове у нас, след 1944г. започват да се застрояват с блокове и под ножа минават големи и хубави къщи.
След обръщането на палачинката, куп народ, който не може да каже как е направил първия си милион, построи в крайните квартали къщи в стил мутробарок.
Ти написа, че и да имаш пари, не можеш да се снабдиш с подходяща къща, а сега биеш отбой и признаваш, че трябва да си богата, за да си я позволиш.
За всеки средноинтелигентен човек, а ти не мисля че не си, е ясно- къща с голям или приличен двор, не можеш да искаш в центъра на града.
А, когато имаш достатъчно пари, за да я купиш или построиш, а после да я поддържаш, не ти минава през ум, че можеш да ползваш градски транспорт.
Накратко, всичко е до желание- Контесата има голяма къща, а не смее да си роди второ дете.
Ти имаш апартамент само, а имаш 3 деца. Peace

# 193
  • Мнения: X
Миналото лято минахме през Марково да видя в какво се е превърнало и изпитах културен шок. В единия край на селото има импровизирано гробище за потрошени спортни коли. Презастроено е с грозни, претенциозни къщи- да, богати, но като цяло е хаотична купчина от стилове. При толкова богати хора- култура нула, селски център и едно голямо нищо. А пътя до Пловдив изисква чакане на един специфичен задръстен светофар на Околовръстното.

И да, баровски квартал е, не мога да го нарека "уредено предградие за многодетни семейства".

А, да, също така- в който и квартал с къщи да си, познай с какво ще се топлят зимата и какъв въздух ще се диша. Контеса, колко от твоите съседи имат печки на твърдо гориво?
За въздухът в кое предградие ме питаш?

# 194
  • Мнения: 30 802
Absurt, ако имахме култура на къщите и това беше масовият тип жилище, някъде по трасето щяха да се засекат цена и качество. В момента къщите не са масови, а са изключение, плюс голямо приключение и главоболие.

Контесата първа каза, че можело за 50К евро човек да живее качествено извън Пловдив- според мен не може, не при тая цена. Тя сега пак се прави на неразбрала- питах я в Канада около нея колко хора зимата димят с комини, защото се топлят на твърдо гориво.

Общи условия

Активация на акаунт