Пародонтоза

  • 125 782
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 69 162
За четчиците ми обясни, че конецът почиствал между самите зъби, но не можел да почисти добре в основата, при венеца.

Там ще ти свърши работа и единичната четка, по-горе я показах мисля. Точно за мястото в основата на зъба към венеца се ползва, и за кривинки между зъбите ако има...пак става.

Момичета, като стана дума, търся си ел. четка за зъби, но гледам има много разлики в цените (и марките), на някого да са му препоръчвали някоя?

Важното е главата да е малка, кръгла. На първо посещение ме накараха да си нося четката и всичко, с което почиствам. Четката ми е от ДМ, електрическа - одобриха я, заради малката глава. Конкретна марка не са ми препоръчвали, а и не мисля че е коректно.

# 211
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Момичета, като стана дума, търся си ел. четка за зъби, но гледам има много разлики в цените (и марките), на някого да са му препоръчвали някоя?

За моя изненада докторът изобщо не обърна внимание на четката и пастата. Поне засега.

Тете, помня четката, която показа, благодаря!

# 212
  • Мнения: 2 536
https://Ми...съвсем ме вкарахте в чуденка значи Grinning Има някакви ултразвукови гледам...

# 213
  • Мнения: 69 162
С всяка четка става ....стига да ви покажат КАК се четка.

После се проверявате с плака индикатора.

Пастата е без значение.

В началото на темата го дъвкахме това.😊

# 214
  • Мнения: 178
Здравейте, записвам се и аз при вас. От Варна съм, бихте ли препоръчали добър парадонтолог.
След като лепнах някакъв вирус преди седмица и нещо, ми поставиха диагноза възпалена слюнчеста жлеза? Та изписа ми личната антибиотик, калций и витамини и вкъщи, но започнаха да ме болят зъбите дори се разклатиха/всичките/+ кашлицата и обилната хрема. След като изчетах нета, отидох по препоръка на мой познат преподавател в денталния институт при ортодонтален и лицево-челюстен хирург. Професора ме прегледа и каза ,че имам малко плака и зъбен камък и малки джобове/ нищо притеснително според него/, а жлезата е реагирала  и зъбите се разклатили поради срив на имунитета. Прати ме обратно при моя познат понеже венците му били специалитет да почисти зъбния камък , той от своя страна ми изписа жабурене с Елудрил три пъти на ден да си изпия антибиотика и идната седмица при него.Но снощи пак пак ме стегнаха венците и ме болят зъбите и утре съм на снимка.Сори за дългото обяснение, но съм ужасена и изплашена. Офф не съм готова още да си спя до зъбките Cry

# 215
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Значи при наличие на зъбен камък да ви отпратят само да се жабурите с елудрил е просто несериозно. Тоя камък нали трябва да се почисти? Елица Събева от денталния, вече не помня на колко места съм я препоръчвала в тоя форум Laughing Отидете при нея, много е добра. Освен това е и мила и внимателна, което също е от голямо значение за мен.

# 216
  • Мнения: 178
Не, не ме е отпратил само с жабуренето, каза седмица да жабуря, хем да свърша АБ, хем да мине силната кашлица и хремата и ще чистим камък и плака, та тази седмица съм при него, но ще направя и снимка да видим как е положението.
Месечинке, благодаря за бързия отговор, но от др, тема прочетах, че тази лекарка излиза в майчински идната седмица Sad

# 217
  • Мнения: 69 162
Каква е дълбочината на джобовете?
Ако е до 3мм...за какво клатене говорим. Не би трябвало да има клатене Rolling Eyes
Щом се клатят, следва да има проблем...тоест дълбоки джобове, възпалени...

# 218
  • Мнения: 178
Професора каза:"Имаш малки джобове" не е казвал за въспаления, а утре ще се срещна и със зъболекаря, ще щракна и панорамна снимка. Но според мен нещо в устата ми работи.
За клатенето на зъбите каза: срив на имунитета и силен стрес. Когато отидох при него вече не се клатеха и, а и той ги проверява каза че са ОК.
Под  силен стрес съм последната година и нещо и явно резулата е такъв Confused

# 219
  • Мнения: 69 162
Според мен консулт при пародонтолог е добра идея. Той най-добре ще каже има ли проблем. А и щом усещаш нещо да работи. Другите зъболекари не винаги са в час с пародонтологичните проблеми и ги неглижират или просто не ги разпознават. Може и да е нещо свързано с боледуването ти в момента. Но е добре да изключиш пародонтологичния проблем. Пак казвам- само пародонтолог може да направи това.
Успех!☺

# 220
  • Варна
  • Мнения: 25 298
И аз прочетох току що. Другата седмица ще търся отзиви за другите пародонтолози там.

# 221
  • Мнения: 178
Ох, хора стискайте ми палци, че много съм се шашнала и филмирала.

# 222
  • Перник
  • Мнения: 4 869
В петък ми изчистиха зъбния камък. Никога до сега тази процедура не е отнемала 45 мин. Е, сега беше толкова Rolling Eyes
Купих си и зъбния душ от Лидл, и интердентални четки. Сега остава да се науча да ползвам душчето така, че да си "къпя" само зъбите, а не и всичко наоколо Grinning
Happy day, консултирай се с пародонтолог. По-добре да хванеш проблема навреме , а не като мен - да си го носиш с години, защото една зъболекарка като я питах дали имам пародонтит ми отговори "глупости".

# 223
  • Мнения: 178
Днес направих панорамна снимка на усмивката и бях на преглед и почистване на камъка. Имам парадонтит съвсем в началото, според лекаря. Оф, този моя познат бил преподавател по парадонтология в института, пък аз го питах къде да отида на парадонтолог, та днес рови чисти и след два дена пак ще повторим Confused По повод почистването, определено беше по различно. Маза с някакви неща, пъха някакви ленти тип шкурка между зъбите . Сутрин и вечер миене на зъби минимум 3мин. /обясни ми как/ и жабурене 3пъти на ден засега с Елудрил, почистване с конец вечер. Венците ми са все още леко възпалени, но не било от парадонтита/то изглеждало по др. начин/ , а по скоро от вирусчето което е било от рода на херпес вирусите.Та това е при мен дано стопираме процеса.
Цигарките и те много ми "помагали" Confused

# 224
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Вчера бях на преглед за измерване на джобовете и съставяне на план за лечение. От цената леко ми се зави свят Rolling Eyes 4 лазерни процедури за дълбоко почистване на корените на всички зъби + 3 процедури физиотерапия, пак с лазер - към 1200 лв.
Та, пиша тук, за да си сверя часовника, това нормална цена ли е?

Общи условия

Активация на акаунт