секцио-пълна или местна упойка

  • 10 707
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 877
Ами сядаш, навеждаш се така, че гръбнакът ти да се извие като буквата С и се бие инжекцията. На фона на контракциите нищо не усетих, а много ме беше страх преди това.

# 31
  • Мнения: 3 447
A tazi spinalna kak se slaga?Izvinqvam se no bihte li mi kazali kakvo sa vi pravili ot priemaneto vi v bolnicata za sekcio do kraq,mnogo vi molq .Poneje se pritesnqvam! Blagodarq vi! Embarassed
Значи, като те приемат, те събличат по нощница. Следва бръснене, клизма, след това отиваш в предродилна, където ти слагат абокат и система; слагат ти и катетър; слушат тоновете. Това е около 1 час. След това влизаш в операционна, слагат ти упойката, както е описала Анда. Не е страшно. 

# 32
  • Мнения: 135
Аз съм за пълната, поради простата причина, че се ужасявам от това, че ще чувам лекарите, инструменти, т.н. Не съм имала големи болки след това и се възстанових доста бързо!

# 33
  • Мнения: 5 877
Ами не се чува нищо особено. Аз си говорех с анестезиолога, помолих го да ми каже нещо весело (до този момент раждането ми протичаше супергадно, лекарят се беше държал много зле, имаше опасност да изтърват и мен, и бебето). Анестезиологът не тръгна да ми разказва смешки (положението явно е било сериозно), ама ме погали по косата и някак си се успокоих. После ми говореше някакви обикновени неща, ама с тих глас, държеше ми ръката, абе добре, че беше този човек.

# 34
  • Мнения: 3 423
аз предпочетох спинална
признавам,че докато ми я слагаха съжалявах ,че не съм избрала пълна защото ме беше шубе ,защото в операционната беше адски студено и зъзнех а нетрябваше да шавам докато ми слагат упойката и в същото време ми бе трудно да седя извита като котка с огромния ми корем.но като почна да действа упойката ме обзе една приятна топлина и се отпуснах,анестезиолога и неговата сестра бяха невероятно мили и си бърбореха с мен а и веднага си видях бебчето.определено сега се радвам,че предпочетох спинална.
успех   bouquet

# 35
  • Мнения: 239
И ДВАТА ПЪТИ БЯХ С СПИНАЛНА, И СЪМ ДОВОЛНА ; ЗАДАВАШ ВЪПРОСИ НА ДОКТОРИТЕ НА МОМЕНТА. ВИЖДАШ СИ БЕБО ВЕДНАГА, ЧУВАШ КАК ИЗПЛАКВА, И ВЪЗТАНОВЯВАНЕТО Е ПО ЛЕСНО Peace newsm10 НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ . ПОЖЕЛАВАМТИ ЗДРАВО БЕБЕ

# 36
  • Мнения: 3 116
Аз раждах със спинална упойка Simple Smile

Нямаше проблеми по време на раждането, говорех си с докторите, видях си бебето 2 пъти веднага след раждането Simple Smile Излизането от упойката става постепенно. Не знам колко силна трябва да е болката от секцио, но при мен беше като много силна менструална болка и минах и без обезболяващи.

Оперирали са ме два пъти при пълна упойка и честно казано се моля да няма трети път. Излизането от пълна упойка е едно много неприятно усещане  Confused

 Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 1 035
аз исках спинална,даже се бях настроила ,4е ще е таква,но в процеса на раждане опериращия ме лекар е преценил,4е ще е по-добре за мен да съм с пълна.  след като се събудих,ми беше адски студено,мн кашлях и от кашлицата ме болеше и операцията,но вси4ко мина долу-горе леко.  имаше моми4ета с нормално раждане,които виеха от болка, докато ги слушах се радвах ,4е аз съм за секцио.

# 38
  • Мнения: 1 942
Пълна  Peace
Не ти хакват в гръбначния стълб игла, само във вената на ръката ти я слагат, а пък ако ти вече имаш абокат там, още по - лесно:)
Не чувстваш как те режат и дърпат, за мен беше много натоварващо точно това.

Подкрепям с две ръце.

Поне аз се чуствах много добре сле пълната упойка. Момичето до мен имаше 3 дена главоболие от спиналната. Анестеоложката, която ми прави упойката ми е позната и каза, че тя не би си сложила спинална упойка "НИКОГАШ" Naughty Поговори с анестезиолози и лекари, всички тук сме лаици по темата.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Спинална Peace

# 40
  • Мнения: 730
Твърдо за пълната,чувала съм много лоши неща за спиналната!!!

# 41
  • Мнения: 46 641
Твърдо за пълната,чувала съм много лоши неща за спиналната!!!

Къде можем да ги прочетем и ние?

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
И на мен ми предстои секцио исе чуда за спиналната.Два пъти съм била под пълна упойка за абразио ида съм жива и здрава толкова бързо излизам от нея-вторият път акушерката ме търсеше с термометъра,а аз бях в кафето на болницата.Зависи от организма!Леко раждане от мен!

# 43
  • Мнения: 36 174
мвстна!

# 44
  • Мнения: 468
Обща, особено, ако е планово секцио /има време за тестове и допълнителни изследвания/. Въведоха ме в анестезия в 9:10, обадих се на мъжа си в 10:10 часа. Нямаше гадене, повръщане, болка. След обяд поисках обезболяващо, защото започна да ме боли. По повод на друга операция ме бодоха 5 пъти в гръбнака и пак не ме обезболиха та се наложи обща анестезия.
Забравих да кажа, че в следствие на убожданията в гръбначния стълб си имам една постоянна болка, която се засилва при определени обстоятелства и 10 дни бях на системи заради непоносимо главоболие, следствие на опита за спинална анестезия.
Успех, независимо какво ще избереш!

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 17:19 от aneta lolova

Общи условия

Активация на акаунт