Модни консултации - 30. Лятна и цветна

  • 119 960
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 848
А аз когато си редих летните дрехи установих, че базовият цвят в гардеробът ми за лятото е розово, циклкамено и разните им разновидности.  EmbarassedТрябва да помисля за смяна на имиджа. Вече.

Визирам  по- спортните и морски дрехи. Тази година мисля да заложа на жълто или оранжево.

Irinita , изстреля ме на морето с поста си.  Heart Eyes

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Благодаря за темата  bouquet и аз не съм от най-активните, но за сметка на това черпя много и полезна информация Simple Smile.
А относно цветовете и лятото аз основно залагам на бялото и също така обичам цветовете жълто, оранжево, розово и също дрехи на цветя (това основно са роклите, които имам). Но също така имам и по-тъмни за разни по-така поводи

# 17
  • София
  • Мнения: 9 920
Как се подреждат различните видове размери на дънки/панталони?
 slim fit, skinny fit/leg... regular, straight и т.н.
Опитвам се да си намеря и евентуално от чужбина ще поръчам джинси, но избягвам тесните и впити.
Това не са размери, а кройки (модели). Размерът ти си е все един и същ, но skinny се носят по-тесни от slim fit - те се носят като клин, така че избягвай тях.  Peace
Slim fit (любимите ми) вървят по крака, стеснявайки се надолу, но без да са впити, дори обикновено леко хлабави, особено ако нямат еластан. Straight са прави надолу, a regular леко се разширяват.
Доколкото ми казаха в магазина, Регулар е 1-2см по-широк от Stright. Днес пробвах един прав (Stretch), които бяха една идея по-тесни от Stright.

https://www.amazon.co.uk/Hilfiger-Denim-Original-Straight-Blablm … WW58GDS3T0B4A3HB6

Светлосините не са ли за младежи?  https://www.amazon.de/dp/B06XZ32B1N/ref=twister_dp_update?_encoding=UTF8&psc=1

Гледах и в Rifle, Lee, но не ми допаднаха. Според вас има ли разлика в дишането между 98 и 100% памук? НА Томи хилфигер (деним) най ми харесаха, но по-класически и не с много изтъркано , са по 1-2 модела само.
 
В началото Марко Поло не бяха пуснали и шапките на промоция, а чак вчера разбрах, но вече моя модел се беше изчерпал. 50лв (от 60лв...)
Дали може да се намери по-евтино от това:
https://www.zalando.co.uk/marc-opolo-cap-aquamarin-ma352b010-k12.html

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Момичета, моля за малко помощ и съвет. Имам голям проблем с джапанките. Всичко ми убива и съм с ужасни рани по краката. Имам на Ипанема и като чехли и като сандали, резултатът е ужасен. Имам едни съвсем обикновени на Спидо http://www.sportdepot.bg/bg/product/speedo_djapanki_saturate_ii_ … PWNhdGVnb3J5.html - същата работа, не мога да се прибера до вкъщи. И кроксове имам - не става, целият ми палец е в рани. То винаги съм била тежък случай с кожата на краката, ама пък тази година не се търпи направо. Може ли да ми препоръчате някой модел, който да ми върши работа.
Заглеждам ето тези https://www.obuvki.bg/dzhapanki-gant-st-bart-12598094-red-g51.html като гледам, че е плат горната част и се чудя дали няма да са добър варинат. Хич не ми се дават толкова пари за джапанки, но пък ако няма друг вариант, ще ги преглътна.
Тези са по-добре като цена http://www.sportdepot.bg/bg/product/lotto_djapanki_huka_v-PS2142 … 1wcmljZSZwYWdlPTI ама нещо много твърди ми се струват

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 14:43 от ani_d

# 19
  • Мнения: 22 433
 ani_d, за плаж ли ти трябват тези джапанки?

# 20
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
ani_d, за плаж ли ти трябват тези джапанки?
Да, за плаж, но от вкъщи до плажа си имам вървене едно 20-25 минути. Не ми препоръчвайте да ходя с кола или с друг транспорт, защото няма да стане. Преди години ходехме извън града по плажовете и директно спирахме на пясъка, от две години обаче ходим и на градския плаж. Едно на ръка, че и в ежедневието си съм с постоянни лепенки по краката, защото винаги имам проблем с обувките, без значение какви са и колко струват. Ходила съм и на лекар, диагнозата е прекалено тънка кожа. Единствено с ботуши съм добре, но винаги съм с двоен чорап.

# 21
  • Мнения: 22 433
ani_d, можеш да ходиш с обувки, сандали които са ти удобни и непосредствено на плажа да си обуеш джапанки.
Иначе...се сещам единствено за силиконови стелки, но те пак ще са долу на ходилото ти, а не м-у и на пръстите ти.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Ани, препоръчвам ти да се поогледаш за такъв модел - за басейн не стават, но за плаж са идеални
а тези ще стават и за басейн

избирала съм ги за дъщеря ми, че и тя има същия проблем, но при нея кожата е изнежена понеже целогодишно ходи с маратонки и чорап

# 23
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Сесили, благодаря, може и този вариант да помисля, макар че само и джапанки ми липсва да мъкна. Но май си е вариант.
Яна, пробвала съм, не става, с толкова затворени модели ставам още по-зле. А пък такива като розовите най-вече, защото са някаква гумена материя и направо рани ми стават.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 16:34 от ani_d

# 24
  • Мнения: 1 306
Сесили, благодаря, може и този вариант да помисля, макар че само и джапанки ми липсва да мъкна. Но май си е вариант.
Яна, пробвала съм, не става, с толкова затворени модели ставам още по-зле. А пък такива като розовите най-вече, защото са някаква гумена материя и направо рани ми стават.
Аз имам подобен на биркенщок модел, но Levi's. При мен проблемът е, че са тъмни отдолу каишките и ми цапат краката.
Ани, класическите джапанки не правят ли рани само в началото. Докато свикнат краката. Тези ит плат също правят рани. И нямат изсъхване, ако случайно се намокрят.

# 25
  • Мнения: 13 284
От години ползвам като показаните от Яна за чехли за вкъщи и за плаж, заради корковата ортопедична подметка има ги и с една лента и във всякакви вариации, не съм имала никакви оплаквания, нито от боядисване на каишки или нещо друго, зарибила съм цялото семейство с тях, обикновените джапанки са ми неудобни, но пък и не съм полагала особени усилия да свикна с тях, откакто открих този модел

# 26
  • Мнения: 1 024
Ани, чак ми дожаля за крачетата ти.
Поглези ги с нещо такова. Wink
Скрит текст:

Все си мисля, че няма да правят рани.
Или пък това Laughing
Скрит текст:

# 27
  • Мнения: 1 306
Ани, чак ми дожаля за крачетата ти.
Поглези ги с нещо такова. Wink
Скрит текст:

Все си мисля, че няма да правят рани.
Или пък това Laughing
Скрит текст:

Ее, да!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Яна, пробвала съм, не става, с толкова затворени модели ставам още по-зле. А пък такива като розовите най-вече, защото са някаква гумена материя и направо рани ми стават.
пробвала?! носила?!.... това е възможно най-щадящия модел, а велура като материал е чудесен за изнежени крака. Чехлите са с две каишки и прилепват по крака като обувки, не шляпат и се избягва триенето и съответно раните по краката. Няма ръбове, само мека кожа /велур/ Ама... не зная защо се хвърляте на джапани с каишка между пръстите, след като това е един от най-неудобните модели  Thinking

# 29
  • Мнения: 892
Ani_d, може да разгледаш сайта на Decathlon, има голям избор, също и на аква обувки - изглеждат доста удобни и практични, не съм ползвала иначе ...

На мен джапанките с лента между пръста са ми най-удобни, свиква се с тях, но зависи от качеството и изработката ...

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 23:38 от Eva111

Общи условия

Активация на акаунт