Вегетарианска тема 9 - какво ще готвим днес

  • 72 215
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 435
Зелеви сарми с киноа и елда, сушени домати.
Салата от ряпа,рендосана и подправена само със зехтин и ябълков оцет.
Супа от кладница и оризово мляко.
Безглутенов шоколадово-тиквен сладкиш без брашно - нещо като торта с крем от тиква и кокос и карамелена глазура.
Утре печено кисело зеле с киноа на фурна

# 466
  • Мнения: 3 743

Безглутенов шоколадово-тиквен сладкиш без брашно - нещо като торта с крем от тиква и кокос и карамелена глазура.


Леле, какво изкушение, може ли рецептата

Аз напоследък залагам на супи: днес крем супа с кейл

# 467
  • София
  • Мнения: 3 072
Кисело зеле с ориз
Фрита със спанак

# 468
  • Мнения: 2 645
Артишок в тенджерата под налягане.
Салата резане и портокали.
Печени чушки с домати.

Има ли нещо по особено в готвенето с тенджерата под налягане?Днес ми пристигна....не съм готвила никога и тепърва ще чета.

# 469
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 835
Артишок в тенджерата под налягане.
Салата резане и портокали.
Печени чушки с домати.

Има ли нещо по особено в готвенето с тенджерата под налягане?Днес ми пристигна....не съм готвила никога и тепърва ще чета.
Ами да внимаваш колко ще е пълна, колко време трябва да вариш различните продукти(артишокът например,трябва да се изключи след осем минути и се слага малко вода два пръста),и да следиш клапата/валволата да е сложена правилно,в смисъл да не е отворена. Аз много я уважавам тенджерата под налягане. Особено за варива.

# 470
  • Мнения: 2 645
Аз точно за варива я взех. Колко време е нужно за нахут примерно който отнема 2.5 ч в обикновен съд.

# 471
  • Мнения: 9 991
Аз точно за варива я взех. Колко време е нужно за нахут примерно който отнема 2.5 ч в обикновен съд.

При семейство бобови няма точно време, защото винаги зависи от самите семена в партидата. При всички положения намаляш времето с доста. За боб се е случвало да изключваме, пробваме и пак да варим после.

# 472
  • София
  • Мнения: 3 072
ориз, към него "сос" от праз и сини сливи
салата от китайско зеле малко айсберг и маруля

# 473
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Тези дни:
крем супа от тиква
гъби с ориз и киноа
елда с тиквички
зелена салата с авокадо
сандвичи с тофу

# 474
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тави с чипс от кейл, детето изяде 4 вече  Crazy
огретен с картофи
праз с червена леща
карт. гювеч
безглутенови катми
салати от кореноплодни

# 475
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 835
Аз точно за варива я взех. Колко време е нужно за нахут примерно който отнема 2.5 ч в обикновен съд.
aз нахута го кисна 24 часа и после го варя за ококо 50 минути. Без нищо,само сол.

# 476
  • Мнения: X
При мен нахутът за няма и 30 минути е сварен. Преди това кисна 10-12 часа и покълвам леко. Явно все уцелвам по-пресен. 'щото при бобовите май много зависи колко са стари. Един фасул с току-що изтекъл срок на годност го варих 2-3 часа. ooooh!

И на мен ми се ядат сгряващи манджи зимно време и особено много ми се ядат кърита. Затова последните дни имаше: кокосово къри с нахут и спанак; оранжева леща на къри със сладък картоф, домати и спанак; нахут с патладжани и домати по asyalein (много го харесахме всички, благодаря!).
Пакет от 500г нахут го готвих на 3 манджи, две от които ги ядохме по 2 пъти Shocked, а ние сме ящнички всички...

# 477
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Пакет от 500г нахут го готвих на 3 манджи, две от които ги ядохме по 2 пъти Shocked, а ние сме ящнички всички...

нахутът доста засища.
аз порционирам една част и си замразявам. случва се да прегладнея и сега набързо няма какво да ям, та го размразявам и го слагам към салата или супа и така съм сита по-дълго време.

иначе съседката ми е половин италианка и ми е казвала, че прави паста с нахут. на мен не ми звучи толкова добра комбинация, но тя твърдеше, че е вкусно. Thinking

днес смятам да правя червен боб с домати и зеленчуци и към него ориз.

# 478
  • София
  • Мнения: 4 364
Паста с нахут е зимна класика - прави се с по-къса паста и дометен сос, целина и/ или розмарин. Ако слагам целина, пропускам розмарина, че ми идват много ароматите. Прави се също така с повече сос - не е паста шута (суха). Аз я обичам много. В някои рецепти я правят невеге - с панчета (сланина) или аншоа.  

# 479
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тя ми каза само паста с нахут, без сос. иначе със сос и аз си я представям добре.
на някаква сватба я били сервирали като междинно ядене.
явно е подобно на втория ти вариант...

Общи условия

Активация на акаунт