За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 917
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 615
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Смятам, при това не само аз, а един куп изследователи, лекари и учени,
че алкохолът е несравнимо по-вреден, както за здравето на употребяващия,
така и за обществото, но пък е разрешен.  Tired

Като имаш подрастващ ще му предложиш една линийка , терва или да го боцнеш за   да отпразнувате завършването му примерно  thumbsup 
Вместо чаша хубаво вино  Whistling


Завидна преспектива  Grinning

Пропускаш въпроса ми Simple Smile
Кажи за дрогите и техните полезности при здравите хора , мани алкохола Wink
Какво казват учените ?
Ти си:) 



# 616
  • Мнения: 428
Както казах преди половин страница, има много съществена разлика между линийката, боцкането и кексчето, но трябва да се чете.
Разликата е грубичко, като между чаша вино и инжектиране на чист спирт.

Та да, бих направила кексчета за абитуриента си, за да ги употреби вкъщи, пред мен, а не да се свира неясно къде, разяждан от вина, която съм му вменила като отговорна майка
Да не говорим, че като абитуриент или студент, спокойно ще може да си хване самолета за Амстердам и да си ги консумира на място, така както правят хиляди студенти от цяла Европа всеки уикенд.

# 617
  • Мнения: X
  десс, това е въпрос на твоя личен вкус.

# 618
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Пак не получих отговор на въпроса и какво казавт уЧените.

Балгодаря все пак за вниманието.  bowuu
Отивам да насоча 'енергията'  си другаде  Wink


# 619
  • София
  • Мнения: 62 595
Както казах преди половин страница, има много съществена разлика между линийката, боцкането и кексчето, но трябва да се чете.
Разликата е грубичко, като между чаша вино и инжектиране на чист спирт.

Та да, бих направила кексчета за абитуриента си, за да ги употреби вкъщи, пред мен, а не да се свира неясно къде, разяждан от вина, която съм му вменила като отговорна майка
Да не говорим, че като абитуриент или студент, спокойно ще може да си хване самолета за Амстердам и да си ги консумира на място, така както правят хиляди студенти от цяла Европа всеки уикенд.



Когато имаш дете и го отгледаш до абитуриантския бал, ела да ни напишеш в тази тема какъв купон с линийки си му спретнала. Пишете глупости на квадрат, една дума не ви вярвам, затова не се хабете.

# 620
  • Мнения: 428
От друга подобна тема

Ето един цитат, в статия която прочетох преди малко, за размисъл... на който има желание  Hug
Цитат
Вярващите в конспиративни теории изпитват недоверие към обществото и в частност към всякакви елити. Психолозите са категорични, че тези, които проявяват ниски нива на доверие към другите, имат по-голяма склонност да вярват, че светът заговорничи спрямо тях. Много по-вероятно е човек с такава нагласа да попадне в клопката на конспиративна теория в сравнение с останалите хора. Така това недоверие, с което вярващите в конспиративни теории се гордеят, не е същият тип недоверие, който при учените води до формирането на критично мислене. Научният скептицизъм почива на гледището, че на доказателствата може да се вярва, когато едно наблюдение може да бъде повторено при правилно контролирани условия. Авторите на конспиративни теории обаче ни учат, че всяко едно доказателство, независимо от това, че е повторяемо, може да бъде отхвърлено по принцип. Така конспиративните привърженици ни убеждават, че са скептици, но всъщност не са никакви скептици - скептицизмът не е еквивалент на отрицание







И за трети път за две страници, има огромна разлика между линийки, инжекции и конопено олио.

Две деца имам, благодаря  Peace

Ето малко материал за четене

Доклад на НЦОЗА (Национален център по обществено здраве и анализи)
http://ncphp.government.bg/files/news/flash/Marijuana_Final_9OCT20151.swf

# 621
  • Мнения: X
Пак не получих отговор на въпроса и какво казавт уЧените.

Балгодаря все пак за вниманието.  bowuu
Отивам да насоча 'енергията'  си другаде  Wink




   Класация на Гейбъл, 2006 г.
Класацията на Гейбъл почти напълно съвпада с предишна класация на Института по алкохол и дроги на Холандия. Тя се използва широко в материали за обучение и превенция в целия свят.
Източник: Gable, R. S. (2006). Acute toxicity of drugs versus regulatory status. In J. M. Fish (Ed.), Drugs and Society: U.S. Public Policy, pp.149-162, Lanham, MD: Rowman & Littlefield Publishers.
 
    Потенциал за зависимост
Хероин, венозно   Много висок
Морфин, през устата   Висок
Никотин, пушене   Висок
Кокаин, смъркане   Умерен/висок
Барбитурати (пентобарбитал, през устата)   Умерен/висок
Бензодиазепини (рохипнол, през устата)   Умерен
Алкохол   Умерен
Кофеин   Умерен/нисък
Канабис   Умерен/нисък
MDMA (екстази)   Умерен/нисък
Халюциногени (LSD, мескалин, гъби)   Много нисък

# 622
  • Мнения: X
Не окуражавам никого, а към теб не беше с лошо. Мнението по темата си го изразих недвусмислено и то не е като това на опонентите ти в спора, само че с такова спорене заради спора до Нова година поне, всеки загубва интерес, било то и към интересна и важна тема.

# 623
  • София
  • Мнения: 3 824
Специално за андариел, която се чуди защо в Португалия случаите на ХИВ са намаляли и какво общо има това с декриминализацията:

http://www.room-for-change.org/porto_bg.php#page3

Ключовата дума е декриминализация.

У нас няма държавно финансиране за превенция. Разчитаме на НПО да раздават чисти игли и тестове за ХИВ. Докато притежанието е криминално деяние няма как да има стаи за контролирана употреба. Да не говорим, че за такива изобщо няма финансиране.

Единствената полза, която казват изрично от декриминализацията е достъпът до стаи за инжектиране. но тук ние не знаем колко от тези потребители изобщо са ползвали стаи за инжектиране.

""Единственото нещо" всъщност е огромна крачка, която спасява животи. И на наркозависими, и на обикновени хора. Тук още не сме дорасли за такова нещо и това много ясно личи от рзвитието на темата. Тук ако ги нямаше НПО щеше да има епидемия от хив, както в Русия например.
(Естествено, че става въпрос за инжектиране, от марихуана СПИН не се хваща. Както стана ясно от нея има само ползи Simple Smile За ползвателите, де)

# 624
  • Мнения: 9 991
Защо друсат децата!. Ами скука, депресия, да превъзмогнат задръжките, защото някой, в който са влюбени им предлага, защото така е модерно и го правят богатите и известните.... За вас разбрахме, че се имате за застраховани. Презадоволени и отегчени поколения се отглеждат. Кока и подобни са в средите на децата на богатите. Искрено ви пожелавам след силните думи дето се изписаха, да не се окажете жертви, вместо съдници.

# 625
  • София
  • Мнения: 62 595
  андариел, започваш да ставаш пошла. Мисля че сме възпитани хора.

На челото ми да пише $идиот$?

# 626
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Толкова глупости от нямащи и понятие за какво иде реч хора... Просто коне с капаци.

Имах нужда да го кажа, да, но нямам нужда да се обяснявам безконечно с радиото. Peace

# 627
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Помощ се осигурява, както на алкохолиците, така и на разболялите се вследствие на злоупотреба с тютюн.
Не е вярно, че тютюна се отказва по-лесно, точно обратното е, конопът има в пъти по-малък пристрастяващ фактор.

Конопът не пържи мозъка, лекува го, когато е болен.


Не съм чувала пушачи да бъдат принудително вкарвани за лечение и подлагани на метадонови и подобни терапии.
Ако е толкова безвредно, защо се налага пушили марихуана да ги карат в спешното с неясна прогноза? Говорим за ученици, при това не един или двама, попаднали там след пушене на марихуана.
Който иска и намира за нужно, да си се друса, колкото си иска. Безотговорно е обаче да се говори за каквито и да било наркотици като за нещо безобидно и безвредно във форум, където четат и тийнове.
Защо друсат децата!. Ами скука, депресия, да превъзмогнат задръжките, защото някой, в който са влюбени им предлага, защото така е модерно и го правят богатите и известните.... За вас разбрахме, че се имате за застраховани.
Да се чуди човек ние и тези преди нас как са се прекарали без друсане да минат през тия неща. Много богати и известни спазват и прокламират здравословен начин на живот, ама за съжаление на тях малко им се обръща внимание.
И не, поне аз не се чувствам застрахована, затова и не смятам, че е редно да се говори за наркотиците като за нещо полезно, независимо дали леки или тежки. Колкото и да е сигурен човек в липсата на вреда и прочие, никога не може да каже със сигурност доколко и в каква посока ще се развие това при всеки един човек.

# 628
  • София
  • Мнения: 62 595
Именно, защото никой не е застрахован, предпочитам дрогата, включително марихуаната, да си останат забранени. Трябва да има спирачка. Много от хората ги възпира и страхът, че могат да си навлекат неприятности за една цигара. Аз лично моите деца за това съм ги предупреждавала винаги - че заради келешлък могат да си съсипят живота и никой няма да им е виновен и затова да си опичат акъла.

# 629
  • Мнения: 2 792
La sombra, от марихуана трудно ще се озовеш в болница освен ако не е била кисната в някакви гадости. Не е по-вредна от обикновените цигари.

Общи условия

Активация на акаунт