Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 919
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 045
Уф, на 21 ден имах зацапване. Днес ми е 32 ден и уж прокърви леко няколко часа, сега нищо. А ме наболява корема като при цикъл.

# 376
  • Мнения: 6 716
Уф, на 21 ден имах зацапване. Днес ми е 32 ден и уж прокърви леко няколко часа, сега нищо. А ме наболява корема като при цикъл.
И на мен ми се е случвало. Peace Прокърви ми следобеда, после през нощта няма и на другия ден - нормален цикъл.

# 377
  • Мнения: 2 045
Уф, на 21 ден имах зацапване. Днес ми е 32 ден и уж прокърви леко няколко часа, сега нищо. А ме наболява корема като при цикъл.
И на мен ми се е случвало. Peace Прокърви ми следобеда, после през нощта няма и на другия ден - нормален цикъл.
И при мен така се получи. Благодаря ти за отговора!

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Здравейте всички. До сега само ви четях, ама реших и да пиша. На 44години съм. Това лято първо се скъси за два цикъла, после откара над 50 дни. Отидох на гинеколог. Изписа ми дуфастон за 5дни, после два месеца Ясмин, че намери една киста наяйчника. Днес след двата месеца бях на доктор. Според него кистата я няма вече, лигавицата ми е ОК. Обаче аз от тоз Ясмин се чувствам толкова спокойна и уравновесена, че не искам да го спирам.Хубаво, ама това бил препарат до 40 год.възраст. Предложи ми друг вариант, всъщност няколко. Да пия дуфастон по някое време на цикъла, или да почна друг хормонален препарат Зоели https://apteka.framar.bg/30034366/зоели-табл-2-5-мг-1-50-мг-28, или трети вариант Мирена спирала. И сега се чудя „ко праим ся?” Каза, че Зоилето най —малко ми го препоръчва.

# 379
  • Мнения: 4 717
Дуфастона на мен ми беше изписан за да регулира и спре кървене извън цикъла, понеже имам малка миома, която най-вероятно го причинява. Не ми помогна изобщо. С него бях много нервна и постоянно гладна.
После пих противозачатъчни, от които косата ми започна да става една такава пърхава, самия косъм се изтъни.
Накрая си казах, че няма да пия нищо и факт, хормоните някак се регулираха сами. Кървенето извън цикъла и сега го имам понякога, но е ден-два, после всичко заминава. По-добре се чувствам без лекарствата, та си мисля всичко е в мозъка.
Спиралата не съм я обмисляла като вариант, може би някоя дама с опит ще те посъветва.
Кистите се появяват и изчезват с гладуване, поне при мен така стана с единствената, която имах.

# 380
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Най-добре е да се остави естествено да си минеш през периода преди менопаузата. Това си е нормален физически процес и няма нищо странно, че периодите са нередовни.
Аз лично не можах да издържа, по време на периодите получава силни кръвоизливи, траещи по 3-4 дни, отделно от 4-5 дни период, сега ми трае по 20 дни, седмица две почивка и пак започва Sad Не издържам постоянно с превръзки и тампони да се размотавам.
В момента пробвам с Мирена, тя ми се стори най-щадяща. Проблемът е, че съм трета седмица с нея и непрекъснато имам леко зацапване. Пише, че уж било нормално в началото 🤔 Ще изчакам месец-два и ако продължава така, пак ще ходя Sad За сега други оплаквания нямам, но и от скоро съм с нея.

# 381
  • Мнения: 13 809

В момента пробвам с Мирена, тя ми се стори най-щадяща. Проблемът е, че съм трета седмица с нея и непрекъснато имам леко зацапване. Пише, че уж било нормално в началото 🤔 Ще изчакам месец-два и ако продължава така, пак ще ходя Sad За сега други оплаквания нямам, но и от скоро съм с нея.

Така ще е за по-дълъг период , при мен трая малко повече от 6 месеца. Но последствии пет години песен! Сега, с втората , зацапването мина за два месеца и пак е песен... Просто търпение се иска в началото. Добре че при мен този период се падна есен зима. Иначе на горещо постоянно с превръзка си е изнервящо.

# 382
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Аз четох в листовката, която ми връчиха,  3-4 месеца, но си викам, сигурно нещо не разбирам Simple Smile
Казаха ми, ако всичко е ок, след 5 години ще ми направят тест, за да потвърдят дали съм в менопауза или не и ако още не съм, можело още година две със същата да остана. Aко съм, ми я махат. Според тях, нямало да се наложи да се слага втора. Аз тази година правя 47, тоест след 5 години ще съм на 52.

# 383
  • Мнения: 13 809
Това стана и при мен. Теста беше че хормоните са ми ок и ми сложиха втора.

# 384
  • Мнения: 4 717
Мирена-та е спирала, нали? От тези, дето спират цикъла напълно?
Простете невежеството ми, но тепърва започвам да се запознавам с тези неща...
Почувствахте ли странични ефекти от Мирена, освен лекото зацапване?

# 385
  • Мнения: 13 809
Мирена-та е спирала, нали? От тези, дето спират цикъла напълно?
Простете невежеството ми, но тепърва започвам да се запознавам с тези неща...
Почувствахте ли странични ефекти от Мирена, освен лекото зацапване?


Има цяла тема тук

http://m.bg-mamma.com/?topic=224811

# 386
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Мирена-та е спирала, нали? От тези, дето спират цикъла напълно?
Простете невежеството ми, но тепърва започвам да се запознавам с тези неща...
Почувствахте ли странични ефекти от Мирена, освен лекото зацапване?

Да, хормоналната спирала. Прочети и другата тема, при всеки е различно, някои имат зацапване други, не. За сега друго оплакване аз лично нямам, но други жени имат. Не спира тотално периодите, но ги регулира и прави много по-къси. Точно заради това ми я препоръчаха на мен. Не всички жени преди менопаузата обаче имат моя проблем с обилно и продължително кървене.

# 387
  • Мнения: 4 717
Проверих и се оказа, че спиралите не се препоръчват за при миоми и деформации. Което е моя случай. Явно затова не ми е била препоръчана от моят гинеколог. Жалко... Така се зарадвах, че може това да е моето решение за твърде обилния и болезнен цикъл..

# 388
  • София
  • Мнения: 16 197
Mirena се препоръчва при миоми, именно защото хормонално намаля кръвозахранването на матката и така пречи на растежа на миомите.

# 389
  • Мнения: 4 717
Моята е загнездена в прегъвка. Не е проблемна за сега, но на Мирената точно пише, че е забранена при подобни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт