Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 112 453
  • 764
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 217
Здравейте,
може ли да ми препоръчате добър съдов херург в Пловдив. Ходих при Яни Захариев, но май ме претупа, въпреки, че ме гледа на доплер. Проблема е, че преди около 2 седмици свивката на лявата ръка (от където се взима кръв и леко настрани) ми се получи лек оток и се втвърди. Изтръпваше ми и китката и леко пареше.Ходих на невролози, ортопед и съдов - никой не знае какво е това. Забелязвам от няколко дни, че вените на китката ми се подуват, понякога все едно има напрежение. Чудя се дали нещата са навързани. Винаги съм имала две три венички на китката, които се виждат, но не съм забелязала да се подуват. Като си вдигна ръцете на горе и се прибират. Разширени вени ли са това?

Благодаря! Blush

Едит: единият невролог каза, че е епикондилит, но нещо взех да се съмнявам в диагнозата, тъй като чувам, че доста боли при него.

# 616
  • Мнения: 21
Да споделя моя опит с чорапите. Миналата година си купих чорап от Медилайт, който уж е много добър, сложиха ми го, обясниха ми как се слага, взеха ми мерките като седнах и си сложих крака на едно малко столче. Носех го само като пътувам, тоест 2 пъти в месеца и ми направи впечатление, че често леко се смъква, та трябваше постоянно да го дърпам, но викам си, сигурно е нормално, нямам колан. След операцията при Кючуков ми дадоха чорап на Медивен. Ами няма нищо общо, много по-стабилно стои, смъква се, но много рядко. Да не говорим, че не е толкова плътен и не загрява толкова. Еднакъв тип са, втора компресия, без колан.

# 617
  • Мнения: 1 120
Хора, какъв е вашия опит с вени и консумация на алкохол? Два месеца след аблацията имам болки на други места и не знам защо си мисля, че ще ми избият нови вени наоколо обработените Frowning1  Отделно усещам с напипване нещо като зрънце ориз , което ме боли, два пръста по-надолу от склеротираната вена ( от две седмици го усещам вече ясно), дали е възможно да е тромб? Те усещат ли се?  И в тази връзка се замислих понеже съм любител на бирата , доколко вреди алкохола- навсякъде пише че не се препоръчва, особено бира, но го свързват с наднормено тегло, а аз не съм -52 кг съм, 168 см.... Кой какво знае в тая връзка. Кючуков не знам дали е подновил прегледите, беше спрял напълно, още не съм минала този на 1 месец  след процедурата

# 618
  • Мнения: 21
Хора, какъв е вашия опит с вени и консумация на алкохол?

Не съм чувал да има проблеми да се консумира алкохол и въобще да се спазва хранителен режим (ясно е, че не трябва да се качват кг). Питал съм и са ми казвали, че няма проблем да се консумира каквото и да е.
Обадете се на Кючуков, ако имате притеснения може и да ви вземе.

# 619
  • Мнения: 68
Здравейте!

Има ли  сред участниците във форума ДОВОЛНИ от метода СКЛЕРОТЕРАПИЯ? Какво се случва с обработеното място и колко време е възстановяването?

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 09:35 от mazurka

# 620
  • Мнения: 52
Според мен това е козметична процедура. При мен след около година "избиваше" друга вена.

# 621
  • Мнения: X
Някой с правена инцизия на абдоминална вена би ли казал кога белезите се скриват значително?

# 622
  • Мнения: 1 120
Склеротерапията наистина е козметична процедура, аз си направих преди 2,5 г, до 8-10 месеца след това избиха нови вени наоколо.Стана по-зле и грозно.  После други лекари ми обясняваха, че това е така понеже проблема ми е бил дълбок и не е махнат причинителя. Феруари направих аблация + склеротерапия при Др.Кючуков, днес бях на контролен, каза че всичко е чудесно  и за момента е точно както трябва да бъде. Понеже аз имах едни притеснения. Оцветяване още има естествено, надявам се до лятото силно да намалее. Питах за алкохола, бирата по- конкретно, каза че мога да си пия.

# 623
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
А за мазането на тези оцветявания каза ли ти нещо?

# 624
  • Мнения: 1 120
Не, минава от само себе си ( предвид първия ми опит от преди 2 г. само със склеротерапия), но отнема месеци наистина.

# 625
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, на мен ми правиха лазерна аблация и минифлебектомии преди 3 месеца. Още се виждат точките, откъдето са вадили вените, на места има синини, а в началото на аблацията, при коляното има и втвърдявания още. Нормално ли е?

# 626
  • Мнения: 1 120
И аз съм така, доктора каза че си е съвсем нормално, още време трябвало до красивия изглед Simple Smile

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Кикимора,
в Пловдив най-добрите са Яни Захариев и Сакакушев.
В Каридат има един млад лекар, д-р Веселин Грозев, много е внимателен и има търпението да обяснява, за разлика от по-възрастните си колеги. Но, според мен вече си посетила най-добрия.

Момичета имам малко нестандартен въпрос - някоя от вас правила ли си е татуировка върху разширена вена? Вената не е от най-тежките случаи, просто повърхностна вена. Тънка е. На моменти се понадува, ако съм била цял ден права. Но ми е голям комплекс.
Чакам мнение на татуиста.(Питах в групата за татуси вече, всички са на мнение, че няма как да има проблем, но никой не писа, че има такова нещо). Ако, питам лекаря със сигурно ще каже - не, защото ще е по-удобно при преглед да се види вената.
И моля, не ме нападайте с "ми ти си си отговорила", търся мнения и обмислям. Нали за това са форумите. Благодаря!

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
В никакъв случай!
Направо безумна мисъл и  въпрос...

# 629
  • Мнения: 1 078
Минавала ми същата мисъл, направо целият крак да си татуирам, но според мен е много вредно. Не мога да се аргументирам медицински, но все пак като имаме предвид, че вената не трябва да се нагрява, не трябва да се масажира, камо ли да се травмира по такъв агресивен начин. Но не съм се отказала все още да си сложа временна татуировка ( лепенка ) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт