Пародонтоза

  • 124 550
  • 744
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 697
Здравейте, не знам да ли е по темата точно тук? Поради силна Парадонтоза имах разклатени зъби. Извадени са горните. Долните се клатят също. Двама доктори ми казват, че не съм за инпланти, защото нямам кост. Третият доктор, казва, че това не се вижда от панорамната снимка и може да се сложат инпланти! Не зная какво да правя? И ако искам протеза не знам каква да избера? Сигурно ще трябва да се направи и на двете челюсти? Благодаря за вниманието!

А какво правите за да спрете разклащането на зъбите?!? За импланти се иска кост , а защо не помислите за мостове- протезата е краен вариант. Скенер трябва да се направи за да се види състоянието на костта. Ако е възможно може да ви предъдят кост .

# 736
  • Мнения: 81
Здравейте, не знам да ли е по темата точно тук? Поради силна Парадонтоза имах разклатени зъби. Извадени са горните. Долните се клатят също. Двама доктори ми казват, че не съм за инпланти, защото нямам кост. Третият доктор, казва, че това не се вижда от панорамната снимка и може да се сложат инпланти! Не зная какво да правя? И ако искам протеза не знам каква да избера? Сигурно ще трябва да се направи и на двете челюсти? Благодаря за вниманието!

Здравей Весела. " Парадонтозата" е коварно нещо. Много съжалявам да разбера, че имаш тези проблеми и те разбирам. Не се отчайвай и знай, че нещата може да се поправят, но трябва да знаеш някой подробности.
Първо всяко лечение е строго индивидуално. Второ всички лечения свързани с парадонтит и ортопедия изискват солидна финансова инвестиция за дълъг период от време.
Трето бих посъветвал да започнеш като си поставил приоритети какво искаш да постигнеш.
Всяко лечение в устата си им плюсове и минуси и трябва да ги съпоставиш спрямо твоите очаквания и приоритети.
Импланти са най- добре. После цели плакови протези от твърда пластмаса, а където протезите трябва да са частични да са еластични ( при частичните протези, зъбите около които се поставят се разклащат по- бързо )

# 737
  • Мнения: 705
И от всичко   разбирам,че имплантите са най-ддобър вариант,но сложна  работа, ако нямаш кост и ако се отхвърли от организма.За парите не ми се говори,ако започнат един по един да се слагат ,защото няма са се извадят здрави зъби,но впоследствие ще започнат да се клатят.

# 738
  • Мнения: 325
А как се лекува венец, който наскоро се е свил? Има ли шанс да се възстанови напълно без хирургична намеса, както при оголен корен.

# 739
  • Мнения: 81
А как се лекува венец, който наскоро се е свил? Има ли шанс да се възстанови напълно без хирургична намеса, както при оголен корен.

Какво точно имаш предвид?

# 740
  • Мнения: 55
А болка от оголени шийки на зъбите, как лекува. Зъбите са умъртвени, въпреки това ме болят?
Какво може да се направи? Писала съм и друг път в сайта, аз не съм с парадонтоза, но имам загубен зъб
вследствие на голям киста преди години и там където имам оголени шийки, има и загуба на кост и венеца се
отдръпнал доста. При пиенето на студена кола онзи ден беше супер неприятно, направо си болеше мека казано неприятно.
И смятам, че със студенето време нещата се усилват повече. Преди топлата вода помагаше сега и това не помага.

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 14:14 от fresh_garlic

# 741
  • Мнения: 68 644
А защо имате загуба на кост?

# 742
  • Мнения: 55
А защо имате загуба на кост?

Защото имам изваден долен преден зъб и огромна операция на киста , която се беше разпространила
на четирите резци на долната челюст преди 12 години. С времето когато имаш изваден зъб,  коста почва сама да се топи на мястото на извадения зъб, зъбите се размествата на мястото на извадения зъб, за да компесират пространството. Е аз може и заради самата операция да съм изгубила кост, не ги разбирам, но на ренгена ясно се вижда загубата на кост. Имам и лека подвижност на два от зъбите.
Това е естестевена биология, нарича се атрофия. Затова сега имплантите са масови , заради на кост при вадене на зъб. Разбира се загубата на кост не става веднага а с годините и е продължителен процес.

# 743
  • Мнения: 68 644
Само пародонтолог може да каже дали имате или не, пародонтит. Така мисля..

# 744

Общи условия

Активация на акаунт