Студенти в UK - 8

  • 92 700
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 470
Като изпратихме дипломата веднага пуснаха автоматичен най-вероятно мейл,че до 3-5 работни дни ще сменят статуса.Потрудиха се още на втория ден го промениха Laughing

# 46
# 47
  • Попово
  • Мнения: 329
Записвам се да следя темата. Ще бъдем в Шефилд,ако получим финансиране след като консултантската фирма ни изгуби документите за заема, подадохме на ново и сега чакаме. Абе неволи...

# 48
  • Мнения: 33
Здравейте, мамчета! Благодаря, че ви  има!  bouquet
От скоро чета темите за UK, много неща не са ми известни, но благодарение на желанието ви да споделяте успявам полека -лека да добия представа за нещата. Simple Smile
Детето ми завърши 11 клас и сега проучвам унитата, но ми се струва, че се движа със скоростта на пътнически влак   Rolling Eyes
Гледах цената на полетите. В момента whichairline има много евтин полет до Шефилд за 28лв  Shocked
borianayordanova, може ли да попитам какво ще учите там?
В тази връзка искам да попитам, ако пътувам до UK с детето, което е на 17 г. в момента, какви документи ми трябват?

Поздравления и успех на всички студенти!   smile3501

# 49
  • Попово
  • Мнения: 329
Здравейте, мамчета! Благодаря, че ви  има!  bouquet
От скоро чета темите за UK, много неща не са ми известни, но благодарение на желанието ви да споделяте успявам полека -лека да добия представа за нещата. Simple Smile
Детето ми завърши 11 клас и сега проучвам унитата, но ми се струва, че се движа със скоростта на пътнически влак   Rolling Eyes
Гледах цената на полетите. В момента whichairline има много евтин полет до Шефилд за 28лв  Shocked
borianayordanova, може ли да попитам какво ще учите там?
В тази връзка искам да попитам, ако пътувам до UK с детето, което е на 17 г. в момента, какви документи ми трябват?

Поздравления и успех на всички студенти!   smile3501
Ще проверим за полета веднага. Благодаря. Ще учи журналистика /дъщеря ми/.
За да пътувате заедно ще Ви трябва акт за раждане и евентуално пълномощно от бащата, ако той не е с вас. И лична карта на детето разбира се. Аз не съм пътувала с моето, извадихме разрешително да пътува, заверено от нотариус – от мен и баща й.
Ако пропускам нещо – допълвайте.
 Laughing Laughing Laughing

# 50
  • Мнения: 33
Благодаря borianayordanova! Simple Smile
http://www.shustudenthousing.co.uk/SearchResults/1 -ако все още нямате квартира, може да погледнеш тук. Оправи си търсачката, ако не те устройва. Аз гледах минимални цени Wink
Тази вечер чета всичко, каквото се сетя за Шефилд (възможна дестинация)
Благодаря отново. Попитах, защото вчера ми се мерна някъде из нета инфо, че се обсъжда вариант непълнолетно дете да може да пътува само с единия родител.Та за това...

# 51
  • Попово
  • Мнения: 329
Благодаря borianayordanova! Simple Smile
http://www.shustudenthousing.co.uk/SearchResults/1 -ако все още нямате квартира, може да погледнеш тук. Оправи си търсачката, ако не те устройва. Аз гледах минимални цени Wink
Тази вечер чета всичко, каквото се сетя за Шефилд (възможна дестинация)
Благодаря отново. Попитах, защото вчера ми се мерна някъде из нета инфо, че се обсъжда вариант непълнолетно дете да може да пътува само с единия родител.Та за това...
Благодаря за линка, но той е за Шефилд Халам. Това е университет различен от Шефилд, но ще го разгледам. Това за единия родител не съм го чувала, въпреки че до скоро ми се налагаше да ги следя тези неща.
Желая ви успех и късмет в избора на унито.  Peace

# 52
  • Мнения: 33
Благодаря за линка, но той е за Шефилд Халам. Това е университет различен от Шефилд, но ще го разгледам. Това за единия родител не съм го чувала, въпреки че до скоро ми се налагаше да ги следя тези неща.
Желая ви успех и късмет в избора на унито.  Peace

Благодаря и се извинявам - не съобразих, че са два университета в града...
Успех на момичето ти!  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 2 361
До скоро се изискваше задължително пълномощно от другия родител, дори съм виждала да връщат на границата. Ако не са променили, законът, значи ви е необходимо нотариално заверено пълномощно.

# 54
  • Мнения: 22
Здравейте, мили дами. Бихте ли споделили коя британска банка има по изгодни условия за студенти. Искам да се ориентираме предварително къде да отваряме сметка в Англия. Благодаря предварително.   

# 55
  • Мнения: 899
Успешно кандидатстване! Не се притеснявай от скоростта, имате време  Simple Smile.
Относно пътуването с непълнолетно - потвърждавам, че проверката на документи е много сериозна и детайлна при нас, в Бг. Хем пътуваме заедно тримата, хем не изглеждаме подозрително уж  Laughing. Макар че при вас детето е доста голямо, почти пълнолетно, може и да не се задълбочат много граничните полицаи.

# 56
  • Мнения: 33
Благодаря ви мили момичета - alisson и zuri bouquet
Мислех си за възможността да отидем на оглед преди да пуснем документите, като се възползваме от ниските цени на билетите. Но май детето не е на същото мнение (поне засега)...

# 57
  • България
  • Мнения: 2 164
Здравейте, мили дами. Бихте ли споделили коя британска банка има по изгодни условия за студенти. Искам да се ориентираме предварително къде да отваряме сметка в Англия. Благодаря предварително.   

Студентите масово ползват две банки: Lloyds или Barclays

# 58
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Благодаря ви мили момичета - alisson и zuri bouquet
Мислех си за възможността да отидем на оглед преди да пуснем документите, като се възползваме от ниските цени на билетите. Но май детето не е на същото мнение (поне засега)...

ММ и дъщеря ми направиха оглед на пет университета преди да пишем кои да са на 1во и 2ро място. За мен това е добре. За дъщеря ми също беше добър опит. Успех.

# 59
  • Попово
  • Мнения: 329
Благодаря ви мили момичета - alisson и zuri bouquet
Мислех си за възможността да отидем на оглед преди да пуснем документите, като се възползваме от ниските цени на билетите. Но май детето не е на същото мнение (поне засега)...

ММ и дъщеря ми направиха оглед на пет университета преди да пишем кои да са на 1во и 2ро място. За мен това е добре. За дъщеря ми също беше добър опит. Успех.
Ходих те на място да огледате и 5-те университета, правилно ли съм разбрала? Ще споделите ле впечатления и какво точно ви заинтригува да изберете два и да отхвърлите  другите. На кои падна избора ви?

Общи условия

Активация на акаунт