Парфюмни размисли и страсти - 211

  • 143 452
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 5 951
Като "По-силни и ярки" (за моят вкус и според мен), предлагам Poison Girl Dior EDP, Flowerbomb Victor&Rolf, Mon Guerlain,Noir Pour Femme Tom Ford, Noir Exquis L`Artisan Parfumeur. Всички са изключително трайни, присъствени и определено се забелязват от околните.

# 616
  • Мнения: 653
Скрит текст:
Момичета помогнете ми, моля ви, да отстрелям правилния парфюм за подарък. В момента не съм в София, за да мога да тествам а трябва да го поръчам преди да се върна, за да пристигне навреме.

Девойката има Kenzo Amour и Hypnotic Poison, като повече носила Кензото. На въпросът ми какви парфюми харесва, отговора беше "По-силни и ярки". По форумите предлагат SL Un Bois Vanille като близък до Кензото. Няколко пъти бяха предложили и Daturа Noir.

Аз съм абсолютно боса като се опре до ванилии, сладости и печива и даже не съм ги тествала, защото по принцип не понасям подобни парфюми така че абсолютно не зная на какво да заложа. Помислих си и за някоя от орхидеите на ТФ, но и тях не познавам. Ако ви хрумне нещо друго хубаво до 100лв, приемам и нови предложения Simple Smile

Моите предложения са Addict Dior, Alien Essence Absolue /ванилията на ванилиите просто, пък за яркост и сила думи нямам/ и Angel Muse /макар да е мааалко по-рискован, заради началната си прилика с оригинала/. Само не знам какви са цените им в България.

И аз едно питане имам: днес имах възможност да си купя Stash на SJP, в концентрация еликсир-нещо-си, който във Фрагрантика е сравняван с Wonderwood CDG, който харесвам.
Въздържах се първо, защото колкото и да са добри звездните аромати, сякаш все нещо не им е съвсем в ред, и второ, защото физически не мога да изпръскам количествата, с които се заринах /нямам с кого да разменям на местна почва и виждам голям зор с импулсивните покупки/.
Та въпросът ми е, изпуснах ли нещо страхотно, за да ходя да се самобичувам веднага, или да не се кося излишно?Rolling Eyes

# 617
  • София
  • Мнения: 2 512
Аризона, Stash на SJP наистина много се доближава до Wonderwood, чуден парфюм е. Може би трябваше да го вземеш, понеже, изглежда, като цяло трудно се намира Peace

# 618
  • Мнения: 653
И аз имах спомен да съм чела някъде, че се намира много трудно, и затова изобщо му обърнах внимание, ама на... То човек, точно когато трябва да е импулсивен, си дърпа ръчната. Smiley

# 619
  • София
  • Мнения: 554
Момичета, страхотни сте! Благодаря ви за бързото включване, коментарите и предложенията! Heart

Можеби трябваше да уточня, че искам да й взема някакъв ниш/луксозен бранд. Осъзнвам, че до 100лв е много трудно но засега видях че мога да се класирам за SL, AG, и TF 30ml. Освен това не държа да е твърде същ като нейните два, но да е в тази насока за да й хареса все пак.

Затова и много разчитах на Un Bois Vanille, обаче Ели, напълно ти се доверявам като казваш че не намираш много общо освен ванилията. Можеби ще огледам за предложението ти от VCA, би трябвало да е около 100лв поне 45мл в някой от сайтовете...

Velvet Orchid я гледах точно миналата седмица намалена в Дъглас и 30мл влиза точно в бюджета ми (ако правилно съм видяла). Noir pour Femme също ще го погледна.

А Datura Noir няма нищо общо и затова никой не го изкоментира или...?

# 620
  • Мнения: X
И от мен глас за Noir Pour Femme,  акж ти влиза в бюджета.Hands Thumbsup

# 621
  • София
  • Мнения: 9 546
За 100лв в момента с 20% намаление на Сефора можеш да и купиш Адикт на Диор, 30мл. Peace

# 622
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
 Здравейте парфюмни дами и господа!!!
Наминавам с въпросче Peace Някой от вас да е забелязал по-бурна кожна реакция като зачервяване или сърбеж при употреба на аромати в по-високи концентрации?!? Днес преди да изляза реших да уважа Галоп в горещата августовска събота и на сгъвката на ръката където бях пръснала първо моментално ми се появи голямо червено петно. Малко по-късно чак ми гореше самото място... Такова нещо не ми се е случвало до сега дори и при пробата на аромата! Бутилката ми е от сравнително от скоро, оригинална, съхранявана уж правилно. Дали при мен нещо е повредата или..?!?
 На друг да му се е случвало нещо подобно? Иначе пък въпреки дискомфорта самия аромат се носи около мен невероятно красиво, сякаш танцува,точно както девойката от рекламата му. Даже на две места ме питаха с какво съм се пръскала!!! Blush Heart Eyes

# 623
  • Мнения: 10 022
Амарилис, на мен ми се е случвало няколко пъти, дори с аромати които не са нови за мен. Винаги е било лятото, и точно в лакетната свивка, какво го описваш. Единия от ароматите беше Коромандел, купуван от бутик, никакво съмнение за автентичността. Много се стреснах, но само веднъж беше от този конкретен парфюм. И с нов аромат ми се е случвало. Много е грозно и стряскащо, но минава.  Peace

# 624
  • Франция
  • Мнения: 898
Случвало ми се е много пъти, защото съм с чувствителна кожа. Реакцията при мен не е към конкретен аромат или концентрация, а към спирта в горещото време. Реагират сгъвките на ръката и зад коляното също ми се е случвало. В жега избягвам да пръскам на по-деликатните участъци от тялото.

# 625
  • Враца
  • Мнения: 2 710
На мен ми се е случвало веднъж, от горната страна на дланта,
сърбеж и обрив от пробичка на:

https://www.fragrantica.com/perfume/Sonia-Rykiel/Sonia-Rykiel-3088.html

 ooooh!

# 626
  • Габрово
  • Мнения: 1 022
По темата за спрените парфюми...
отдавна не съм виждала Opium  YSL...дали е спрян?

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 23:49 от sesksta

# 627
# 628
  • София
  • Мнения: 2 512
По темата за спрените парфюми...
отдавна не съм виждала Opium  YSL...дали е спрян?
а тук
 https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Mon-Guerlain-43297.html
какво мислите за тази комбинация на лавандула,ванилия и...допада ли ви този парфюм..
Mon Guerlain е хубав и много обсьждан в предишната или по-предишната тема парфюм. Разрови се Peace

# 629
  • Sofia
  • Мнения: 15 578
Дали някой би могъл да направи сравнение между Artisan, Artisan Acqua и Artisan Blu на John Varvatos? Знам, че е много субективно, но кой се води "най-добър" от трите?
Разполагам с пробичка само на последния и съм го набелязала като подарък за МЛ.
За Artisan се натъкнах на няколко различни мнения из Интернет пространството, че бил много хубав аромат, но ужасно нетраен, докато моите впечатления по отношение на Artisan Blu са, че е умерено дълготраен.
Трите версии налични ли са в нашенските Sephora и Douglas / BZ, за да ги тествам на място? Едва ли, но да попитам. Simple Smile
Благодаря!
Не съм ги виждала аз.

Благодаря, dens. bouquet
Жалко! В такъв случай, най-вероятно ще се сдобия с някой от тях на сляпо. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт