Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 616
  • 733
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 873
Благодаря момичета. Много полезна информация ми давате. И благодаря за милите думи.
Днес ме питаха дали съм работила преди това, че стаите ми били добре изчистени. 😊

# 571
  • София
  • Мнения: 816
Сън в лятна нощ, ти къде живееш? Освен Хонда в Суиндън в Бристол отвориха и хале за поддръжка и сервиз на новите влакове на Хитачи. Аз даже се чудех, за какви позиции става дума там.
А за Хонда през сайта ли им търси или през агенция?
Във Ившъм живея Merry,това е градче на 20 мин. от Устър и около 40 мин. от Бирмингам.
Ванче ще те питат ами и отгоре......виждат,че си вършиш работата и им се харесва.Те оценяват това.
При нас дойдоха много работници от Сомалия/мисля,че това са хора живеещи на бенефити и ги пращат от бюрата по труда/,живеещи във Англия от доста години,но не са навикнали да работят и не говорят езика по-добре от мен.Това създава много затруднения при тренингите им,самите мениджъри признаха,че е грешка наемането им.Но нямаше как да ги освободят веднага,даваха им шанс няколко пъти със различна работа,но всеки път греда.Заради мосюлманите пък смениха дезинфекциращите кърпи,че те са с алкохол и те не докосват алкохол,но вече не ги виждам из фабриката....Какво да кажа,оценяват ни като работна ръка и поне тук не съм усетила крайно мнение.Имам апартамент и моите хазаи харесват източноевропейците,предпочитат ги и от други англичани чувам същото.Работим ,плащаме си,проблеми не правим....

# 572
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
От хората, които ме интересуват, не съм срещала негативно отношение. Т.е. колеги и съседи винаги са били изключитлено мили и отзивчиви, някои сами са идвали да предлагат помощ, и винаги са поддържали топли отношения с нас.
Скрит текст:
Сега една колежка се опитва да ме прави на маймуна, но там е по лична линия. Не може да преглътне едни неща дамата, и периодично просъсква по мой адрес. Ама едно че я игнорирам, щото ми е през на котката опашката как е станала тая сутрин. Но и колегите са си типични британци - парират я с абсолютно английско спокойствие и ирония, още преди да си отворя аз устата. Мале, как ми се иска да можех да съм като тях. Начина, по който говорят, толкова са тактични, но така добре слагат човек на мястото му... Много завиждам, дано да прихвана това умение Wink

# 573
  • Мнения: 165
Здравейте , има ли дами с професия фризьор?
 Лесно ли сe намира работа по тази професия и възможно ли е да е part time ? Заплащането добро ли е  ?

Благодаря !

# 574
  • UK
  • Мнения: 197
Привет, мами!
Имаме един проблем и искам да помоля за съвет тук, ако някой е бил в подобна ситуация моля са помага.
Значи, миналата година през декември се преместихме в нова къща и доставчика на ток и газ беше Скотиш Пауър от предишните наематели. Ние останахме с тях до февруари, но после решихме да се преместим към Бритиш газ. И тук започва одисеята... На 8-ми февруари вече бяхме към новия доставчик и си изпратихме подледните данни към Скотиш, след което чакахме да ни дойде сметката, да си я платим и да приключим с тях. Да обаче до края на март сметка няма, обадихме им се и те казаха че явно е имало объркване и че ще ни я пратят веднага. След около 10 дни получихме сметка за 450£ като номерата на нея изобщо не съвпадат с това, което сме им дали ( дори и досега не сме достигнали тези цифри на електромера). От тогава говорим с тях всяка седмица по два пъти, те всеки път се извиняват и казват, дайте ни пак номерата и ние ще ги поправим и игнорирайте писмата за тази сума. Вече юни месец решихме че няма да станат така нещата и отидохме в офис на Citizens Advice и от там звъняха тук и там и ни казаха че тези от Скотиша ни давали под съд и щяло да има разследване. Те им звъняха и дори спориха с тях като им казваха че всъщност виждат черно на бяло всички данни и че тази сметка и тези номера са невярни. Посъветваха ни да изчакаме около 2-3 седмици и дано да има резултат. Миналата седмица получихме писмо че сме в процес на разследване и сумата която дължим е вече 620£. Вече не знам дали и тези от Citizen ще могат да помогнат с нещо и не знам какво да правим.
Вие какво бихте ме посъветвали, да търсим адвокат и да ги съдим ли или да се обърнем кум друга институция и коя?
Благодаря

# 575
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не бих чакала изобщо. Намерете си адвокат. Виж тук ако искаш, това ми излиза от гугъл https://www.mylawyer.co.uk/law-a-A76053D76920/?A76053D76920=

# 576
  • София
  • Мнения: 16 220
Здравейте , има ли дами с професия фризьор?
 Лесно ли сe намира работа по тази професия и възможно ли е да е part time ? Заплащането добро ли е  ?

Благодаря !

Мислех да ти пиша ЛС, но пък нека е тук, да прочетат повече хора.
Дъщеря ми беше много добра фризьорка с клиетнти и тв изяви в България. В София нямаше проблеми с приходи и реализация. Замина за Манчестър по любов, при гаджето:българин/. За 1 год. при всекидневно следене на обяви и пускане на CV и портфолио изобщо не беше поканена на интервю в английски салон. Просто да видят какво може, как държи ножицата. Ако има кандидатка - тъмносиня сенегалка, индийка и българка последната няма шанс. Толерираха се аборигенки от бившите колонии. Езика и беше на добро професионално ниво. Може да те наемат в арабските т.н. Barber shops - все пак им е необходима и жена за да обслужва жените. Не са много претенциозни - подстригване, боя и букли. Но пък работодателя лъже повече от бъргарски подобен. Ако може без договор, без осигуровки и подобни мръсни думи - екстра ще си. На втората седмица ще ти платят и после ще ти окрадат парите от чантата. И други услуги може да поискат...Може би в Лондон е по-друга ситуацията, да има търсене. Там и работят на повикване, по домовете на българи. Но при нас това се получи преди 2 г.
 След като момчето си довърши ангажиментите в Англия заминаха за друга държава от ЕС. Кацнаха в неделя, в понеделник се регистрираха адресно и отвориха банкови сметки. Тя не знаеше езика, на третия ден беше наета на работа по специалността. От фирмата осигуриха преводач между нея и клиентите. В момента е управител на салон към известна верига салони.

# 577
  • Мнения: 165
Много благодаря за изказаното мнение ! Simple Smile
Германия ли е другата държава,че и аз имам известни колебания относно Англия и Германия .

# 578
  • Мнения: 358
Айша, радвам се за дъщеря ти ! Фризьорите тук подстригват по-различно от тези в Бг, например проста черта никой няма да те подстриже, т.е. Обучението им е различно. Освен това е пълно с фризьорки, защото от професионалните у-ща и курсове момичетата излизат само фризьорки ( за момчета има шпакловка, боядисване и т.н.). Като външен човек гледам, че, най-много се подстригват младите пенсионерки ( няколко пъти седмично за издухване ), никакъв шанс да се оставят на не-англичанка. Иначе има турци, те са бръснари-само за мъже.

# 579
  • UK
  • Мнения: 197
demmy Благодаря ти, аз също съм на това мнение и така и ще направим. Ако някой има познат адвокат или е ползвал услугите на такъв ще се радвам на препоръки.

# 580
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
fantasyy@@, и аз не бих чакала. Минало е времето за чакане. Надявам се да имате всичко черно на бяло, намерете адвокат, приключете делото дето са завели в момента, и след това ги съдете ако ви е по силите.

# 581
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 122
demmy Благодаря ти, аз също съм на това мнение и така и ще направим. Ако някой има познат адвокат или е ползвал услугите на такъв ще се радвам на препоръки.

Преди да си давате парите за адвокат напишете им за последно едно писмо, че ги давате на омбудсмана, на него също напишете със всичките доказателства. Аз така се борих месеци наред с една банка и след споменаването на омбудсмана още на следващия ден ми се обадиха и решиха проблема. Те знаят, че само за разглеждане на случая омбудсмана ще ги чарджи 350 паунда или нещо подобно и не искат да се стига до там.

# 582
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте,
завърнахме се от почивката в България Simple Smile
Баткото започна училище още на следващия ден, малкото в понеделник има първа сесия в нърсири Simple Smile

Пътуването с кола до БГ и обратно си беше приключение - навръщане спахме 2 вечери в Париж, като закарахме децата на disneyland и Аифеловата кула, където получих годежен пръстен, та сега планирам сватба в БГ за следващото лято.
Мъжът ми решил, че сме си подредили всичко и било време след близо 18 години заедно и 2 деца да се оженим, преди да започнем да търсим къща за купуване Simple Smile

# 583
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Здравейте, пиша ви в темата , защото дъщеря ми от 15.09 започва да учи в университета в Кент. В момента имам едно по - конкретно питане. Ако има живеещи там, от кой мобилен оператор сте най - доволни. Знам, че не всички са с добро покритие навсякъде (разговори и интернет). Много благодаря.

# 584
  • Мнения: 3 235
Усмивчице, честито! Страхотни емоции са това. Добре е решил да ти предложи, че и шаферчетата сте ги уредили вече😉

Аз ползвам Lycamobile. Имам хубав обхват навсякъде където пътувам. За £10 имам 500 мин за Европа в това число България, 500 мин в Англия и 2ГБ интернет.

Много съм доволна от английските фризьорки. В квартала ходя. И етажи добре подстригват, и всякакви други модерни и старомодни тенденции. Косата ми е трудна за поддръжка, но нямам никакви забележки към тукашните фризьорки от дълга до кръста до много къса фризура. Много професионално си вършат работата. Салоните са пълни с хора от всякакви възрасти и без предварително запазен час е трудно да се вреди човек.

Общи условия

Активация на акаунт