Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 96 938
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 400
Благодаря ти. Много ми харесва космическата ти торта. Но аз няма да слагам маслен крем, а рикота. Ще се получи ли глазурата?

# 631
  • София
  • Мнения: 461
Ice-sparky, рикотата ще е межсу блатовете, но самата торта трябва задължително да измажеш перфектно гладко с маслен крем отвън, за да постигнеш огледалния ефект. Както преди да сложиш фондан, но тук трябва да е наистина перфектно гладко всичко, преди да залееш

# 632
  • Мнения: 1 400
Ами аз умишлено търся глазура, която да не изисква маслен крем. Много е тежък за мен. Тогава ще залея с шоколад.

# 633
  • София
  • Мнения: 461
Да, може бище е по- добре;)

# 634
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ice-sparky, а един тънък слой шоколад/ганаш и вече върху него - огледалната? Това, в случай, че търсиш точно този полиран ефект.

Някога, преди много години, заливах  шоколадов мус с огледална. Хубав вариант, защото там по естествен път ти се получава необходимата гладка повърхност.

Глухарче, прелест е тортата с планетите!  Hug

# 635
  • Мнения: 1 400
Да, и аз гледах доста рецепти с желирани мусове под огледалната глазура, дори основно такива. Не ми е попадала с маслен крем.

# 636
  • Мнения: 383
Аз правих огледална без маслен крем : крема ми беше 1л сметана разбита,смесена с 2 опаковки крема сирене в вкъс на горски плодове. мазах блат,крем,сладко от ягоди,блат,крем..... накрая каквото от крема е останало го смесих с желатин (набъбнал и после разтопен в МВ-знаете как става)... та с този желатинов крем измазах тортата.
За по гладко я обвих във  фолио и затворих в по-голям ринг за торта, за да смръзне в хубав кръг.
След 2 часа престой във гризера вадя тортата и с мокри ръце/шпатула изравних тортата от  разни гънки от формата и фолиото.
Залях с глазурата.
Глазурата направих,докато тортата беше във фризера-не 24 часа по-рано..

# 637
  • Мнения: 1
Здравейте,
виждам, че правите страхотни декорации. Може ли да ми изработите божури за декорация на торта и да си ги закупя от вас.
Моята прекрасна тинейжърка има рожден ден и темата й е божури.

# 638
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Блазе на този, който ще се заема с приятната задачка с божурите!  bouquet

# 639
  • Мнения: 312
Здрвейте ,
извинете ме, че така нахлувам директно с въпрос, но засега няма какво да покажа.
Питането ми е за торта с избрана картинка.
Прерових с търсачката и горе долу се ориентирах. Възможностите са 2:
 - избрана картинка върхъ вафлена хартия
 - и върху фонданова хартия - повечето от вас харесват нея, но доколкото разбрах се слага върху торта покрита с фондан, а тортата, която ще правя няма да има (или ще е измазана с крем или ганаш).
Какво ще ме посъветвате да избера в такъв случай?
Задължително ли е под вафлената хартия да се маже с фартусура.
Четох, че може директно върху сметаната.
За София за принт съм се ориентирала към Сладката къща. Ако сте доволни и от друго място моля да ми препоръчате.
Предполагам 3-4 дни при правилно съхранение няма да е проблем да съхранявам картинката преди рабора.
Благодаря предварително!

# 640
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте,групичка!Вчера направих френска селска торта  отне ми половин ден ,голяма лудница беше  с разтягането на тестото за блатовете.ММ имс алергия към ядки и не сложих орехи.Днеска я опитахме много е вкусна обаче нещо малко твърдичка ми се видя,знаете ли каква е причината?

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 19:14 от swetla99

# 641
# 642
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Да не е от крема? Аз правих Медовик по рецептата на Пейч, става разкошна - и мека, и вкусна.

# 643
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Светла, не знам каква рецепта си ползвала, но на пръв поглед сметаната ми се вижда малко, а блатовете дебели. Друга причина не виждам  Peace

# 644
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
https://cooks-and-bakes.com/вид-ястие/десерти/торти/френска-селс … ласическа-рецепта

По тази рецепта я правих

ani_d не обичаме много сладки торти,затова не посмях да сложа още сметана според мен на вкус е добре само блатовете  са малко твърди .

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 23:36 от swetla99

Общи условия

Активация на акаунт