Милано - 8

  • 87 394
  • 753
  •   1
Отговори
# 240
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте на всички пишещи в темата! Flowers Hibiscus
Мисля да организирам едно пътуване до Милано през декември месец (06-10)Имам рожден ден на 07.12. и ми бяха казали че тогава е празника на града. Не съм ходила в Милано и ми е много на сърце, но не знам как ще е времето, видях отговор на подобен въпрос по-горе и ме обнадежди, че ще е горе-долу хубаво и ще става за разходка. Надявам се с ваша помощ да успея да организирам едно хубаво пътуване.
Искам да попитам по това време на декември дали ще е сложена вече коледната украса? Много обичам коледните светлини и ми се иска да видим града украсен.

# 241
  • Мнения: 6 031
...
Мими, не бил съвместим кредора с новата верси.
Много тъжно за Реджи Sad
Тази тема без Реджи няма да е същата! 
Безбройните питания, на които тя с търпение отговаря...

# 242
  • Вестерос
  • Мнения: 38 311
Да и най-актуална информация.

# 243
  • Мнения: 146
...
Мими, не бил съвместим кредора с новата верси.
Много тъжно за Реджи Sad
Тази тема без Реджи няма да е същата! 
Безбройните питания, на които тя с търпение отговаря...

Ще ме прощавате за невежеството, но защо Реджи няма да я има вече в темата...  Blush Thinking Sad

# 244
  • Мнения: 232
Здравейте момичета, благодаря за помощта ви и благодарение на вас и аз осъществих пътуването си. Хотела беше много добър казва се Орнато в зона Нигуарда, на около 4км от центъра. Нощувките през седмицата  са по-евтини от уикенда. Наложи се да ползваме такси нощна тарифа излезе около 25евро. Ще се радвам да помогна, ако някой има нужда от инфо. На летище Бергамо има четци за електронни билети.

# 245
  • Мнения: 606
regina -без теб не е същото !!!Безкрайно сме ти благодарни,моля те продължи да се включваш -всички имаме нужда от теб!😊

# 246
  • Мнения: 6 031
...
Мими, не бил съвместим кредора с новата верси.
Много тъжно за Реджи Sad
Тази тема без Реджи няма да е същата! 
Безбройните питания, на които тя с търпение отговаря...

Ще ме прощавате за невежеството, но защо Реджи няма да я има вече в темата...  Blush Thinking Sad
По правилата на форума, трябва да се пише на кирилица.
Предполагам, че Реджи няма кирилица и ползва Кредор, а като го няма ...

regina -без теб не е същото !!!Безкрайно сме ти благодарни,моля те продължи да се включваш -всички имаме нужда от теб!😊
+1  Peace

# 247
  • Мнения: 146
...
Мими, не бил съвместим кредора с новата верси.
Много тъжно за Реджи Sad
Тази тема без Реджи няма да е същата! 
Безбройните питания, на които тя с търпение отговаря...

Ще ме прощавате за невежеството, но защо Реджи няма да я има вече в темата...  Blush Thinking Sad
По правилата на форума, трябва да се пише на кирилица.
Предполагам, че Реджи няма кирилица и ползва Кредор, а като го няма ...


Ето защо често не харесвам тези "обновления" и "нововъведения"... Не виждам какво й имаше на старата версия... Да, на някого може да е поомръзнала, но според мен важен е достъпът и това каква информация се споделя, а не как изглежда. Съжалявам за отклонението  Shocked

# 248
  • Мнения: 294
И аз немога да се оправя с новата версия,винаги прехвърлям на старата.Трябва модераторите да направят някакво изключение за хора регистринани извън българия примерно да не е задължително да пишат на кирилица.Поне според мен.
А междувременно се надявам някой да отговори на въпросите ми че след седмица пътуваме а още не ми е ясно абсолютно всичко.

# 249
  • Мнения: 146

Имам и още 2 въпроса.Наши познати ходиха май месец в Милано и ми казаха че за катедралата не се плащало тогава и терасата била затворена.Преди месец дъщеря им ходи пак там на екскурзия и каза че било вече платено теглиш си билет и ти показвал кога трябва да влезеш.Оказало се че пред тях имало още 70 души и те се отказали да чакат.Сега се чудя да си купувам ли билети по интернет и какъв трябва да си купя.Дали ако си го купя сега няма да се окаже че пак трябва да се чака за да се влезе в определено време.


Може да е било някакъв конкретен ден, в който да не се е заплащало, празник примерно. Когато ние бяхме си имаше отделен билет и за терасата (с асансьор или по стълбите) и друг за самата катедрала вътре. Опашката за вътре обаче беше почти до Palazzo Reale, а беше много горещо и за съжаление не стигнахме до там. Доколкото знам купувайки си билет не сте обвързани с конкретен час на влизане, само имате краен, в който най-късно може да влезете. Все пак си имат работно време.

# 250
  • Мнения: 4 418
Дуомото преди 5 години беше безплатно, само покрива се плащаше. Сега всичко е платено и за всичко се чака. Номерче се тегли за закупуване на билети и се изчаква в сувенирния магазин (много хитър ход).  Сравнително бързо става.
Ние минахме първия ден следобед  видяхме опашката и продължихме по другите планирани обекти.  На следващия ден отидохме към 10.00 сутринта и чакахме сравнително малко и за билети, и за Дуомото. Първо се качихме на покрива и нямаше никакви хора. Като слизахме вече се бяха събрали тълпите. За влизане в катедралата чакахме около 10 мин. Т.е. този ред на посещение се оказа по-удачен. Изпреварихме тълпите, явно повечето правят посещение първо на Катедралата, после на покрива.
Взехме си комбиниран билет за всички обекти на Дуомо.

# 251
  • Мнения: 294
Дуомото преди 5 години беше безплатно, само покрива се плащаше. Сега всичко е платено и за всичко се чака. Номерче се тегли за закупуване на билети и се изчаква в сувенирния магазин (много хитър ход).  Сравнително бързо става.
Ние минахме първия ден следобед  видяхме опашката и продължихме по другите планирани обекти.  На следващия ден отидохме към 10.00 сутринта и чакахме сравнително малко и за билети, и за Дуомото. Първо се качихме на покрива и нямаше никакви хора. Като слизахме вече се бяха събрали тълпите. За влизане в катедралата чакахме около 10 мин. Т.е. този ред на посещение се оказа по-удачен. Изпреварихме тълпите, явно повечето правят посещение първо на Катедралата, после на покрива.
Взехме си комбиниран билет за всички обекти на Дуомо.

А ако си го закупя онлайн дали ще можем да влезем веднага и на двете места или си спестявам само чакането за закупуване на билет.После пак си чакаме за да влеземе.

# 252
  • Вестерос
  • Мнения: 38 311
Пак се чака и с онлайн. Опашката е на входа, проверяват ти чантата войници. Билети се купуват от сградата в дясно на Дуомо. Ние номерче не сме теглили, но следобяд към 5:30някъде май беше си ги купихме и на другия ден направо се наредихме за влизане с билета. За терасата входа е на задната страна на Дуомо от ляво.

# 253
  • Milano
  • Мнения: 3 688
regina -без теб не е същото !!!Безкрайно сме ти благодарни,моля те продължи да се включваш -всички имаме нужда от теб!😊


Ще продължа.

Няма кредор и няма и да има, да сме си инсталирали кирилица...
Но една добра дама Simple Smile ми пусна линк с кредор, който пише че добре кирилизира.
Най-много да пиша с грешки.


Мими, на теб инфо при нужда и по други канали мога да ти дам. Laughing Hug



Почвам да отговарям на части.


Алекс, последно с кой хотел остана?

Ако искаш малко инфо за зоната на Перуджино - има транспорт и до гарата.


pipi_rz, Дуомо се плаща от началото на май 2015 - със започването на ЕКСПО и трябваше да остане платено само в онзи период (6 месеца), но си остана и досега (2г и 6м). Laughing

Влиза се безплатно на ''служба'' и за запалване на свещи.

Гледайте си на сайта на Дуомо кога какво е затворено:

http://www.duomomilano.it/it/infopage/avvisi-urgenti/6c057f09-d1 … 142-2da9531d1e18/

Напр. на 24.09 Катедралата ще остане затворена цял ден за туристи, а терасите ще са отворени до 13ч с последен вход в 12.10.

Ще отвори само за служба следобед.

Погледнах, че ще влиза в длъжност новият архиепископ на патриаршията на Милано тогава и затова.

Що се отнася за музея на науката и технологията - билетите не са в лв.
Объркала си или си дала равностойноста в лв?

Няма семейни билети.

Нормален билет е 10 евро, билет с намаление е 7.50 евро (за деца над 3г и младежи до 26г и хора над 65г).


ina__, все не достигам до видеата, които обещах - работа, отпуска, подготовка за училище, но не съм забравила.


Лилит, за теб в друг пост - запазвай - на много хубав празник си родена.






Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 17:16 от regina di cuori

# 254
  • Мнения: 6 031
...


Мими, на теб инфо при нужда и по други канали мога да ти дам. Laughing Hug

...
Heart Eyes  Hug
Чудесен е!
Аз съм лесна, макар, че не мога да вмъкна Милано в графика ми.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт