За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 788
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 428
La Sombra, вече ти казах че логиката тук не вирее има си изследвания и статистики.
Има и медицински фактори.

Ама неееее, друго си е бялото е цвят и черното е цвят, значи бялото е черно.  Tired



# 601
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз мога да си спретна едно изследване и статистика, като използвам за база няколко починали от свръхдоза и още няколко минали неусетно от марихуана на тежък боклук.

# 602
  • Мнения: 428
Ами хайде поработи в сферата 20-ина години, ама истински за да вникнеш в проблема,
пък тогава "стъкми" изследване и да видим какво ще напишеш в него

# 603
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Достатъчни са ми няколкото случая, за които знам, за да знам, че не е толкоз безобидно, колкото се представя. И за едните, и за другите. Изследвания и стъкмистики - бол, като при цигари и алкохол. И се чудя какво, аджеба, налага здрав и прав човек да се друса? Не може без това ли, качеството на живот ли ще му падне, какво? Че и болни ги изкарват някои, при положение, че сами са взели решението да почнат.

# 604
  • Мнения: 428
Защо здрав и прав човек употребява алкохол? Или пуши тютюн напълно съзнавайки, че се трови?

# 605
  • Мнения: 19 186
Само дето действието им е сходно, да не кажа идентично, за разлика от сапуна и храните.



Как ще е идентично, канабиноидите имат различни свойства:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabinoid


Ако не разбираш английски, ще ти го преведа, за да видиш колко различни свойства имат.

# 606
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
За алкохола не знам, но цигарите със сигурност няма да ти изпържат мозъка и да те превърнат в нещо като нищо, което не знае кой е и къде се намира, ако залитнеш. Да, вредни са, никой не го отрича. И ако човек пуши, го прави също по свой избор, както и тези, които се друсат. Та не виждам защо едните трябва да се наричат болни и да им се осигурява каква ли не помощ, докато доживеят до дълбока старост, друсайки се, като че ли ще свърши светът, ако не се развеселяват. Плюс това цигарите могат да се спрат по-лесно.
Не виждам какво се опитваш да ми кажеш - щом едните пушат, другите трябва да могат да се друсат? Това ли? Огромна разлика има между цигари и наркотици.

# 607
  • София
  • Мнения: 62 595


О, не, не мога повече! Напускам детската градина тук!  Душко, вече веднъж ти казаха за Й-кото. Вместо да бистриш голямата работа с наркотиците, седнИ и го научи това Й кога се използва и кога не! Ако тази енергия за дрогите я беше вложил в научаване на простото правило и малко упражнения за Й, щеше да спечелиш повече! Айде, чао!

    Разбирам че когато няма реални аргументи се прибягва към нападки. Учудвам се че идва от дами. Ясно ми е че е по лесно да си заровиш главата и да игнорираш. Ето пълния доклад за Португалия на европейския център за наблюдение на наркотични вещества и зависимости.http://www.emcdda.europa.eu/system/files/publications/4508/TD0116918ENN.pdf Той показва че през последните 10 години неизменно спада употребата на абсолятно всички наркотици. Употребата на канабис в България е 4 пъти по висока, а на амфетамин е 13 пъти по висока. Същата статистика може да намерите за всяка една държава която е декриминализирала, но някой умни глави не могат да го разберат.

Картинката започна да ми се изяснява. Мъти се нещо и тук са ни изпратили една ударна групичка емисари, за да ни обясняват какви сме аборигени. И опорните им точки са Португалия и Испания и някои от обичайните клишета. Все едно съм на сбирка на някоя МЛМ компания и ме убеждават в каква велика заблуда съм живяла досега, как те са вярата, истината и животът, а аз съм назадничава и тесногръда.
Вие не разбирате ли, че всичко, което го писахте и ще го напишете аз вече го зная, обмислила съм го и съм му намерила пробойните? Накратко казано - този учебник съм го чела.

Душко, да си чувал за цикличност, за спадове и пикове? Ние сме във вица за години след тях и 50 години встрани. Затова комуните бяха при тях, а не при нас, защото са били на пика на употребата на тези наркотици. А и тази наркоманска популация половината се е споминала вече, а другата половина я кара някак, и вече не се друса, защото е остаряла. Нищо ново под слънцето. И при нас ще мине, независимо от всички програми. И интересно, уж беше за марихуаната, а сега стана за декриминализиране на всички наркотици. Мътна е тая работа, та мътна.

Това, което мога да предложа на постоянните потребители е да приключим с темата, а емисарите няма да имат друго какво да направят, освен да изчезнат така, както са се регистрирали на бърза ръка и темата ще се спомине от естествена смърт.

# 608
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Алкохола и цигарите (обикновените) не им стигат на някои и търсят по-силни усещания. Логично  Wink


Предпочитам децата ми да си набавят силни усещания/емоции  от спорт , па бил той и екстремени  Peace

# 609
  • Мнения: 428
Само дето действието им е сходно, да не кажа идентично, за разлика от сапуна и храните.
Как ще е идентично, канабиноидите имат различни свойства:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabinoid
Ако не разбираш английски, ще ти го преведа, за да видиш колко различни свойства имат.

Хайде пак прочети статията от Пулс, тя е на български.

За алкохола не знам, но цигарите със сигурност няма да ти изпържат мозъка и да те превърнат в нещо като нищо, което не знае кой е и къде се намира, ако залитнеш. Да, вредни са, никой не го отрича. И ако човек пуши, го прави също по свой избор, както и тези, които се друсат. Та не виждам защо едните трябва да се наричат болни и да им се осигурява каква ли не помощ, докато доживеят до дълбока старост, друсайки се, като че ли ще свърши светът, ако не се развеселяват. Плюс това цигарите могат да се спрат по-лесно.
Не виждам какво се опитваш да ми кажеш - щом едните пушат, другите трябва да могат да се друсат? Това ли? Огромна разлика има между цигари и наркотици.

Помощ се осигурява, както на алкохолиците, така и на разболялите се вследствие на злоупотреба с тютюн.
Не е вярно, че тютюна се отказва по-лесно, точно обратното е, конопът има в пъти по-малък пристрастяващ фактор.

Конопът не пържи мозъка, лекува го, когато е болен.

Също т.н. вреда при здрави хора, доколкото въобще я има, защото всички митологеми се изпаряват след разрешаването на свободни изследвания последните 15 години, е несравнима с доказаната вреда от алкохол и цигари.
Доста съществена разлика  Peace

# 610
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Марихуана  за медицински случаи ок.
Кажи  на здрави хора за какво им е ?!
Любопитно ми е  Laughing
В очакване съм  сега да  изкараш дрогата като енергийно/витаминозна добавка ?
Давай да видим до къде ще стигнеш  Wink

Дерзай  Grinning

а  забравих
Амин
нали така беше  Sunglasses

# 611
  • Мнения: 428
За същото за каквото и алкохола, минус вредата.

# 612
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За същото за каквото и алкохола, минус вредата.

Не ти стига алкохола ли ?  Joy Затвърди мнението ми от по-горен пост Wink
 Благодаря.




# 613
  • Мнения: 428
Смятам, при това не само аз, а един куп изследователи, лекари и учени,
че алкохолът е несравнимо по-вреден, както за здравето на употребяващия,
така и за обществото, но пък е разрешен.  Tired

# 614
  • Мнения: X


О, не, не мога повече! Напускам детската градина тук!  Душко, вече веднъж ти казаха за Й-кото. Вместо да бистриш голямата работа с наркотиците, седнИ и го научи това Й кога се използва и кога не! Ако тази енергия за дрогите я беше вложил в научаване на простото правило и малко упражнения за Й, щеше да спечелиш повече! Айде, чао!

    Разбирам че когато няма реални аргументи се прибягва към нападки. Учудвам се че идва от дами. Ясно ми е че е по лесно да си заровиш главата и да игнорираш. Ето пълния доклад за Португалия на европейския център за наблюдение на наркотични вещества и зависимости.http://www.emcdda.europa.eu/system/files/publications/4508/TD0116918ENN.pdf Той показва че през последните 10 години неизменно спада употребата на абсолятно всички наркотици. Употребата на канабис в България е 4 пъти по висока, а на амфетамин е 13 пъти по висока. Същата статистика може да намерите за всяка една държава която е декриминализирала, но някой умни глави не могат да го разберат.

Картинката започна да ми се изяснява. Мъти се нещо и тук са ни изпратили една ударна групичка емисари, за да ни обясняват какви сме аборигени. И опорните им точки са Португалия и Испания и някои от обичайните клишета. Все едно съм на сбирка на някоя МЛМ компания и ме убеждават в каква велика заблуда съм живяла досега, как те са вярата, истината и животът, а аз съм назадничава и тесногръда.
Вие не разбирате ли, че всичко, което го писахте и ще го напишете аз вече го зная, обмислила съм го и съм му намерила пробойните? Накратко казано - този учебник съм го чела.

Душко, да си чувал за цикличност, за спадове и пикове? Ние сме във вица за години след тях и 50 години встрани. Затова комуните бяха при тях, а не при нас, защото са били на пика на употребата на тези наркотици. А и тази наркоманска популация половината се е споминала вече, а другата половина я кара някак, и вече не се друса, защото е остаряла. Нищо ново под слънцето. И при нас ще мине, независимо от всички програми. И интересно, уж беше за марихуаната, а сега стана за декриминализиране на всички наркотици. Мътна е тая работа, та мътна.

Това, което мога да предложа на постоянните потребители е да приключим с темата, а емисарите няма да имат друго какво да направят, освен да изчезнат така, както са се регистрирали на бърза ръка и темата ще се спомине от естествена смърт.

    За едно нещо съм съгласен с теб, наистина се подготвя общоевропейско законодателство за регулиране на марихуаната което да влезе в сила от следващия програмен период. Затова дори по консервативните държави по тази тема Румъния и Гърция предприеха първите стъпки. Иначе нищо лично, в спора се ражда истината. А този дебат е много качествен. Естествено моите аргументи ми се струват по силни, но това си е мое лично субективно мнение:) 
   

Общи условия

Активация на акаунт