МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 11

  • 76 098
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 087
Ми ще пробвам с еднокринолог, ама Кацаров тотално ни оряза, че щяло по-зле да стане. Сега ще ходим при Александров, ще запиша час и за ендокринолог, да видим  Thinking

# 181
  • София
  • Мнения: 2 967
Момичета, на ММ му излезе втората спермограма и от Олигоастенотератозооспермия сега вече сме с диагноза Астенотератозооспермия. Концентрацията обаче ме притеснява като че ли, защото в 1мл - 9 мил.  общата концентрация в 5 мл. - 45 мил. , но  в диагнозата я няма думичката олиго. Според вас тази концентрация достатъчна ли е? Морфологията ни също не е много добре - 1%. Според ММ може ли сме да си пробваме естествено и нещата рано или късно ще се случат!

Това с лечение или с медикаменти е промяната?

# 182
  • Мнения: 6 305
потърсете добър ендокринолог
аз не разбирам ... защо в този случай е нужен ендокринолог, а не уролог?
   Ендокринологията е медицинска специалност, която изучава жлезите с вътрешна секреция в човешкия организъм, заболяванията свързани с тях и методите за диагностиката и лечението им.


Патологии

    Заболявания на хипоталамуса и хипофизата.
    Заболявания на щитовидната жлеза.
    Заболявания околощитовидните жлези, свързани с нарушаване на метаболизма на калция.
    Заболявания на надбъбречните жлези.
    Заболявания на панкреаса.
    Андрология (заболявания на мъжките полови органи).
    Заболявания на женските полови органи.
    Хипопитуитаризъм и акромегалия и хипофизарен гигантизъм.
    и др.

Сами виждате, че андрологията е само малка част от всичко с което се занимава ендокринологията. А хормоналните проблеми не винаги са свързани със заболяване на половите органи, а много често са следствие - симптом-  от друга от по-горе изброените патологии.
     Ако ендокринолозите се занимават с цялата картина, то андролозите са професионално ориентирани само към малка част от нея.
      Това не означава че са некадърни, просто специалността им е такава  Peace

Чери, потърсете добър ендокринолог извън клиниката. Така поне ще сте сигурни че интересът му ще е насочен към лечението, а не към продажбата на АРТ-процедури. 
    Ако някой е в района на Варна , мога да му препоръчам ако желае.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2017, 10:51 от geizer

# 183
  • Мнения: 1 592
На нас  директно ни казаха ,че МФ не се лекува или поне не в нашия случай Rolling Eyes

Правилно са ви казали !  Peace
Лекуват се странични заболявания или проблеми, които биха се отразили на материала директно - варикоцеле, бактерии ако се открият.
Хормоните ако не са в норма , няма какво да направиш. Може да приемат хормони като временна терапия и после като се спрат , пак старото положение.

Аз лично съм питала и искала хормонална терапия и ми обясниха , че има само временн или никакъв ефект.

# 184
  • Мнения: 251
GERBER,не ни е предписвано лечение, може би защото и при мен има проблем и така или иначе ще се прави инвитро. Аз на своя глава му бях предписала да взема спимен, вит. Е, омега 3 и коензим 10. Втората СМ е правена 5 месеца след първата в различна клиника.
I СМ
Обем-  3 мл
концентрация - 9.64 млн/мл  />20/
концентрация - 29.33 млн/ еякулат
Бързо подвижни - 22.22%
Бавни - 7.11%
Морфология - 2 %
Тератозооспермален индекс - 2.11 / не ми е ясен, какъв е този индекс/
диагноза - Олигоастенотератозооспермия

II СМ
 Обем - 5 мл
концентрация - 9  млн/мл  />15/
концентрация - 45  млн/ еякулат  
Бързо подвижни - 4 %
Бавни - 26 %
Морфология - 1 %
диагноза - Астенотератозооспермия
 Така като гледам, имаме подобрение единствено в общата концентрация, но ми е странно защо концентрацията в 1мл тогава е спаднала в сравнение с първата спермограма!
Няма бактерии, уреаплазми, хламидии.

# 185
  • Мнения: 6 305
На нас  директно ни казаха ,че МФ не се лекува или поне не в нашия случай Rolling Eyes

Правилно са ви казали !  Peace
Лекуват се странични заболявания или проблеми, които биха се отразили на материала директно - варикоцеле, бактерии ако се открият.
Хормоните ако не са в норма , няма какво да направиш. Може да приемат хормони като временна терапия и после като се спрат , пак старото положение.

Аз лично съм питала и искала хормонална терапия и ми обясниха , че има само временн или никакъв ефект.

А щитовидна жлеза и ИР не се ли лекуват. А недостиг на някой витамини, или проблем с усвояването на други. Нисък или висок кортизол, пролактин и т.н. Да, вярно е че пълно лечение няма, има поддържаща терапия която ги вкарва в норма, а това се отразява в спермограмата  Naughty

Мъжът ми повиши нивата на тестостерона, след прием на Аримидекс, изписан от андролог в Турция. Пожелавам на всички успешни опити и щастлив финал!
За който не си е направил труда да се поинтересува - Аримидекс действа, като намалява концентрацията на хормона, наречен естроген, произвеждан от Вашия организъм. Това се осъществява чрез блокиране на естествено срещащо се в организма Ви съединение (ензим), наречено „ароматаза”.
Ето че има начин да се повиши тестостерона и с лекарства които не са хормони. Вярно е че терапията е само поддържаща, ама те и хората с високо кръвно си пият цял живот лекарствата и не се оплакват  Peace
     
Ниския тестостерон не е само репродуктивен проблем, той е и здравословен проблем -
С понижаване количеството на тестостерон се намалява поддържането на следните функции:

    Поддържане на мускулната маса и сила;
    Поддържане на плътността на костите и тяхната здравина;
    Поддържането на по-нисък процент подкожни мазнини
    Потентността и либидото (желанието за секс и изпитването на удоволствие от половия акт);
    Мозъчна и физическа енергия;
    Косопад.

За ТСХ, ИР, пролактин и др. хормони няма смисъл да коментирам, че стана много дълго.

# 186
  • Varna
  • Мнения: 1 730
На нас  директно ни казаха ,че МФ не се лекува или поне не в нашия случай Rolling Eyes

Правилно са ви казали !  Peace
Лекуват се странични заболявания или проблеми, които биха се отразили на материала директно - варикоцеле, бактерии ако се открият.
Хормоните ако не са в норма , няма какво да направиш. Може да приемат хормони като временна терапия и после като се спрат , пак старото положение.

Аз лично съм питала и искала хормонална терапия и ми обясниха , че има само временн или никакъв ефект.
Хормони не сме пускали.Имаме само  2 СГ през месец.

# 187
  • Мнения: 4 087
Записах един час следващият месец,  при д-р Лозанов , да видим  newsm78 newsm78

За Варна  кой ще препоръчате?

# 188
  • Мнения: 6 305
Аз ходих при д-р Саржева във Варна. Казват че е една от най-добрите за Варна. Но доста се чака за час и има доста пациенти. Има дни в седмицата в които се занимава само с пациенти с репродуктивни проблеми. Добро впечатление ми направи, че въпреки навалицата пред кабинета, ми отдели предостатъчно внимание и не ме претупа. Разбира се от професионализма и терапията също съм доволна. Peace

# 189
  • Мнения: 955
Гейзер, и аз съм чувала безброй добри отзиви за нея, но нямаше да ми дойде на ум да заведа ММ. Направо при нея или първо да пуснем някакви изследвания?

# 190
  • Мнения: 6 305
Според мен първо се вижте с нея. Няма смисъл да пускате изследвания на сляпо. Тя ще ви каже какво е необходимо и ще пуснете всичко наведнъж.  Peace. Иначе каквото имате пускано досега си го носете Peace. Кабинетът и е в двора на Окръжна болница, в пресечката която излиза на Пикадилито, лесно ще го намерите.

# 191
  • Мнения: 481
Записах един час следващият месец,  при д-р Лозанов , да видим  newsm78 newsm78

За Варна  кой ще препоръчате?
Ние ходихме при Д-р Росен Райков, уролог в клиниката на Марешки. Прегледа мъжа ми и пуснахме хормони.

# 192
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Дали и ние да не отидем на ендокринолог. Аз изобщо не съм наясно с тези неща.

# 193
  • Мнения: 6 305
Ами хормоните са описани като една от възможните причини за увреждане на СГ. Понякога не се знае откъде ще изскочи зайчето. Също могат да окажат влияние високия холестерол, кр. захар, недостиг или неусвояване на някои витамини. Тези неща е добре да се проверят, но всеки сам си решава

# 194
  • Мнения: 4 087
Вале, пуснете основните мъжки хормони плюс кръвна захар и ако има проблем с тях идете- кръвна захар, тестостерон, тсх, лх, фсх , това са

Общи условия

Активация на акаунт