Нормално ли е ?

  • 21 108
  • 235
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 14 807
Рогош е мега селско и шибано, Куклен вече е далеч, Марково е уау, ужас, не ми се говори...Прослав няма канализация, бе изобщо- не е като да са се ширнали едни предградия с просторни къщи с морави отпред.
И Прослав, и Коматево имат канализация. Не е важно, разбрахме ти идеята - оправдания. Wink

# 196
  • Мнения: X
Наши познати си купиха нова и оправена къща 30 хил. Евро. Къщата беше на търг.

Други приятели си взеха от стари баба и дядо къща в Белащица за 40 хил.   Лева и си я направиха приказна с басейн, зидани красоти и просторна нова къща.

Трети в Прослав строят вече 3та кооперация на зелено с наследствени парцели. Ако търсиш луксозни мансарди от 100 квадрата нагоре с панорама звънни и ще те свържа с предприемача.
Koлко къщи построихте вие и счетохте, че е скъпо и невъзможно?
Тук се отопляват на газ.

Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 13:43 от Анонимен

# 197
  • Мнения: 30 802
Контеса, и сама мога да си намеря смотани имоти и да им лепна малко лукс фалшиви камъни- не е в това въпросът.

# 198
  • Мнения: X
Контеса, и сама мога да си намеря смотани имоти и да им лепна малко лукс фалшиви камъни- не е в това въпросът.
И в кое е реално въпроса?!

# 199
  • Мнения: 7 006
Някои работим дружно усилено  и си строим.. Peace
Да се е*а у мързела,начи..
Ще потърся допълнителна работа,то се е видяло..
Инак с тва мързелуване при 13 часовия работен ден,ще гледам къщичка през крив макарон.. Tired

# 200
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Отклонявате се от темата с тези къщи.
На мен това, което ми напри впечатление в един от постовете на авторката е, че чува родителите  си как правят секс. (Ако съм разбрала правилно.)На тези години и с две деца би трябвало да се съобразяват малко повече.

# 201
  • София
  • Мнения: 23 115
Отностно това, че не било заради бременноста, а че ме било гнус, защото съм разбрала че били правели секс на тази възраст, няма нищо вярно, отдавна знам че правят секс.. И разбира се, ако не ги чувам само, това не ми е никакъв проблем, мъж и жена са все пак, и се радвам че все още правят секс, а не се карат из вкъщи, остана още един развод да преживея.

# 202
  • София
  • Мнения: 24 839
Absurt, ако имахме култура на къщите и това беше масовият тип жилище, някъде по трасето щяха да се засекат цена и качество. В момента къщите не са масови, а са изключение, плюс голямо приключение и главоболие.

Контесата първа каза, че можело за 50К евро човек да живее качествено извън Пловдив- според мен не може, не при тая цена. Тя сега пак се прави на неразбрала- питах я в Канада около нея колко хора зимата димят с комини, защото се топлят на твърдо гориво.

Сирен, за 50К евро можеш да си купиш къща с добри базови показатели.
От там нататък, ще трябва да си я ремонтираш по свой вкус, а после да ѝ прибавиш 1 алтернативен източник за отопление.
Това, че ти нямаш нужните пари нито да купиш, нито да ремонтираш, нито да поддържаш, е ясно.
Но, да изтъкваш като причина липсата на " масови" къщи, отоплявани с климатици, че да не замърсяват, е смешно.
Ти в затворения си комплекс, имаш ли идея колко мръсен е въздуха, който дишаш?
И даваш ли си сметка, че колите са най- големия замърсител?
Твоята е, както ти казах " Гроздето е кисело". Peace



# 203
  • Мнения: 30 802
Контеса, и сама мога да си намеря смотани имоти и да им лепна малко лукс фалшиви камъни- не е в това въпросът.
И в кое е реално въпроса?!
Отказвам се, ако някой ден поумнееш и започнеш да виждаш гора, а не много дървета, може и да разбереш.

За 50К евро към момента ще си купиш пълен шит. Не че не можем да ги намерим- може, но както вече писах, "къща" в България е по-скоро приключение, няма гаранция за качество. Получават се едни компромиси.

Да, климатик, идеално, и какво правиш, като падне сняг и спре токът, както в Марково става нерядко?

В момента живея близо до квартал с "къщи", по-точно ония чудовища, семейни кооперации. Колите замърсяват, но знаеш ли какво става, когато тия заможни хора зимата напалят печките? Ако няма вятър, става ужас. А сега си представи, че си на село и не всички се топлят с климатици.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 14 807
Да обобщим: как би изглеждал достойният за теб квартал с къщи, липсата на който е основната пречка да родиш и отгледаш пет деца, и къде конкретно кварталите са такива?
Разбрахме, че в него не се палят печки с комини. Друго какво?

# 205
  • Мнения: 30 802
https://image.shutterstock.com/z/stock-photo-thousands-of-houses … tin-537559498.jpg

А сега ми кажи къде в България има подобен на тоя квартал.

Както казах, не е само до квартал, а до цялостна екосистема. Контесата не се замисля много, сигурно не й се удава, но не се сеща, че за да има канадска къща с подобно разпределение, зад нея стоят десетилетия традиции и архитектко мислене, плюс концепции как трябва да живее независимо семейство от средната класа.

В България обаче като се каже къща, все още се случват разни осемдесетарски самодейности. Има ги и чудовищните кооперации на принципа "за всяко дете етаж или поне излята плоча".

Та така, има квартали и зони, в които масовото семейство е с повечко деца, а две не са чак такава екзотика. И това не са някакви извънредни къщи за милионери, а са точно масови жилища- да, качествени, но не чак космически.

Да не говорим, че нормалнта цена на жилище е "три годишни заплати", а сега като сметнах грубо, дори при заплата, каквато взимат малък процент българи, пак отиваме на около 10 годишни заплати.

За 50К евро ще вземеш точно осемдесетарска вила, строена с незнайно какъв бетон, незнайно какви техники и няма да помогне козметичен ремонт.

# 206
  • София
  • Мнения: 24 839
Сиренке, ако мъжът ти беше правил тези сметки, които ти плясна тук, сега щяхте да живеете в помещението за портиера. Peace

Но, не мога да не ти призная, че в самоубеждаването си добра.

# 207
  • Мнения: 30 802
В смисъл? Искаш да кажеш, че си нещо като агент и наистина може за 50К евро, по-малко от апартамент, да ми намериш хубава къща в Белащица? Ама не поизмазана осемдесетарска, а прилична. Съмнява ме...А в интерес на истината, жилището ни в момента наистина струва три годишни заплати. Макар че имаше такива, които се опитваха да ни продадат подобен имот за още 10К-20К евро отгоре.

Мъжът ми доста си правеше сметката, защото наистина се опитваха да ни продадат какви ли не имоти. Като на Контесата, модел "брат'чедски", разни смехотворни кооперацийки с мансарди.

# 208
  • Мнения: 10 999
Аз живея в къща тип описана от Силен, с много подобрения и до скоро най-големия проблем бяха печките през зимата. Тази зима почти всички минаха на отопление с палети и чистотата на въздуха доста се подобри.

# 209
  • Мнения: 30 802
Наследствените къщи са друго. Но съгласи се, че няма как в 21 век да се бръкна и да си налея парите в такова нещо, дори да ги имам. А и още няколко години ще минат, преди да се научат да строят като хората. Иначе имам представа, в село до Пловдив ако човек много внимава и строи сам, парцел плюс къща може да се впише и в 60К евро до груб строеж, което си е прилично.

А иначе- ако си с пет деца, като изгледаш последното, продаваш голямата къща, която ще си е повишила цената и ето ти пари за подпомагане на деца, малко учене, по-малък имот.

Общи условия

Активация на акаунт