Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 96 841
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Маймунче мило  Heart Eyes, едва дочаках да дойде време за рязане  Joy, така ми беше дошъл мерак за нещо сладичко от този тип Blush

Светле
, много е хубаво, че приемаш общуването ни тук по този начин. Ето, Маймунчо и тя те поддържа. Hug Hug

Самата рецепта...ъъъ...буквално не знам какво да споделя, защото платките са най-обикновен пандишпан, а бялото - просто разбита незаквасена сметана (38%). И малко малиново сладко.
Другият крем е швейцарско меренге, само дето аз ползвам цели яйца, или жълтък, т.е. каквото дойде и има изостанало след печенето.
Ето тук М.С. има едно бързичко видео към рецептата: https://www.marthastewart.com/353415/swiss-meringue-buttercream

# 661
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ех, Нелка, снощи един час разглеждах твои торти в инстаграм. В 1 вече ужасно ми се доспа и отидох да си легна. Това е уникален талант твоето, все едно човешка ръка не ги е пипала - то дворци, то цветя, то фигури, то роял айсинг... Думи нямам... А рисунките по бисквитки са същински картини. Да не говорим за "ренесансовите статуи", такава ръка имаш... Heart

# 662
  • Мнения: 383
здравейте момичета, чудя се нещо- торти и кексчета с обикновения buttercream от масло и пудра захар могат да стоят и на стахна температура и не се развалят.
Как стои въпроса с french buttercream и swiss meringue buttercream с тия жълтъци и белтъци в него?

Благодаря ви.

# 663
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хриси, ей сега вече съвсем онемях.  Embarassed Embarassed Embarassed
Ни да не отговоря, ни да напиша нещо, защото какво да е то... Praynig
Какво точно казва човек, за да благодари за толкова много добро!
Много ми е признателно, благодаря ти от цяло сърце! bouquet
И да, харесвам и айсинг, само жалко, че е малък интересът към него. Да, правили сме и курсове, получава им се на повечето момичета, но рядко се случва след това да им влезе в работа. Нищо, може би по-нататък във времето.
Разни дворци също много обичам. Живеем в толкова изчистена среда, а из подобни торти човек може да слага, да слага и то даже носи още натрупано.  Grinning

Ниа, на обикновения маслен крем няма какво да му се развали за ден на открито. То и за повече дни няма какво друго да стане, освен това, че самото масло се окислява и добива вкус на престояло.

Колкото до другите видове маслени кремове, които съдържат яйца, там винаги присъства един или друг вид топлина обработка и тъкмо към нея сочат, общо казано, различните наименования. Т.е., когато се каже италиански маслен крем, се разбира варене на сироп, при швейцарския - загряване на белтъка и т.н.


# 664
  • Мнения: 383
Да,но дори и след топлинна обработка аз примерно държа варени яйца в хладилника..та затова се чудя за десерти с маслен крем,в който има яйца...

# 665
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Рзбира се; сварено яйце има много кратка трайност.
Не го сравнявай с маслен крем, в който има топлинно обработен яйчен продукт.

Всичко това вероятно отчасти е резултат от ужасно агресивната политика за печатите с дата на съхранение по всевъзможните хранителни, а дори и нехранителни стоки.
Сега пък, осъзнавайки грешката, пръскат значителни средства, за да накарат хората да се върнат към по по-нормален начин на мислене. А той е, че обикновено всичко, от което имаме нужда, са собствените ни сетива.

# 666
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 287
Здравейте, чета ви от доста време, не съм се престрашавала да пиша до сега. Страхотни красоти показвате, аз съм далеч в аматьорската лига Simple Smile Вярвам обаче, че с опит се постига всичко, така че си тряба натрупване на знания. Влизам с въпрос, относно Swiss Meringue Buttercream - подходящ ли е за измазване под фондан? До сега винаги съм използвала класическия маслен крем - масло и пудра захар и ми е интересно може ли да се замени с този.

# 667
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Здравей, scrye 
Виж, че не боли да се включиш, нали?  Hug
Вярвам, че за всички нас също е приятно.

Да, съвсем подходящ е швейцарският маслен крем за измазване под фондан.
По-назад в темата май го бяхме одумали пак.
Някои го намират по-лесен за работа, аз самата не намирам разлика между него и „обикновения“, но голямото му преимущество е, че е гладък и нежен. В него не се усеща това скърцане на частиците пудра захар, което го има при суровия крем.
Ако искаш да опиташ, не се притеснявай ни най-малко.  Hug Никак не е сложно, а вкусът ще те изненада приятно.
Успех!

# 668
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 287
Благодаря, ще го пробвам задължително. Точно заради по-финната му структура и вкуса ми се иска да пробвам, ама до сега все не събирам смелост, че да не поддаде фондана.

# 669
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, ще ти хареса!
Ако се боиш, че идва малко по-лек/мек, можеш винаги да контролираш гъстотата, като добавиш повече масло, отколкото е дадено в рецептата.
Отделно, в част от него (по-голямата) можеш да смесиш трохите от изравняването и това да ти бъде първият слой измазване. След който вече да минеш втория само с масления крем.

# 670
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 287
Нелка, много благодаря за информацията ще го имам предвид. Детето си е поръчало триетажна торта за рд, да видим какво ще направя. Има време още, другия месец ще е. До сега съм правила само двуетажни, ама се надявам да се справя.

# 671
  • Мнения: 226
Здравейте, можете ли да ми предложите каква торта да направя за почерпка на колегите в работата за рождения ми ден. Мисля си за някаква бисквитена торта със заквасена сметана и маскарпомне, но приемам всякакви предложениея. Също така ми трябва рецепта за 25 парчета минимум.

# 672
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Здравейте, можете ли да ми предложите каква торта да направя за почерпка на колегите в работата за рождения ми ден. Мисля си за някаква бисквитена торта със заквасена сметана и маскарпомне, но приемам всякакви предложениея. Също така ми трябва рецепта за 25 парчета минимум.

Павлова  Heart Eyes Heart Eyes http://antoaneta77.blogspot.com/2017/09/blog-post.html
Или ето тази бисквитена http://antoaneta77.blogspot.com/2012/09/blog-post_27.html
Първата ми е абсолютен фаворит, но и бисквитената става много хубава.

# 673
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 287
Здравейте, можете ли да ми предложите каква торта да направя за почерпка на колегите в работата за рождения ми ден. Мисля си за някаква бисквитена торта със заквасена сметана и маскарпомне, но приемам всякакви предложениея. Също така ми трябва рецепта за 25 парчета минимум.
Вариантът на френска селска с бисквити ми е абсолютния фаворит за бърза и лесна торта. Правила съм по тази рецепта на Мина: http://angellovescooking.blogspot.com/2015/06/layered-honey-cake … ith-biscuits.html.

# 674
  • Мнения: 4 734
Здравейте момичета, да питам и тук макар че темата не е точно за това...
Издирвам рецепта за пандишпанов кекс, която да е сполучлива и да се прави лесно... Имам едни спомени от моето детство за един кекс с много малко продукти, който като се печеше миришеше божествено... Кекса беше много ароматен и пухкав, но не така "воднист и мазен" както повечето сегашни рецепти... Лошото е, че не съм запазила рецептата, а всички рецепти, които имам и които пробвах от интернет не са на този кекс... Повечето рецепти не ми се получават винаги, не винаги се изпичат и бухват нормално... А и вкусът не е същия, не е този аромат на чист кекс... Това кекс с мляко, олио, ябълки, канела, вода или безалкохолно и какво ли още не, не ми е по вкуса... Не е това което искам от един кекс... Единствено харесвам малко орехи и миризмата на портокалова кора, макар че в кекса от детството ми нямаше и това... Satisfied Даже не съм сигурна дали имаше и набухвател...
Наскоро в една фурна си бях купила малко кексче което се доближаваше по вид и вкус на кекса от детството ми, но няма как да отида и да питам как е направен и с какви продукти... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Ако някой има такава рецепта, нека я сподели...Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт