Нормално ли е ?

  • 21 092
  • 235
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 24 839
Твоето стана като да сравняваш дали крокодилът е повече дълъг, отколкото зелен.

Гледай нашия климат, нашия начин на строене, спри като облъчена да правиш несравними сравнения.

Американските редови къщи, по които въздишаш, са бутафорни "строежи", които не само са копи- пейст, до мястото на диванчето в хола, ами с един шут пробиваш стената и влизаш в другата стая.
Конструкцията се крепи на камината- тя обаче е само за красота, за разлика от изпълненията в Канада.
И за този боклукчак, ти искат едни 150 000 долара във Финикс, например, но за 3 членно семейство, не за 7.
И друга " екстра", която так ате очарова- отоплението на газ и климатика- когато в дните преди Нова година стана авария и в един огромен периметър останаха без ток, спря и газ, и све.
Знаеш ли за колко време температурата вътре се изравнява с тази навън?
И знаеш ли как топлиш децата в колата, докато имаш гориво, защото нямаш алтернатива?


# 211
  • Мнения: 30 802
И в нашия климат си има начин да се строят основно къщи, само няма обществена и политическа воля. И има подмяна на традициите. В моя квартал е напълно възможно да се направи това, но вместо това е една борба кой ще бодне повече брат'чедски кооперации и комплекси. Има няколко нещастника в много красиви къщи, но са като отшелници- излизането е само с кола, наоколо няма нищо.

Иначе приятели в UK си взимат къщи в по-малките градчета, не апартаменти.

Не знам каква им е енергийната ефективност, но едва ли са без никаква изолация. Във всеки случай една стара тухлена къща в БГ е на практика невъзможна за затопляне, дори с парно. Каквото и да правиш, си е ледник.

Доколкото знам, някои от американските къщи се топлят с резервоар с мазут и локално парно. Имат burner в мазето. Тоест не са зависими от спиране на ток и газ. Но и не са на твърдо гориво.

Колкото до копи-пейст архитектурата, поне е измислена за комфорт. В БГ се строят недоразумения, отдавна вече без стандарти или с доста орязани стандарти.

# 212
  • Мнения: 12 473
Сирен, а ако имаше 100 К, би ли живяла в Белащица напр?

# 213
  • Мнения: 30 802
Ами честно казано- не, село си е. Дори с дизайнерските къщи- пак си има неприятни страни. Разгледах офертите, имаше имот за 138К евро, явно е строен нов, но вече е в някакви странни части на селото, до реката, по чакълиран път се стига- не е приятно. Не е добро съотношението цена-качество. В момента е доста нагорещен пазарът. 

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 14 683
Да не забравяме все пак, че тръгнахме от къщи в България срещу апартаменти в България. Тоест пита се какво не предлагат кварталите с къщи в България, а го има в кварталите с апартаменти в България като този, в който живее Сирената. За да предпочете тя апартамент и съответно 2+1 деца, а не къща и 5+1 или поне 4+1.
Единствената разлика, за която разбрах, беше, че в кварталите с апартаменти няма дим от комини, а в тези с къщи има.

# 215
  • Мнения: 30 802
Ами да кажем, че ще е доста скъпо и трудно да намеря къща, която да има качествата на апартамента, в който живея в момента. Като локация, строително качество, улици, обекти- е сори, ама няма точно тия неща в Прослав, Коматево или където ме пращаха да живея.

За съжаление дим от комини има навсякъде, но при наличие на повече къщи е ужас.

# 216
  • Мнения: 12 473
Дим от кумини има и в Лозенец.
Сирен, живеем в Драгалевци и имаме уред за измерване и следене на чистотата въздуха.
Доста по-чист е от повечето квартали в Сф.

# 217
  • София
  • Мнения: 24 839
Дим от кумини има и в Лозенец.
Сирен, живеем в Драгалевци и имаме уред за измерване и следене на чистотата въздуха.
Доста по-чист е от повечето квартали в Сф.

Да, по- чисто е, независимо от дима, но пък с канализацията бяхте наникъде и не знам дали с ремонта на Околовръстното ви свързаха?
От друга страна, сте на северен склон, но пък сте за минути в София.
Няма квартал в и около даден град, който да няма и минуси.
Приоритетите и финансовите възможности определят кои можеш да приемеш и кои- не.

Мисълта ми е, че Сирената просто няма пари, за да си позволи къща, затова намира какви ли не кусури.

# 218
  • Мнения: 12 473
Ние си имаме канализация.))

# 219
  • Мнения: 30 802
Дори през януари и февруари е кристално чист въздухът?

Вече писах, дори Бояна, Драгалевци и Симеоново са нещо като квартали с къщи, компромис. Не са мейнстрийм.

Точно днес минах през Браниполе, Белащица и Гълъбово, пак огледах положението. Е няма как да е качествен живот в къща фантазия, но наблъскана на метри от друга къща. Всички са вдигнали едни високи дувари, някои къщи са с меко казано странен вид, средата е като цяло неприятна, остава усещане за мутреене, не за нормално общество със заможни хора.

Абсурт, мога да си позволя къща, само че както казах, не съм супер ентусиазирана да наливам пари в приключението, наречено "къща в България". Ти да не си брокер, от тия, дето се опитват да убедят хората, че ужасният имот всъщност е златен?

И не, към момента наистина нямам пари за мутробарок край Пловдив за 250 К евро, но да кажем до 100К евро може да се отделят. Въпросът е- какво получавам за тия пари към момента? Няма как да налея подобни пари в осемдесетарска вила на соц-величия, колкото и да ме убеждава брокерът, че е с хубава структура.

Виж в темата за сглобяемите къщи, и там има поредица неизвестни.

# 220
# 221
  • София
  • Мнения: 24 839


Абсурт, мога да си позволя къща, само че както казах, не съм супер ентусиазирана да наливам пари в приключението, наречено "къща в България". Ти да не си брокер, от тия, дето се опитват да убедят хората, че ужасният имот всъщност е златен?

И не, към момента наистина нямам пари за мутробарок край Пловдив за 250 К евро, но да кажем до 100К евро може да се отделят. Въпросът е- какво получавам за тия пари към момента? Виж в темата за сглобяемите къщи, и там има поредица неизвестни.

Да, брокер съм, но не от тези, които биха препоръчали апартамент ново строителство в затворен комплекс.

Що се отнася до къщата- не можеш посмъртно да си позволиш такава в центъра на Пловдив, дори и да има двор от 500кв.
Не можеш да си позволиш мутробарок, но ако имаш едни 100 000, можеш да си построиш в някое близко село, почти предградие, като къщата излиза много по- евтино на кв.м. от апартамента в който си.
Така че, ако наистина ги имаш парите, става, но когато живееш в къща, разходите ти не са като в апартамент, та.......гроздето е зелено за теб, не ти е крива държавата.

ПП. Нали знаеш, че при редовите къщи имаш едни максимум 500 квадрата двор, ако ще и сто деца да имаш?

# 222
  • Мнения: X
https://image.shutterstock.com/z/stock-photo-thousands-of-houses … tin-537559498.jpg

А сега ми кажи къде в България има подобен на тоя квартал.

Както казах, не е само до квартал, а до цялостна екосистема. Контесата не се замисля много, сигурно не й се удава, но не се сеща, че за да има канадска къща с подобно разпределение, зад нея стоят десетилетия традиции и архитектко мислене, плюс концепции как трябва да живее независимо семейство от средната класа. ...
Доста даже съм се замисляла, но не съм останала само с него, а се действа за постигането на исканото.

За мен наличието на подходящ дом е едно от основните условия за проимането на дете, но вече писай, че това е само едно основно условие, а иначе са поредица.

В квартала ни в Пловдив инфраструктурата е основно от къщи. Не е като да няма и такива

# 223
  • Мнения: 17
Ами останала съм с впечатления, че вече все по-често се случва жени да раждат на 40+. Не знам дали е нормално, но лично аз не бих чакала чак до такава възраст от чисто биологически причини. Мисля че раждане трябва да се случва когато си в най-подходяща възраст, когато си най-здрав физически. Но ако няма здравословни проблеми и все пак е желано дете, пожелавам й леко раждане и много радост с бебчето.

# 224
  • Мнения: 25 791
Мисля че раждане трябва да се случва когато си в най-подходяща възраст, когато си най-здрав физически.
Добре, че не всички мислят така, освен ромите...
Според мен раждане трябва да се случва когато, има подходящ партньор, условия за гледане и възпитаване на дете, психическа и финансова готовност. Все по често раждат на 35+, след 40г вече е все по трудно по естествен път.

Общи условия

Активация на акаунт