Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 511
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 944
Ами не май, никой не е казал нищо за съквартиранти.
И какво точно значи "pw", "pcm"? Нали "на седмица" и "на календарен месец"? Никъде в обявите не пише, че става въпрос за "на човек" и ние мислехме, че е обща цена. Сега ще разровя за още обяви и ще разпитваме подробно.

# 661
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ами не май, никой не е казал нищо за съквартиранти.
И какво точно значи "pw", "pcm"? Нали "на седмица" и "на календарен месец"? Никъде в обявите не пише, че става въпрос за "на човек" и ние мислехме, че е обща цена. Сега ще разровя за още обяви и ще разпитваме подробно.

за £995 на месец може да наемеш 4 спални дом - това £400 на човек ми се вижда супер криминално  за тази част на Англия . На север цените а много по-ниски  освен ако не става въпрос за студенстски тип град,
Проверете преди да подписвате каквито и да са лонг търм договори.

https://www.gumtree.com/p/property-to-rent/new-four-bed-semi-sho … nished/1265573205

# 662
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз мисля че е много, ако наемате самостоятелно жилище няма как да е на човек, а и детето как го броят отделно....
Ние сме в самостоятелна къща с 3 спални за 700 на месец.

Ето ти една обява от там за къща http://www.rightmove.co.uk/property-to-rent/property-50612583.html

Може да ви поискат повече предплата или гаранти, ако нямате история,но на човек и ако е споделена леща е много.

# 663
  • Мнения: 944
И аз мисля че е много, ако наемате самостоятелно жилище няма как да е на човек, а и детето как го броят отделно....
Ние сме в самостоятелна къща с 3 спални за 700 на месец.
Не, ние отиваме сега аз, мъжа ми и брат му. После ще взимаме детето. Но се надявам да не го броят, естествено. А ако е самостоятелно жилище, цената е обща така ли?

# 664
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Е да, наемаш къща, плащаш обявения наем, плюс съответния кансъл и сметките.

На стая, обикновенно наема мисля че включва и кансъла, за сметките не знам.

# 665
  • Мнения: 944
Илейн, тази къща която ми показваш пак ли е на човек? Или това е обща цена, която да делим трима човека? Лошото е, че е необзаведена... :/ поне легла ще ни трябват..

# 666
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Общо на месец е. Повечето къщи са необзаведени. Ние си спомняме като дойдохме си взехме един матрак и спахме на него, после си накупихме всичко Simple Smile

Ако е стая под наем, тях ги дават обзаведени, виж и за апартамент и там понякога има обзаведени.

За самостоятелна къща не знам дали ще ви одобрят щом сега отивате, но не пречи да пробвате, ако имате вече осигурена работа.

# 667
  • Мнения: 944
Ами не май, никой не е казал нищо за съквартиранти.
И какво точно значи "pw", "pcm"? Нали "на седмица" и "на календарен месец"? Никъде в обявите не пише, че става въпрос за "на човек" и ние мислехме, че е обща цена. Сега ще разровя за още обяви и ще разпитваме подробно.

за £995 на месец може да наемеш 4 спални дом - това £400 на човек ми се вижда супер криминално  за тази част на Англия . На север цените а много по-ниски  освен ако не става въпрос за студенстски тип град,
Проверете преди да подписвате каквито и да са лонг търм договори.

https://www.gumtree.com/p/property-to-rent/new-four-bed-semi-sho … nished/1265573205
това е студентски тип град по принцип, може затова да да такива цените....
Май и ние така ще направим, и без това имаме надуваем матрак вкъщи, ще го вземем и с него ще караме докато накупим всичко

# 668
  • UK
  • Мнения: 5 999
Мм нае къщата, а ние с децата ,дойдохме някъде месец и половина, след него.
За целта платихме 6 наема напред +един гаранция  Peace таксата си е отделно.

# 669
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ако имате кола или планирате да вземете веднага, не гледайте само в града, а и на няколко мили наоколо.

Късмет ви пожелавам с наемането, много я мразя тази част Simple Smile

Всяка агенция има различни такси.
На нас не ни искаха 6 наема когато дойдохме, но всичко е според зависи. А да не забравя че се плаща и депозит, а някои искат и застраховка да се направи.

# 670
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Melisandra, струва ми се, че бъркаш споделени къщи (shared house), и самостоятелен наем.
Споделените къщи отдават под наем стаи - обичайно за един човек. Отдават се обзаведени и в наема влизат сметките и кансъл таксата.
Самостоятелните къщи се дават 90% от случаите необзаведени, в цената не влизат никакви сметки и кансъл такса.
Най-често новодошли, които нямат по принцип кредитна история, нямат твърд договор или гарант, могат да срещнат трудности да наемат самостоятелна къща.
За да се наеме къща, агенциите за недвижими имоти искат не само пари в брой, но и сигурност, че наемът може да се плаща и занапред - договор за работа, писмо от работодател, както и английска банкова сметка.
За да се отвори банкова сметка, банките искат адресна регистрация в Англия. Малко е параграф 22.
По тази причина често новодошли живеят в споделена къща поне за малко, да имат адрес, с който да отворят банкова сметка, за да могат да наемат къща сами.

Съветвам горещо да четеш стари теми тук от последните 3-4 години, както и да разпиташ Гугъл не само за наеми, но и системата как е уредена като цяло, за да няма неприятни изненади после  Peace

# 671
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ние явно сме били късметлии Simple Smile дадоха ни къща само с писмо от работодателя на ММ, беше одобрен същият ден да започне Simple Smile, нямаше банкова сметка. Първият наем и депозит платихме кеш, след седмица имахме банкова сметка, която пак ни направиха само с писмо от работодателя, адресирано до нашият адрес.
Никакви гаранти, никакви предплатени наеми, преди това бяхме 5 дни на хостел.

Това обаче преди малко повече от 3 години.

Сега минаваме през референтни компании, искат референция от работодател, от предишен наемодател, проверяват ти кредитният рейтинг и така.

# 672
  • Мнения: 944
Бу, благодаря за разяснението. Знам горе долу как стоят нещата, но не знаех за тази разлика между споделените и самостоятелните къщи. Ще се разровя хубаво и в предишните теми. Heart

# 673
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ако е за студент, тази цена е нормална за самостоятелна стая и е много вероятно сметките да не са включени. Лично мой съвет, бягайте далеч от квартала на студентите, особено ако сте с дете.
Виж в https://spareroom.co.uk/ по колко ориентировъчно вървят стаите в района, в който вие търсите.

# 674
  • някъде
  • Мнения: 4 955
.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 16:35 от Д и д и

Общи условия

Активация на акаунт