Пародонтоза

  • 124 401
  • 744
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 504
Напълно подкрепям написаното от теб, дано повече хора го прочетат.
Това ми каза и на мен и пародонтолога, и стоматолога ми.
Мия се с Пародонтакс, защото имам чувството, че с другите не ми се измиват толкова добре зъбите, но съм далеч от идеята, че действа на другото.

Ще пиша в понеделник как е минало Simple Smile

# 61
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мия се с Пародонтакс, защото имам чувството, че с другите не ми се измиват толкова добре зъбите, но съм далеч от идеята, че действа на другото.
Така е, и моите съображения са същите. ММ ме пита онзи ден защо се мия с нея, пародонтоложката била казала, че пастата няма особено значение. Знам, че почистването при лекар е по-важно, просто свикнах с пародонтакса, вече не ми ли изскачат очите от лютивото не ми е кеф Joy Другите пасти ми се струват лигави. И наистина усещането за чистота и свежест се запазва по-дълго. Но няма да разчитам само на едната паста, естествено.

# 62
  • Мнения: 46 504
Точно. Мъжът ми пръв я откри и не ще да чуе за друга. Аз още не мога да й свикна, въпреки че вече години я ползвам. На мен не ми е люта, а солена, сутрин направо ми предизвиква позиви за повръщане, затова като не съм в мазохистично настроение редувам с друга Joy

# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Те са много видове и са различни на вкус, както се оказа, аз мислех, че са еднакви. Досега ползвах лилавата, тя е брутално лютива. Сега взех избелваща, тя не люти толкова и леко бие на сода. Ама лютивата май ми харесва повече Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 409
И на мен ми е гадна Парадонтакса, но това е пастата  Peace, не за лекуване но след почистване при зъболекар поддържа някакво ниво в устата. Содата в нея убива бактериите за разлика от обикновените пасти тип Аквафреш, Лакалут и т.н. Аз даже използвам сода и за друг вид хигиена и съм възхитена от резултата   Crazy

# 65
  • Мнения: 68 620
Всъщност има ли плака останала по и между зъбите, има и ще има бактерии. А плаката се отстранява с правилно четкане, а не чрез паста. Може да си проверите дали има останала плака в устата с оцветяваш разтвор. Та и с пародонтакс да сте четкали, не е ли правилно четкането, гарантирам, че между зъбите и в основата откъм венеца ще ви се оцвети в лилаво. Нивото на устна хигиена се поддържа с правилно четкане, тоест с механични движения, а не с пасти.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това е така, не го оспорваме. И все пак разлика има между това дали ще четкаш без паста или с паста. Все едно да сравняваш миенето без сапун и това със сапун. Реално и само с чиста вода можеш да се измиеш добре, ако търкаш както трябва, но разлика си има, най-малкото чувството на свежест е различно. Аз откакто се мия с пародонтакс сутрин се събуждам без горчивото усещане в устата, което имах преди. Четкането си е четкане, него не го коментираме.

# 67
  • Мнения: 46 504
Мина много добре Simple Smile
Има значително подобрение, включително на подвижния зъб, който мислеха да шинират.
В бъдеще 2 зъба с големи пломби ще бъдат облечени, но на този етап не се налага никаква намеса Simple Smile

На 4 месеца ме викат за обикновено чистене на плака и зъбен камък.
Това + стриктна хигиена - с малките четчици м/у зъбите, паста и четка и накрая вода за уста (редуване на 1 опаковка обикновена с такава с хлорхексидин) Simple Smile

# 68
  • Мнения: 18
Здравейте! И аз съм с диагноза пародонтит. Установиха я след панорамна снимка. Страното е, че не ми тече кръв от венците, нямам разклатени зъби  и оплаквания, освен един леко разраснал се венец, за който зъболекарят ми смята, че е хормонално /на 54 г. съм/ и който не ме боли и не ми пречи. Породонтологът, към който ме насочи зъболекарят ми,  твърди, че лечението е всяка седмица почистване на зъбен камък  в продължение на поне 2-3 месеца /чудя се дали ще се натрупа зъбен камък за толкова кратко време/, като дори не ми полира зъбите след почистването на зъбния камък.  Адекватно ли ви се струва това лечение? Доста съм си патила от зъболекари и лекари и просто нямам вяра на медицината у нас. Ако някой може да ми препоръча добър пародонтолог  в София/лично проверен/ ще съм много благодарна.

# 69
  • Мнения: 46 504
Да не би да става дума за премахване на плаката? Камък и аз не мисля, че може да се натрупа така бързо.
Най-ефективното, което открих за себе си е дълбоко скалиране, т.е. почистване до корена и след това почистване на плаката през 4 месеца. Като при скалирането се вкарват и някакви лекарства, които избиват бактериите.
Иначе и при мен години наред нямаше признаци...

Да се отчета, бях на първо чистене на плаката след скалирането, всичко изглежда добре, без този, който ми се клати, дават му шанс до март, ако не се стабилизира ще го шинират. Някой правил ли е тази процедура, ефективна ли е?

# 70
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
На мен декември ми предстои почистване на зъбен камък, януари някакво лазерно лечение, и евентуално после шиниране на два предни клатещи се зъба.
Като стоматологът ми каза, че това ми гарантира зъби до 5 години, после май ще трябва вадене.
Не ми се мисли какво ми предстои.

# 71
  • Мнения: 68 620
Да се отчета, бях на първо чистене на плаката след скалирането, всичко изглежда добре, без този, който ми се клати, дават му шанс до март, ако не се стабилизира ще го шинират. Някой правил ли е тази процедура, ефективна ли е?

Човече, да те питам за този клатещият ти се зъб - колко му е дълбок джоба и сега на почистването има ли в него все още възпаление-какво каза доктора?

На мен шиниране не са ми предлагали, зъбът с дълбокия джоб бил силно компрометиран по думите на пародонтолога, вариантите са два - 1.вадене, или 2. умъртвяване на зъба и махане на единия корен.
Проблемът е, че след дълбокото почистване джоба не се затвори, не намаля, а си остана хронично възпален... Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 511
Бихте ли ми препоръчали парадонтолог в София?

Трябва да започна и аз лечение, ама не мога да се спра на специалист. Имам клатещ се зъб, от венеца под него излиза гной и май ще трябва да се вади. Положението като цяло не изглежда добро.

# 73
  • Мнения: 68 620
Не бързай с ваденето. Изчакай ... ако след инициалната терапия не настъпи подобрение, чак тогава се мисли за вадене.
Направи си панорамна снимка преди прегледа при пародонтолога.

# 74
  • Мнения: 46 504
Не знам точно колко е, но на снимката се вижда празно. Иначе няма възпаление при него и никога не съм имала. Доколкото съм чела при задните се появяват такива проблеми, а този е преден, долен резец. Подозирам, че е допринесъл и фактът, че имам един изваден зъб в близост, който заради загубих заради тинейджърска глупост и тогава не ми запълниха мястото с нищо, зъбите наместиха много добре, но явно им е по-свободно като място.

Иначе само на едно място съм имала болки във венеца и възпаление, там за щастие зъбите не се клатят (засега Grin).

meduncka, аз ходя в NBdent, д-р Ботев, млад, но е добър в работата си.
Мисля, че и цените са сравнително добре.
Преглед и изготвяне на план за лечение - 30 лв.
Дълбоко скалиране - 4 посещения + 1 контролен преглед - 360 лв.
Поддържащо пчистване на плака и зъбен камък 85 лв.

Останалото teta75 го е написала.

Последна редакция: сб, 25 ное 2017, 19:35 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт