секцио-пълна или местна упойка

  • 10 663
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 161
Аз родих преди по-малко от 10 дена. Спинална с морфин. Болка почти нямаше. Раздвижването беше много леко. Нямаше странични реакции след упойката. За разлика от първото ми секцио, което беше също със спинална. Но 10 дена имах ужасно главоболие. Първото ставане беше кошмар. Не бих избрала пълна упойка. При спиналната тялото ти се затопля и не усещаш почти нищо. Не виждаш какво ти правят, заради преградата пред теб. А 5-10 мин след началото на операцията си виждаш бебето.

Не се притеснявай. Ти имаш още време до раждането.

# 16
  • Мнения: X
Спинална! Peace

Пълна  Peace
Не ти хакват в гръбначния стълб игла, само във вената на ръката ти я слагат, а пък ако ти вече имаш абокат там, още по - лесно:)
Не чувстваш как те режат и дърпат, за мен беше много натоварващо точно това.

Да ти "хакнат" в гръбначния стълб игла за спинална е по-безболезнено от "хакване" във вената или абоката. повярвай ми. И не усещаш как те режат Wink

# 17
  • Мнения: 7 640
Пълна  Peace
Не ти хакват в гръбначния стълб игла, само във вената на ръката ти я слагат, а пък ако ти вече имаш абокат там, още по - лесно:)
Не чувстваш как те режат и дърпат, за мен беше много натоварващо точно това.
ама ти хакват тръба в гърлото, а рисковете за плада при пълна- не благодаря!

# 18
  • Мнения: 46 526
Аз не бих могла да понеса да съм в съзнание и да знам, че ми е отворен корема, затова избрах пълна, който може- спиналната е идеален вариант  Peace

# 19
  • Мнения: 5 103
Мене ме оперираха със спинална, и ми беше много добре, само където ме бяха наплашили за непоносимите болки такива нямаше поне при мене де.

# 20
  • Мнения: 163
Аз си избрах с пълна упойка защото не мога да издържа психически да не си усещам краката мисля че мога да полудея и съм много доволна от тази упойка     така че по добре да ти отговори някоя мама която е раждала и по двата начина за да може да ти каже разликата защото иначе всеки ще ти казва как е било при него без да е изпитал другият вариант ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях със спинална, много съм доволна. Беше ме страх, че няма да ме хване, че ще чувам всичко, чудех се как ще издържа като знам какво ми правят в момента. Е, повярвай ми, в този момент нищо такова не ми дойде на акъла. Мислех само за бебето, особено след като ми го показаха. Болка нямаше, болеше чак на другия ден и то контракциите от свиването на матката. Гледах момичето до мен ,което беше с пълна упойка - определено по-трудно излезе и по-трудно се възстанови, но то и от организма си зависи. Успех, каквото и да решиш.

# 22
  • Мнения: 962
A moje li da se sloji epiruralna?  newsm78

# 23
  • Мнения: 292
Моята беше спинална плюс епидурална и за разлика от първия път се възстанових много по-бързо, чувствах се с пъти по-добре ... абе не подлежи на сравнение даже. Горещо го препоръчвам на всички!
Апропо няма местна упойка при секцио - винаги се прави с пълна упойка и интубиране, ако не е спинална.

# 24
  • Мнения: 1 949

Мисля, че може комбинирана - за да може след спирането на действието на спиналната да те обезболи епидуралната. Но болката не е "болка за умиране". На мен лично Профенид не ми действаше и се наложи на 2 пъти да търпя болката, докато мине достатъчно време, за да могат да ми сложат следващо обезболяващо. И ей ме на - жива и здрава  Peace

А по темата - аз не знам какво е да си под пълна упойка, но със спиналната си ми беше добре. Говориш си с анестезиолога. "Подслушваш" разговорите на докторите  Wink И най-важното - виждаш и чуваш малкото съкровище веднага  Hug

# 25
  • Мнения: 8 917
Пълна  Peace
Не ти хакват в гръбначния стълб игла, само във вената на ръката ти я слагат, а пък ако ти вече имаш абокат там, още по - лесно:)

Peace

# 26
  • Мнения: 1 555
Аз нямах избор, защото бях спешно секцио след 16 часа опити за нормално раждане и си спомням, че лекарката каза на анестезиологът, че нямам сили за да издържа спинална и затова ми сложиха пълна упойка , всъщност те ме държаха до последно в съзнание преди да ми я пуснат във вената, така че видях как ми мажат корема, и т.н. и вече когато бяха със скалпели в ръце тогава ми я пуснаха ! И мога само да кажа, че се чувствах прекрасно след като излязох от упойка, нито ме е боляла глава, нито усещах същинската болка от операцията !!!
Живот и здраве за второто бебе ще се позамисля дали да използвам друга упойка, защото едно от момичетата в стаята ни крещеше от болка в главата и се раздвижи най-късно от всички ни, а тя беше със спинална, но все пак всичко си е до организъм !!
Най-важното е ти и бебоче да сте добре   bouquet

# 27
  • Мнения: 5 877
За протокола - имала съм и пълна, за операция, не е бог знае какво.
Обаче за раждане е опасно и то точно защото преминава и в бебето, а това е много мощен медикамент. Опасно е.

# 28
  • Мнения: 3 447
Аз бях със спинална и съм ЗА нея Peace Не е толкова страшно и психарско рязането "на живо" Laughing Аз специално не усещах абсолютно нищо - нито рязане, нито дърпане. Ако не беше изревало бебето, нямаше и да разбера, че са ме срязали. Освен това двамата опериращи бяха достатъчно тактични да ми спестят медицинско-описателните реплики и си ги коментираха тихичко Simple Smile А и наистина в този момент мислиш само и единствено за бебето. Лично за мен по-натоварващо е да ме приспят, да не знам какво се случва в момента и да не мога да разбера веднага дали всичко с бебето е наред.

# 29
  • Мнения: 962
A tazi spinalna kak se slaga?Izvinqvam se no bihte li mi kazali kakvo sa vi pravili ot priemaneto vi v bolnicata za sekcio do kraq,mnogo vi molq .Poneje se pritesnqvam! Blagodarq vi! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт