Студенти в UK - 8

  • 92 703
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 157
Днес по пощата получихме на хартия CERTIFICATE OF ACCEPTANCE от University of Aberdeen Grinning По-напред писах, че изпратихме  сканирано копие на дипломата, заедно с превод от заклет преводач. Тогава получихме същия ертификат в електронен вид и ни се позволи да кандидатстваме за общежитие. Кандидатствахме, заплатих такса от 100 паунда с дебитна карта Виза ( с дебитна мастеркард не ми позволи сайта !) и получихме отговор по ел.поща  че сме настанени, получихме и номера на апратамента. Днес , заедно със сертификата, на хартия получихме и писмо с указания за кандидатстване за общежитие(което бяхме направили) и указание, че от средата на юли трябва да качим на сайта на университета снимка  baby_neutralна госпожицата , за да и бъде подготвена студентската карта. Това е!  Успех на всички!

# 31
  • Мнения: 1 320
Valha, благодаря за усърдието и помощта ти  bouquet!!! Много нови успехи на девойката  Peace!!

Добре е да се помисли и за ЕЗОК. Досега не се е налагало, но предвид, че на някои деца ще им се наложи да пътуват до други страни е хубаво за всеки случай да я имат. Когато младежът се връща му я подновяваме всяка година.
Бяхме взели от ЛЛ. имунизационния паспорт с ваксините, но ето,  че онзи ден се наложи да го изпращаме и добре, че ми беше под  ръка, та не се наложи да се разправям и с това.

Нека децата ни сбъдват мечтите си  Peace!!!




# 32
  • Мнения: 24
Valha, благодаря за темата  bouquet
Честито на завършилите деца и успешна реализация в желаната област.
Честито и успешен старт на новоприетите студенти!

И дъщеря ми приключи успешно първата година. Резултатите от изпитите- First  Heart Eyes  Щастлива и удовлетворена е, защото положи много труд. Тази седмица се мести на квартира, а от понеделник започва работа към университета- ще поддържа някакъв сайт. Тъгувам, че няма да си дойде лятото, но да се надяваме, че на есен ще има седмица- две и ще успее.

За дипломите и имунизациите. В University of Southampton, където учи тя, не са искали легализация. Дадохме дипломата на преводач и дъщеря ми я прати по имейла. Там си носеше оригинала.
GP-то и извади справка за всички имунизации, но не е споменавала да са и ги искали. Там се регистрира при GP. Слава Богу досега не се е налагало да прибягва до него (или поне не ми е казвала  Thinking)
Сега се сещам, че превеждахме и удостоверението ѝ за раждане, но нямам спомен за какво го искаха. Ще я попитам и по-късно ще пиша. Извади си и здравна карта.
Подкрепям zuri за лекарствата. Аз направих списък с помощта на писаното от мамите в старите теми и после се консултирах с приятел фармацефт и с GP-то с какво да допълвам. Общо взето купихме лекарства за всичко, макар да се оказа, че някои ги има там, без рецепти и то в магазините за 1 паунд- витамини, разтворими противогрипни прахчета и разни други.

Да напомня на мамите на новоприетите да не пропуснат да оправят здравните осигуровки за юли, август и септември, че в еуфорията и суматохата около подготовката за пътуване, пропускаме този момент.
 bouquet




Благодаря.

# 33
  • Мнения: 36
Честито и от мен на успешно завършилите студенти! Много успех и късмет в бъдещата им реализация! Успех и на настоящите и бъдещи студенти (ние сме от бъдещите)
Имам едно питане - от UCAS изпратиха мейл на сина ми с този линк: http://www.unizest.co.uk/default.aspx?utm_source=UCAS&utm_me … ign=ucasPromotion
Звучи доста интересно, имайки предвид, че може да получи издадената дебитна карта още докато е тук (в България) Не си спомням да е коментирано в предните теми такъв вариант. Моля, ако някой има опит с тази платформа (защото това не е банка), да сподели мнение.     

# 34
  • Мнения: 31
Valha, благодаря за темата  bouquet
Честито на завършилите деца и успешна реализация в желаната област.
Честито и успешен старт на новоприетите студенти!

И дъщеря ми приключи успешно първата година. Резултатите от изпитите- First  Heart Eyes  Щастлива и удовлетворена е, защото положи много труд. Тази седмица се мести на квартира, а от понеделник започва работа към университета- ще поддържа някакъв сайт. Тъгувам, че няма да си дойде лятото, но да се надяваме, че на есен ще има седмица- две и ще успее.

За дипломите и имунизациите. В University of Southampton, където учи тя, не са искали легализация. Дадохме дипломата на преводач и дъщеря ми я прати по имейла. Там си носеше оригинала.
GP-то и извади справка за всички имунизации, но не е споменавала да са и ги искали. Там се регистрира при GP. Слава Богу досега не се е налагало да прибягва до него (или поне не ми е казвала  Thinking)
Сега се сещам, че превеждахме и удостоверението ѝ за раждане, но нямам спомен за какво го искаха. Ще я попитам и по-късно ще пиша. Извади си и здравна карта.
Подкрепям zuri за лекарствата. Аз направих списък с помощта на писаното от мамите в старите теми и после се консултирах с приятел фармацефт и с GP-то с какво да допълвам. Общо взето купихме лекарства за всичко, макар да се оказа, че някои ги има там, без рецепти и то в магазините за 1 паунд- витамини, разтворими противогрипни прахчета и разни други.

Да напомня на мамите на новоприетите да не пропуснат да оправят здравните осигуровки за юли, август и септември, че в еуфорията и суматохата около подготовката за пътуване, пропускаме този момент.
 bouquet

Бих била много благодарна, ако ни го дадете този списък с лекарства!  bouquet

# 35
  • Мнения: 31
Малко помощ за общежитие.
Ще бъде първа година студент, има оферта за общежитие (но е 3 по ред от посочените общежития).
Ако откаже  в 7 дневния срок , Уни дали ще предложат нов вариант?
Благодаря Ви предварително.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 4 776
Малко помощ за общежитие.
Ще бъде първа година студент, има оферта за общежитие (но е 3 по ред от посочените общежития).
Ако откаже  в 7 дневния срок , Уни дали ще предложат нов вариант?
Благодаря Ви предварително.
Проверете какво пише на сайта при кандидатстване, или в писмото за приемане. При нас миналата година (University of Manchester) мисля, че беше ако откажеш предложеното общежитие, не гарантираха ново... Все пак навсякъде е различно.

# 37
  • Мнения: 31
Малко помощ за общежитие.
Ще бъде първа година студент, има оферта за общежитие (но е 3 по ред от посочените общежития).
Ако откаже  в 7 дневния срок , Уни дали ще предложат нов вариант?
Благодаря Ви предварително.
Проверете какво пише на сайта при кандидатстване, или в писмото за приемане. При нас миналата година (University of Manchester) мисля, че беше ако откажеш предложеното общежитие, не гарантираха ново... Все пак навсякъде е различно.

Благодаря! И при нас е така, ще го предложат на друг студент!
Успех!   bouquet

# 38
  • Русе
  • Мнения: 129
valha, поздравления и благодарност за постоянството и усилията (тайничко се надявам да не изоставиш темата  Praynigbouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Момичета, bouquet
Аз не напускам форума, просто смятам, че е време някой друг да поддържа темата. За мен не е проблем,  копи- пейст и хоп нова тема. Някой друг може да помогне с по-актуална информация.
Оставам да ви чета. Радвам се, че се появиха доста от старите съфорумки, много ми е приятно да чета да успехите на децата ни, след всичките трепети по кандидатстване, заминаване и първите студентски неволи  Hug
Ирина Б., браво на твоето момче!  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 152

Бих била много благодарна, ако ни го дадете този списък с лекарства!  bouquet

Заповядайте Simple Smile
Копирам моя списък. Някои от лекарствата са с близко действие, но аз в общи линии се съобразих с това, което знам, че е ок за дъщеря ми, пробвано е и ѝ действа.
 
зинат, ципрофлоксацин, изопринозин, олинт/ксилометазолин, упсарин, спазмалгон, но шпа, парацетамол (там обаче има за£1),  прополки, апимед, хексорал спрей, анзибел, инфлуцид, либексин, имодиум, аулин, фамотидин, аналгин, аериус, пробиотик (аз взех лактофлор), фенистил гел, индекстол, отипакс, допелхерц имуноактив, витамин C, хексалгин, тайлол хот, грипекс, тобрадекс
 bouquet


# 41
  • UK
  • Мнения: 205
Valha, благодаря за темата и честито за невероятния резултат на дъщеря ти! Много архитектурни успехи занапред й пожелавам  bouquet

Аз започвам магистратура в Единбург септември - ако има някой чиито деца отиват натам да пише  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 14 473
OswinOswald,честито за магистратурата!
Дипломата за средно образование получена ,преведена,сканирана,изпратена,потвърден приема-това за една едмица Laughing.Сега чакаме одобрение за общежитие и третото писмо за финансирането.

# 43
  • Мнения: 899
OswinOswald, не беше ли в Кардиф? А каква е специалността ти?
Sause baus!, няколко тревоги по-малко  Simple Smile

# 44
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
OswinOswald,честито за магистратурата!
Дипломата за средно образование получена ,преведена,сканирана,изпратена,потвърден приема-това за една едмица Laughing.Сега чакаме одобрение за общежитие и третото писмо за финансирането.
bouquet  и ние в петък изпратихме дипломата на мейла, сега чакаме.

Общи условия

Активация на акаунт