Любители на Котки - Тема 115

  • 33 144
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 991
Здравейте, зная за тази тема, но чета много рядко. Гледам вече 12 години едно рижаво чудо, взет от центъра на Сф и сигурно затова се мисли за голямата работа. Ще пусна снимки по-късно.
Проблемът е, че от няколко години се скубе целогодишно и у нас няма изчистване. Посъветвали ММ да му даваме перлички рибено масло, за хора, та сега го гоним и караме да гълта по една на ден.
Сума ти години го храних с варен свински дроб и си ядеше, сега не иска, кара на бисквити и паучове, и то бисквити Роял канин, Йосера не ги хареса, дори пастетите Голд не ще гадината.
Пилешки дреболии не обича, за разлика от мен.  Mr. Green
Как смятате - дали на тези стари години ще се научи да ходи в закрита тоалетна?

И аз така хранех, но дроба е богат на витамин А, който като се предозира е опасно. Не е полезно да се храни само с дроб.

# 691
  • София
  • Мнения: 19 143
И аз така хранех, но дроба е богат на витамин А, който като се предозира е опасно. Не е полезно да се храни само с дроб.
Знам, разнообразявахме колкото е възможно. Ще трябва да ходи на снимка дали няма шипове

# 692
  • София
  • Мнения: 8 348
ами
имам пенсионер на 19 години, сиамец
не го водя на никакви изследвания, да не го разбутвам излишно
един път правихме наскоро кръвни изследвания, оказахме се ок, това е

бисквити, имаш предвид гранули, или сухата храна нали
с гранули храня аз, пауч един на ден на брит, не брит кеър
като купя кутия с 12 бр ми излизат под 60 стотинки на брой, ами доволна съм
девойките не ядат напоследък паучове, защото капризничат, а аз не съм в настроение да угаждам

# 693
  • София
  • Мнения: 19 143
ами
имам пенсионер на 19 години, сиамец
не го водя на никакви изследвания, да не го разбутвам излишно
един път правихме наскоро кръвни изследвания, оказахме се ок, това е

бисквити, имаш предвид гранули, или сухата храна нали
с гранули храня аз, пауч един на ден на брит, не брит кеър
като купя кутия с 12 бр ми излизат под 60 стотинки на брой, ами доволна съм
девойките не ядат напоследък паучове, защото капризничат, а аз не съм в настроение да угаждам

Да де, ние сме свикнали да им викаме бисквити.
Това ли е марката за паучовете? Ще черпя, ако ги прояде, не са скъпи.
https://zoomagazin.eu/upload/Products/984a42faa15ac5f9fed38635ccc80647.jpeg

# 694
  • София
  • Мнения: 8 348
това да
самоче аз взимам това
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/brit-premium-27023/brit-cat-p … h-100-grama-43886
пак същото ама по-на далавера като цена

иначе гранулите също са много добри
даже тях ги харесвам повече от паучовете
но гранулите задължително на Brit Care
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/brit-care-superpremium-26897/ … zina-400-gr-40434

# 695
  • София
  • Мнения: 11 435
Тази храна ми се вижда много зле, почти няма месо, доколкото виждам, че и пълно с ориз. Колко ви излиза за 2 кг, защото и специално на този линк не е и евтина? Може би си заслужава , ако излиза евтино.

Аз сега купувам тази:
https://www.emag.bg/hrana-za-kotki-carnilove-sensitive-long-hair … 198/pd/D1FLV2BBM/

Пак не е висок клас храна, но поне има повече риба и е без зърнени.

# 696
  • Мнения: 4 275
Колко процента месо са тези гранули

# 697
  • Мнения: 18 684
Тази храна ми се вижда много зле, почти няма месо, доколкото виждам, че и пълно с ориз. Колко ви излиза за 2 кг, защото и специално на този линк не е и евтина? Може би си заслужава , ако излиза евтино.

Аз сега купувам тази:
https://www.emag.bg/hrana-za-kotki-carnilove-sensitive-long-hair … 198/pd/D1FLV2BBM/

Пак не е висок клас храна, но поне има повече риба и е без зърнени.

На мен не ми изглежда много по-зле съдържанието от тази, която си показала:

Брит: Аналитични съставки: суров протеин 34%, съдържание на мазнини 18%,  влакна 3,0%, сурова пепел 7.0%, влага 10%, калций 1,2%, фосфор 0,9%, натрий 0,4%, магнезий 0.06%.

Карнилав: Analytical ingredients in 1 kg: crude protein 36.0 %, fat content 17.0 %, crude fibre 2.0 %, crude ash 8.8 %, moisture 10.0 %, calcium 1.3 %, phosphorus 1.0 %, sodium 0.6 %, magnesium 0.08 %.

2% по-малко протеин има първата, 1% по-мазна, с по-малко пепел в сравнение с Карнилав, останалото е почти същото.

В Аплауз в повечето видове суровият протеин е около 37%.

Според цената си Карнилав спада към високия клас храна.

# 698
  • София
  • Мнения: 8 348
аз споделям какво се отрази добре на девойките, а дори и на пенсионера
сменям с Тейст оф дъ уайлд, за котета също не е зле

води се среден клас, към висок
в смисъл 3,5 от 5 звезди, да речем
като паучове е по-добро от стандартните неща, продавани в магазините
а и пенсионера 15 години уискас е ял, това си е ъпгрейд

# 699
  • Мнения: 3 248
Протеинът идва от различни източници, с различно качество е, с различна хранителна стойност и усвояемост.
Един кожен колан е с доста високо съдържание на протеини, но надали е особено подходяща храна.
Подобно е с протеина, идващ от копита, пера, човки и крака, спрямо протеина от месо и органи. В царевицата, ориза и другите зърнени също има протеин. Но той не е особено усвоим от котките и води до неправилно функциониране на органите. Котките са строго месоядни животни. При неправилна диета, котките често са ок въпреки нея, а не заради нея.
При сравняване качеството на купена храна, трябва да се гледа съдържанието на качествени животински продукти. Протеин не значи месо.

Комерсиалната храна за домашни любимци е много мръсен бизнес. Няма да повярвате какви неща има в една гранула. Освен това една купена храна никога не е по-добра от етикета си. Ако трябва да се вземат гранули/консерви/паучове, нека е по-малкото зло.

# 700
  • Мнения: 9 991
То и животински протеин да има в големи количества, храната се прави от негодна за консумация от хора месо. Казват дори от умъртвени по един или друг начин по приютите кучета и котки. Индустрията за храна на животни била мръсна работа. Че индустрията за храна на хора да не е по-чиста?! Глави, крака с нокти и кости слагат в саламите, кренвиршите и като цяло в храната за хора. Котките повечето обичат зелен боб, който е богат на протеини.

# 701
  • Мнения: 3 248
Именно за това говоря за качество на протеина.
А и че мас продукцията на храна е "мръсна", било то за хора или за животни, е така. Но щом за хора е кофти, представете си за животни какво е, при които има още по-малко контрол.
Зеленият боб е много богат на протеини и помагащи синтезирането на колагена вещества, но е полезен (дори много) за човека, който е всеядно животно. Котките са строго месоядни и много трудно усвояват растителен протеин и организмът им така се натоварва изключително много.

Примерно един кон може и да изяде пържола, но няма по никакъв начин да я обработи и усвои така, както човека. Нито пък ще му се отрази особено добре. По същия начин котка може и да хапне боб. Подобни диети показват "бодлите" си най-вече в дългосрочен план.

А това за убити по пътищата диви животни и ефтанизирани домашни любимци много пъти съм го казвала, няма дори клипче беше пуснал за невярващите. Затова трябва да се гледа да не пише "животнски" или "месо" без да е уточнено от какво животно, защото може да е всякакво!

Ама ти си права де, те хората не мислят за качеството на собствената си диета, камо ли за тази на животните си...

# 702
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Аз искам да благодаря на Епона, че винаги е толкова изчерпателна.Hug
Благодарение на нея разбрах какво трябва да гледам когато купувам храна за котарака. Ветеринаря /тук/ ми казваше, взимай РК и си свиркай, е, да, подлъга ме един път, но защо да плащам като поп за нещо, което не дава нищо полезно на животното, като има храни, които са с по-високо съдържание на месо и са същите пари. И не става въпрос за пари, никога не съм смятала какви средства отиват за котката, или ще го гледам като хората, или въобще да не бяхме го взимали, винаги гледам да пише от какво месно съдържание е храната, независимо мокра или суха, видя ли "месо и животински субпродукти" оставям и не поглеждам повече, ако ще и Ориджен да е.
Тези неща ми ги обясни и ветеринаря в Щатите, така че, благодаря, за мен лично това е полезна информация.

# 703
  • Мнения: 9 991
Човека колко го освоява месото е друга тема. В дългосрочен план в обилен прием и за него не води до добри диагнози. Котката е хищник, спор няма. Интересно ми е, че по сайтове за папагали препоръчват да им се дава извара, дори месо. Как за един папагал ще е полезно, за мен остава тайна. Луда крава се развива, защото са хранели кравите с прах от кости на други крави. Все съм се чудела как давате пари, примерно 18 лв. за кило гранули, като за толкова ще вземете 3кг. чисто пилешко месо. Вместо да се следи строго състава на гранулите, не е ли по-лесно да ги храните с органична храна, с чисто месо? Като изключим Топче, който има алергия.

# 704
  • София
  • Мнения: 11 435
Аделинда, от една страна си права, но чисто месо го изяждат много по-бързо. На мен лично гранулите ми излизат по-икономично и затова ги купувам. Те, нали се надуват и увеличават обема си и ги засищат. Един чувал от 2 кг се яде у нас много време. Иначе давам и месо, но все съм с учещането, че ако давам само месо, ще има нужда от добавка на витамини. Другата ми основна причина е, че гранулите няма проблем да преседят в купичката, докато месото се разваля. Моята никога не си изяжда веднага храната, а нямам възможност за постоянна подмяна и изхвърляне на месо.

Общи условия

Активация на акаунт