Пародонтоза

  • 124 488
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Напротив, подвижни бяха. След дълбокото почистване и лечението и след изстъргването престояха 2 седмици и зъболекарят каза, че са се стабилизирали и не са подвижни. Дай Боже, така да е, да нямам проблеми с венците.

# 721
  • Мнения: 79
То се правш само в началото. Така поне на мен ми бе обяснено. Част е от инициалната терапия, всъщност тя в това се изразява.

Привет, доста има Simple Smile поне в моята работа Simple Smile

# 722
  • Мнения: 705
Напротив, подвижни бяха. След дълбокото почистване и лечението и след изстъргването престояха 2 седмици и зъболекарят каза, че са се стабилизирали и не са подвижни. Дай Боже, така да е, да нямам проблеми с венците.

Това звучи болезнено сигурно?Това изстъргване какво е?

# 723
  • Мнения: 46 508
При дълбокото скалиране и на мен ми обясниха, че се прави само като първа стъпка. Не усетих силна болка, като обикновено почистване го чувствах, само че тече много кръв. Предложиха ми упойка, но реших първо да видя какво е и тогава да реша.
За ефект не мога да кажа със сигурност. Имах само 1 проблемен зъб и в началото ми се струваше, че има по-добра стабилност. Започнах поддържащо почистване на 4 месеца (вместо на 1 г., както правех преди това). Резултатът беше плачевен. След всяка процедура разклащането ставаше по-силно. За около 2 г. загубих 3 зъба и стигнах до момент, в който всички станаха подвижни Rolling Eyes Помагаше ми временно една вода за уста, после и нейният ефект отслабна. Питах за някакви антибиотици да пия, нещо да направим, защото явно планът не работеше. Казаха, че това с лекарствата било остаряло лечение, продължаваме така. Е, мен така не ме устройваше и прекратих посещенията при пародонтолога.

Реших да почиствам зъбен камък и плака на 6 месеца при обикновен стоматолог и да пия пролет и есен Родожил на своя глава. Подобрението е видимо. Като ходих септември на чистене, преди есенния прием, зъболекарката ми ме пита какво съм направила, беше много учудена като ме прегледа. Не посмях да си призная Flushed

Знам, че не е правилно, просто положението беше толкова лошо, че вече бях готова на всичко. Какво ще стане в дългосрочен аспект само мога да гадая. Засега отложих неизбежното.

# 724
  • Мнения: 68 642
То се правш само в началото. Така поне на мен ми бе обяснено. Част е от инициалната терапия, всъщност тя в това се изразява.

Привет, доста има Simple Smile поне в моята работа Simple Smile

Не съм сигурна че разбирам какво казваш..

При мен е ок положението засега, освен шестите зъби..като цяло те се оказаха проблемни, и четирите...но ги оправихме де...

# 725
  • Мнения: 705
При дълбокото скалиране и на мен ми обясниха, че се прави само като първа стъпка. Не усетих силна болка, като обикновено почистване го чувствах, само че тече много кръв. Предложиха ми упойка, но реших първо да видя какво е и тогава да реша.
За ефект не мога да кажа със сигурност. Имах само 1 проблемен зъб и в началото ми се струваше, че има по-добра стабилност. Започнах поддържащо почистване на 4 месеца (вместо на 1 г., както правех преди това). Резултатът беше плачевен. След всяка процедура разклащането ставаше по-силно. За около 2 г. загубих 3 зъба и стигнах до момент, в който всички станаха подвижни Rolling Eyes Помагаше ми временно една вода за уста, после и нейният ефект отслабна. Питах за някакви антибиотици да пия, нещо да направим, защото явно планът не работеше. Казаха, че това с лекарствата било остаряло лечение, продължаваме така. Е, мен така не ме устройваше и прекратих посещенията при пародонтолога.

Реших да почиствам зъбен камък и плака на 6 месеца при обикновен стоматолог и да пия пролет и есен Родожил на своя глава. Подобрението е видимо. Като ходих септември на чистене, преди есенния прием, зъболекарката ми ме пита какво съм направила, беше много учудена като ме прегледа. Не посмях да си призная Flushed

Знам, че не е правилно, просто положението беше толкова лошо, че вече бях готова на всичко. Какво ще стане в дългосрочен аспект само мога да гадая. Засега отложих неизбежното.

Точно ,заради това и аз се страхувам от това дълбоко почистване, да не стане още по-зле.Сега приключих лечение с Родожил и невробекс,които ми назначи стоматоложката,защото имах 2  възпалени джоба и то на 6 зъб и между 6 и 7 зъб.Незнам ,дали да не изчакам още време ,за да отида при пародонтолог,докато не премине напълно това възпаление. Лолко време използвате тази вода, защото на мен ми се оцветиха зъбите от елдурил и сандрин и то за активно ползване  за 10 дена.Може би,че по 3 пъти на ден започнах да ползвам водата и незнам какво да ползвам вече.

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 07:20 от lavaca

# 726
  • Немция
  • Мнения: 6 875
При дълбокото скалиране и на мен ми обясниха, че се прави само като първа стъпка. Не усетих силна болка, като обикновено почистване го чувствах, само че тече много кръв.
Затова и си мисля, че пишем за различни процедури.
Дълбокото почистване, което се прави през няколко години в Германия е абсурд да се прави без упойка. Правят упойка на всички венци, това е брутална намеса, не се издържа без нея.

Дори и при едно т.нар. "професионално" почистване, което се препоръчва на 6 месеца при пародонтозни проблеми, обикновено се налага упойка, болезнено е.

# 727
  • Мнения: 68 642
При мен не е болезнено.

# 728
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Скрит текст:
Напротив, подвижни бяха. След дълбокото почистване и лечението и след изстъргването престояха 2 седмици и зъболекарят каза, че са се стабилизирали и не са подвижни. Дай Боже, така да е, да нямам проблеми с венците.

Това звучи болезнено сигурно?Това изстъргване какво е?

Изпиляване е правилната дума, просто не съм се сетила в момента.  Simple Smile
И при мен дълбокото почистване премина под упойка, а не е като да не държа на болка.

# 729
  • Мнения: 46 508
Затова и си мисля, че пишем за различни процедури.
Дълбокото почистване, което се прави през няколко години в Германия е абсурд да се прави без упойка. Правят упойка на всички венци, това е брутална намеса, не се издържа без нея.

Дори и при едно т.нар. "професионално" почистване, което се препоръчва на 6 месеца при пародонтозни проблеми, обикновено се налага упойка, болезнено е.
Моята процедура беше такава, разделена на 4 посещения. Последната завършиха с локален антибиотик.
На мен също ми казаха, че обичайно го правят с упойка и през цялото време питаха имам ли нужда.

# 730
  • Мнения: 215
Въпросното дълбоко почистване е открит или закрит кюретаж.
Открит е абсурдно да е без упойка, тъй като има рязане и шиене.
Вече при закрит си е въпрос на търпимост.

# 731
  • Мнения: 46 508
Доколкото разбрах за този тип без рязане/шиене имат предвид. Такова почистване беше и моето.

# 732
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 052
При дълбокото скалиране и на мен ми обясниха, че се прави само като първа стъпка. Не усетих силна болка, като обикновено почистване го чувствах, само че тече много кръв. Предложиха ми упойка, но реших първо да видя какво е и тогава да реша.
За ефект не мога да кажа със сигурност. Имах само 1 проблемен зъб и в началото ми се струваше, че има по-добра стабилност. Започнах поддържащо почистване на 4 месеца (вместо на 1 г., както правех преди това). Резултатът беше плачевен. След всяка процедура разклащането ставаше по-силно. За около 2 г. загубих 3 зъба и стигнах до момент, в който всички станаха подвижни Rolling Eyes Помагаше ми временно една вода за уста, после и нейният ефект отслабна. Питах за някакви антибиотици да пия, нещо да направим, защото явно планът не работеше. Казаха, че това с лекарствата било остаряло лечение, продължаваме така. Е, мен така не ме устройваше и прекратих посещенията при пародонтолога.

Реших да почиствам зъбен камък и плака на 6 месеца при обикновен стоматолог и да пия пролет и есен Родожил на своя глава. Подобрението е видимо. Като ходих септември на чистене, преди есенния прием, зъболекарката ми ме пита какво съм направила, беше много учудена като ме прегледа. Не посмях да си призная Flushed

Знам, че не е правилно, просто положението беше толкова лошо, че вече бях готова на всичко. Какво ще стане в дългосрочен аспект само мога да гадая. Засега отложих неизбежното.
На мен професор ми е казвал че при пародонтоза антибиотик не се пие,а вие го пиете на своя глава по два пъти годишно...Внимавайте че да не стане така загубата на зъбите да се окаже бял кахър в сравнение с другите поразии.

# 733
  • Мнения: 46 508
Пия го по рецепта, предписана от стоматолог, на моя близка в друг град, която има същия проблем като мен. Това е стандартна схема.

# 734
  • Мнения: 78
Здравейте, не знам да ли е по темата точно тук? Поради силна Парадонтоза имах разклатени зъби. Извадени са горните. Долните се клатят също. Двама доктори ми казват, че не съм за инпланти, защото нямам кост. Третият доктор, казва, че това не се вижда от панорамната снимка и може да се сложат инпланти! Не зная какво да правя? И ако искам протеза не знам каква да избера? Сигурно ще трябва да се направи и на двете челюсти? Благодаря за вниманието!

Общи условия

Активация на акаунт