Вегетарианска тема 9 - какво ще готвим днес

  • 72 195
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 446
Тази вечер яхния от кладница с вино, хвойна. Вкусна е. ММ особено много я харесва.
За десерт тиквено кремче с тахан и меласа.
Правя джинджифилови бонбони от вчера и с ужас гледам как свършват .  Не знам какво ще остане утре за снимки, а се канех да прибера за Коледа. Май ще правя отново. И понеже гледам да са здравословни ми излизат.... златнички Simple Smile

# 481
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бобът се прие много добре!

днес правих тиквеник за ДГ
сладкиш с портокал
карфиол на омлет (пъхнах го във фурната Crazy)
баница

# 482
  • София
  • Мнения: 4 358
постите добре ми поснасят, но неистово ми се яде и на мен омлет - фритата ли ще е, по испански ли или класически омлет, но да са яйца Simple Smile

тези дни пиша в темата за пости, но за да не се дублирам - май са ми омекнали авокадата и ще има гуакамоле в добри количества Simple Smile

# 483
  • Мнения: 9 991
постите добре ми поснасят, но неистово ми се яде и на мен омлет - фритата ли ще е, по испански ли или класически омлет, но да са яйца Simple Smile

тези дни пиша в темата за пости, но за да не се дублирам - май са ми омекнали авокадата и ще има гуакамоле в добри количества Simple Smile

От нахут правеха веган яйце. Може да пробваш.

# 484
  • София
  • Мнения: 4 358
Благодаря за идеята, но не мисля, че точно това би се получило. Уважавам заместителите, въпреки това нахутът е далеч от вкуса на яйцата, а и консистенцията на омлета не може да я объркаш. Искам пухкав омлет със зелени подправки и синьо сирене. Нищо, нали затова постът е изпитание Simple Smile

# 485
  • Мнения: 9 991
Не постя, но имам някаква непоносимост към яйца в последно време. Едни миризливи, тежки. Ям ги де. Може да имаш нужда от протеини и по-калорична храна?

# 486
  • София
  • Мнения: 4 358
По принцип и аз не обичам яйца - т.е. рядко ми се дояждат, но сега е друго Simple Smile. Чувала съм, че за да се усвояват по-лесно е добре да се отделят белтъците от жълтъците и да се разбият поотделно, после можело спокойно да се смесят. Но каква е логиката на това, не знам, а и колежката, която ми го каза вече не работи при нас. Предполагам следиш да са пресни?
От протеини със сигурност имам нужда, може би защото напоследък се юркам с тичането и плуването, но не е нещо нетърпимо - пък и за какво имаме бобови и фъстъчено масло Simple Smile. От маслото ме е срам да кажа по колко изяждам на седмица, но нито ми става тежко, нито реагирам лошо по някакъв начин.

# 487
  • Мнения: 9 991
Спортистите ядат само белтъците. Не виждам защо да се отделят, бъркат, че после пак да се смесват. Все едно да ядеш разделно, като сложиш пържолата в едната чиния, картофите в друга, хляба в трета.  Mr. Green Яйца ям рядко и не ги следя. Обикновено е по неволя. Фастъчно масло, така и не се научих да ям.

# 488
  • София
  • Мнения: 5 247
Правих салата-
3 сварени на пара картофи
1 сварен на пара морков
1 глава суров лук
2 розови домата
1 краставица
1 червена чушка/печена или сурова/
2 супени лъжици суров тахан от тиквени семки
сол на вкус
1 супена лъжица пшеничен зародиш

Отделно готвих яхния карфиол с ориз. Правих и крем супа от сладък картоф с пащърнак, моркови,лук,чушка.

# 489
  • Мнения: 1 446
Сутринта смути от круши, канела и портокали.
На обяд супа от леща.
Мамалига с много чили.
Салата от бейби листа, репички, копър, авокадо
Горещ шоколад с чили- вместо десерт, пред ТВ
Утре ще пека някои коледни бисквити и ще пазаря ядки и сушени плодове, каквито нямам.

# 490
  • Мнения: 1 446
Днес карфиол на пара  с таханов сос.
Салата от кисело зеле с червен пипер.

Супа от броколи за вечеря с едни царевични мъфини, които изпекох сутринта за разходката. Направих ги без яйца, защото нямаше, много ни харесаха.

Възползвах се от хубавото време и след кратко пазарене се разходихме в гората. Все пак успях да приготвя
 кокосово-портокалови бонбони, няма да останат до Коледа, но пак ще ги приготвям.


 
Тази вечер ще изпека масленки за крема от яйчен ликьор, който традиционно приготвям за десерт в някой от празничните дни.

# 491
  • Мнения: 3 743
френска лучена супа
спаначена крем супа
морковено-кокосова супа
днес сигурно ще е сладък картоф

# 492
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
Галче,обожавам точно такива ястия Peace
Днес съм с грип и задължително ще има гореща супа.
Да си призная,че тази година все още не съм яла тиква. А и не съм купувала Embarassed Трябва да поправя пропуска.

# 493
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
френска лученa супа не сме яли скоро, а мъжът ми я обича.
проблемът е, че аз съм си гладна само със супа, като не мога да ям хляб към нея... Whistling

в петък правих тиквеник за базара в ДГ и сега ще пиша рецепти  Mr. Green отанаха очаровани

вчера правих камамбер на фурна (аз го топя със зеленчуци на пръчици)
иначе: карт. огретен, крем супа от карфиол (още имам днес трябва да го изядем  Crazy)

яде ми се къри, може да направя от карфиол и нахут.

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 12:46 от asyalein

# 494
  • Мнения: 1 446
Тази вечер карфиол къри.
Копривена супа беше за обяд.
Утре непременно френска лучена, благодаря за подсещането, Галче.
Десерта е тези вишневи кошнички. https://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/03/raw-sour-cherries-almond … tes-with.html?m=0

Общи условия

Активация на акаунт