Луксозни хотели ( петзвездни ) по света ?

  • 4 192
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Хайде , давайте , споделяйте ако някоя от вас е била в такъв хотел . Аз много искам да отида на някой такъв хотел на Малдивите примерно и да си живна за една седмица като кралица и смятам скоро да го направя за Коледа и нова година Simple Smile  Досега съм отсядала само в 3 звездни , но не съм много доволна  Confused
Какво ще кажете за веригите St Regis , One&Only , Four Seasons Resort , Conrad , Hilton , Jumeirah и т.н.

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Хайде , давайте , споделяйте ако някоя от вас е била в такъв хотел . Аз много искам да отида на някой такъв хотел на Малдивите примерно и да си живна за една седмица като кралица и смятам скоро да го направя за Коледа и нова година Simple Smile  Досега съм отсядала само в 3 звездни , но не съм много доволна  Confused
Какво ще кажете за веригите St Regis , One&Only , Four Seasons Resort , Conrad , Hilton , Jumeirah и т.н.
Звездите са с различно значение по света. В Турция например никога не се отсяда в хотел под пет звезди. Отсядала съм в петзвездни хотели в Испания и Турция. Хубави са, зависи какво очакваш.

# 2
  • Мнения: 331
Хайде , давайте , споделяйте ако някоя от вас е била в такъв хотел . Аз много искам да отида на някой такъв хотел на Малдивите примерно и да си живна за една седмица като кралица и смятам скоро да го направя за Коледа и нова година Simple Smile  Досега съм отсядала само в 3 звездни , но не съм много доволна  Confused
Какво ще кажете за веригите St Regis , One&Only , Four Seasons Resort , Conrad , Hilton , Jumeirah и т.н.
Звездите са с различно значение по света. В Турция например никога не се отсяда в хотел под пет звезди. Отсядала съм в петзвездни хотели в Испания и Турция. Хубави са, зависи какво очакваш.

Очаквам да има всичко . Ако е в град балкон с изглед към града и забележителностите . Ако е на Малдивите надколна вила над океана с частен басейн .

# 3
  • София
  • Мнения: 11 463
Пожелавам да отидеш в Марина Бей Сандс , Сингапур (хотелът с басейн на покрива)  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 331
Пожелавам да отидеш в Марина Бей Сандс , Сингапур (хотелът с басейн на покрива)  Simple Smile

 О , да определено там е много яко . Ще гледам да го посетя другата година . Декември искам да ходя на Малдивите с детето в някой от тези резорти ,  които съм споменала по - отгоре .  Hug

# 5
  • Мнения: 12 473
Марина Бей Сандс, изобщо не ме грабна..))
Да, забележителна гледка, добър сервиз, всичко хай-тек. И балкончето на стаята едно маааалко..
Но не е "моето"

Много зависи къде ще ходиш и какво точно търсиш.
5 звездни има навсякъде и между тях има огромна разлика.
One&Only e много добра верига, но вече доста популярна.
За същите пари има много по-екслузивни и даващи същите услуги и възможности места.
Аз харесвам малките, бутикови хотели, където наистина имаш тишина и голямо пространство (частно) само за теб.
Когато  избирам хотел - държа стаята/вилата да има  няколко неща:
- да има изглед. Не полу, частичен, далечен или т.д - а директен и фронтален към море, планина, езеро и тн. За Малдивиите - задължително срещу рифа и на sunset side.
- да има тераса и отваряеми прозорци (има много хотели само на клиатик и затова не им се отварят прозорците..брр.
- размерът на стаята/вилата. Има 5 звездни със стаи 30 кв и такива с 200 кв.

И тн.и тн.


# 6
  • Мнения: 331


Когато  избирам хотел - държа стаята/вилата да има  няколко неща:
- да има изглед. Не полу, частичен, далечен или т.д - а директен и фронтален към море, планина, езеро и тн. За Малдивиите - задължително срещу рифа и на sunset side.
- да има тераса и отваряеми прозорци (има много хотели само на клиатик и затова не им се отварят прозорците..брр.
- размерът на стаята/вилата. Има 5 звездни със стаи 30 кв и такива с 200 кв.

И тн.и тн.





Напълно съгласна  Peace Peace Peace

# 7
  • Мнения: 331
За Малдивите се спрях на St Regis Resort засега , но ще разглеждам още . Но трябва по - бързо да реша , че декември не е много далеч

https://www.booking.com/hotel/mv/the-st-regis-maldives-vommuli-r … total;ucfs=1&

# 8
  • Мнения: 12 473
Не е мой тип..)
Да отида на Малдивите и да ми е "модерен" интериора.. Stop
Но нямам лични впечатления де.
И е въпрос на вкус.

Все пак - не гледай само сайта им и букинг, а виж и в Трипадвайзър снимки на любители и отзиви.
Има големи разминавания. Peace
3 Д е едно, друго си е реалността.

# 9
  • Мнения: 331
Харесва ми , защото предлагат точно каквато търся - надколни вили над океана с изглед към океана и частен басейн  Peace Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 11 463
Марина Бей Сандс, изобщо не ме грабна..))
Да, забележителна гледка, добър сервиз, всичко хай-тек. И балкончето на стаята едно маааалко..
Но не е "моето"

Много зависи къде ще ходиш и какво точно търсиш.
5 звездни има навсякъде и между тях има огромна разлика.
One&Only e много добра верига, но вече доста популярна.
За същите пари има много по-екслузивни и даващи същите услуги и възможности места.
Аз харесвам малките, бутикови хотели, където наистина имаш тишина и голямо пространство (частно) само за теб.
Когато  избирам хотел - държа стаята/вилата да има  няколко неща:
- да има изглед. Не полу, частичен, далечен или т.д - а директен и фронтален към море, планина, езеро и тн. За Малдивиите - задължително срещу рифа и на sunset side.
- да има тераса и отваряеми прозорци (има много хотели само на клиатик и затова не им се отварят прозорците..брр.
- размерът на стаята/вилата. Има 5 звездни със стаи 30 кв и такива с 200 кв.

И тн.и тн.



Да, така е, без да съм ходил се ориентирам, че стаите не би следвало да са нещо кой-кой знае какво.
Друго искам да те попитам - ползва ли басейна, струва ли си? Има ли място достатъчно (уж е голям) или е гъч? Някакви впечатления, ако разкажеш, ще бъда благодарен!
А, и още нещо - чрез букинг ли резервирахте или чрез друг сайт, колко по-рано?

Благодаря!  bouquet

# 11
  • Мнения: 12 473
Даяна, на Малдивите почти всички хотели предлагат вили над водата и с басейн.. Joy

Роналд, ползвах басейна, но с мъка..)))

1. Много туристи. Не само плажуващи, но и такива, които са на тур обиколка.. Тълпа страшна.
2. Нямат чадъри. Пържиш се като цаца на жаркото слънце. Има сянка само озад на няколко палми, но и до тях е борба, за да се добереш и те гледат отзад към градините, а не към басейна.
3. Стаите са прилични, но нищо особено за мен. Но пък беше ок с размера, или поне нашата, която беше с балконче. Почти всички останали нямат.
4. Сервиза на басейна беше трагичен. Не смогваха просто..
Но това инфо от преди 5 г, сега може и да са по-добре.

Не помня вече дали през букинг бяхме, май не - именно заради изискванията за балкона. Там няма кой да ти потвърди, а аз държа да имам 100 % гаранция. Да, с туроператор бяхме, частна поръчка, не обща екскурзия и почти ласт минит беше.

# 12
  • Мнения: 331
Не всички .. видях в букинг зависи от цената дали ще има басейн и т.н.  Sunglasses Само петзвездните предлагат тези неща ...  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 12 473
Нали не мислиш, че букинг е панацея..))
Сигурно 1-2%  от луксозните хотели там нямат водни вили с басейн.
Това в букинга е за обикиновените туристи.
Затова и не се качва/продава всичко там.

# 14
  • Мнения: 331
Нали не мислиш, че букинг е панацея..))
Сигурно 1-2%  от луксозните хотели там нямат водни вили с басейн.
Това в букинга е за обикиновените туристи.
Затова и не се качва/продава всичко там.


А ти никога ли не резервираш от букинг ?

Общи условия

Активация на акаунт