Парфюмни размисли и страсти - 211

  • 143 350
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 110
Прелюбопитно звучи описанието на новия аромат на Ерме. Кога се очаква по българските магазини?

# 601
  • Мнения: 2 843
Най-после пробвах Mad Madame - усещам роза и сапун (сапунът не от най-скъпите, а малко бръснарски). Напомня ми по дух на La Religieuse на Serge Lutens - в него също усещам нещо сапунено, но като цяло го намирам за по-деликатен, по-въздушен, направо трансцендентен (може би съм повлияна и от името). Да не би това усещане за сапун да идва от животните: в парфюма на Serge Lutens е civet, в Mad Madame - друго някакво; или пък от мускуса... Но животно само по себе си не усещам. Все пак не бих купила Mad Madame - той е за по-големи ексцентрици, не е лесно смилаем.

# 602
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ходих да пробвам Twilly d'Hermès.
 Ще бъде в продажба от 28 август.

Kъде, на българския пазар ли?

# 603
  • София
  • Мнения: 6 264
Може ли някой да ми каже цените на Private Blend на Том Форд по бутиците, по конкретно на Жасмин Руж...

# 604
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Може ли някой да ми каже цените на Private Blend на Том Форд по бутиците, по конкретно на Жасмин Руж...
Денси информирана както винаги bouquet И аз благодаря за информацията също, актуализирах си я Peace

P.s. За последно съм купувала преди 2 год на около 350 лв ooooh! Явно са вдигали цените през това време Whistling Значи определено за подновяване  или отстрелване на нещо ново ще чакам лично аз намаление Crossing Arms

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 17:19 от *Амарилис*

# 605
  • Мнения: 31 206
369 лв. Влизат в намаления.

# 606
  • София
  • Мнения: 6 264
Благодаря ви за бързите отговори! Flowers Hibiscus

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Дали някой би могъл да направи сравнение между Artisan, Artisan Acqua и Artisan Blu на John Varvatos? Знам, че е много субективно, но кой се води "най-добър" от трите?
Разполагам с пробичка само на последния и съм го набелязала като подарък за МЛ.
За Artisan се натъкнах на няколко различни мнения из Интернет пространството, че бил много хубав аромат, но ужасно нетраен, докато моите впечатления по отношение на Artisan Blu са, че е умерено дълготраен.
Трите версии налични ли са в нашенските Sephora и Douglas / BZ, за да ги тествам на място? Едва ли, но да попитам. Simple Smile
Благодаря!

# 608
  • Мнения: 31 206
Не съм ги виждала аз.

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Дами имам едно питане към вас за един аромат , понеже все си мисля че съм чела за него тук но не го откривам.
Това е въпросния аромат, има ли запознати с него? Каква виолетка е?

# 610
  • София
  • Мнения: 99
Имах на бранда този: PERFUME SPICY VANILLA
Лек нюанс на черен пипер + ванилия / основно/, но такава, че да не е сладкарска или типично от шушулка.
Като цяло, монотонен ванилов аромат. Тази монотонност в аромата ме отказа от бранда / реших, че и другите им аромати ще са решени в тази насока/.
Бранда набляга предимно на парфюмни аксесоари за дома, все пак.

# 611
  • София
  • Мнения: 554
Момичета помогнете ми, моля ви, да отстрелям правилния парфюм за подарък. В момента не съм в София, за да мога да тествам а трябва да го поръчам преди да се върна, за да пристигне навреме.

Девойката има Kenzo Amour и Hypnotic Poison, като повече носила Кензото. На въпросът ми какви парфюми харесва, отговора беше "По-силни и ярки". По форумите предлагат SL Un Bois Vanille като близък до Кензото. Няколко пъти бяха предложили и Daturа Noir.

Аз съм абсолютно боса като се опре до ванилии, сладости и печива и даже не съм ги тествала, защото по принцип не понасям подобни парфюми така че абсолютно не зная на какво да заложа. Помислих си и за някоя от орхидеите на ТФ, но и тях не познавам. Ако ви хрумне нещо друго хубаво до 100лв, приемам и нови предложения Simple Smile

# 612
  • София
  • Мнения: 849
aldora, понеже харесвам и двата посочени, позволявам си да предложа Kenzo Amour Le Parfum
https://www.fragrantica.com/perfume/Kenzo/Kenzo-Amour-Le-Parfum-4696.html
Силно се доближава до стандартната версия (добавен е тамян, който не променя аромата коренно, само му добавя дълбочина и щипка мистичност), а бутилчето е бонбон.

SL Un Bois Vanille е много по-опушен и за мен няма много общо с Амур, освен, че и в двата има сериозна доза ванилия, разбира се.

Хубава ванилия е и тази на Ван Клийф
https://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Collection- … Vanille-6463.html

# 613
  • Мнения: 721
Аз предлагам да опиташ с този https://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-Candy-12426.html
Мисля, че може да и допадне Simple Smile

# 614
  • Мнения: 31 206
За Велвет Орхидея на Том Форд съм твърдо.

Общи условия

Активация на акаунт