За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 844
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 90
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тревата е един вид отпускащо, успокоително средство. Имала и лечебни свойства, дори искат да я узаконят за ползване  в медицината.

А какви са тоолкова лошите й страни ? Защо в крайна сметка не се узакони,както са цигарите и алкохола ?

Е наистина ли питаш ?

Системното пушене натрева уврежда паметта и то дълготрайно  Sunglasses
а и  тревата е пъти по-вредна от цигарите за белият дроб.


Не напразно за определени професии те тестват за наркотици там влиза и марихуаната  Wink

# 91
  • София
  • Мнения: 12 374
''Моля ви се.
Ако беше така, то 90% от хората на възраст 25-40, които виждаме по улиците щяха да са наркомани.''


Абсолютно.

Аз пък бях хипи по едно време, Африканчо, или поне така се изживявах. Обикалях страната с приятели, спяхме по влакове, спирки и квартири. Запознах се с цял куп интересни персонажи, хора от всякакви прослойки. Пиех като смок и аз, трева чат-пат. Странното е, че нищо не ни се случи, в смисъл, никой не ни е посягал или нещо подобно. Говоря за края на 90-те. Ех, младост..весели и безгрижни времена бяха. Сега за да отида до кварталното кафене и трябва да взема кучето с мен, пък да обяснявам на детето къде отивам, пък трето, четвърто..  Laughing Радвам се, че имах възможност да се наживея, така, както съм искала.

# 92
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Сега за да отида до кварталното кафене и трябва да взема кучето с мен, пък да обяснявам на детето къде отивам, пък трето, четвърто..
Laughing

Споко като одъртеем пак ще дойде нашето време  Joy

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви са фактиите?
 Досега чета потвърждение на веече описаните бъгове от типа $а пък аз  ползвах, но не станах наркоман$ или $дядоми пушеше по две кутии цигари на ден, а узря на сто годинии и то защото го блъсна кола$ и подобни такива. Всеки си мисли, че той е по-по най-корав и има контрол върху ситуацията. Друг отрича рисковете, защото ако ги възприеме за сериозни, ще трябва да промени нещо, а промяната е плашеща, къде по-лесно е да се отрича. Все едно чета пуберски изявления от типа $от веднъж не се забременява$. Жалкото е, че тук ссме все възрастни хора, а мисленето на някои е точно като на пубери, които се кефят на новооткритата свобода и да правят каквото си искат, подценявайки и отричайки рисковете, дори тези рискове да са им пред очите. Но съм сигурна, че ако си видят отроците с марихуана, рЕзко ще сменят курса и вече няма да им е толкова хипи и хепи.
Мозъкът е деликатна материя и много лесно се прецаква.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 374
Цитат
Сега за да отида до кварталното кафене и трябва да взема кучето с мен, пък да обяснявам на детето къде отивам, пък трето, четвърто..
Laughing

Споко като одъртеем пак ще дойде нашето време  Joy
Joy  hahaha
То аз вече и обикновените цигари отказах. Остана ми сал един гол моногамен секс и бира чат-пат.

Абе всяко нещо с времето си. Сега искам чисти чаршафи и пълна тишина, а навремето можех да спя на Сепултура, направо на пода.

# 95
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Както някой писа - зависи си от психичното състояние в тоя момент, склонност към пороци, и прочее. Иначе то буквално всеки да е станала наркоман. Аз нямам познат, който да не е опитвал трева. Напълно сериозно. Дори аз съм пушила най-малко от всичките си приятели, опитите ми с марихуана се броят се на пръстите на едната ми ръка. Просто не ми хареса.

Ха-ха, Таис, не мога да се сравнявам.
Скрит текст:
Аз го правех това като по-големичка, малко след 20.  Mr. Green После се кротнах. На мен ми го позволяваше работата тогава, защото работех извън София "на парче" и имах мнооого свободно време. Вместо да се връщам в София, почвах да си обикалям по-гореописания начин. Колкото теб дива не съм била де, само до квартири стигах да спя. Joy Но много пиех и аз, направо ужас. При вас е било много по-интрересно със сигурност. Имам обаче познанства оттогава, да се чудиш. Харчех си всички пари за квартири, ядене, и пиене.
После точно спрях да пия, то взе, че ме хвана Хашимото. Явно не е трябвало да спирам.  Joy
Сега и да искам не мога. Първо децата, после и здравето...А и сега и от една малка бира ме хваща. Mr. Green Бледо подобие на предишното си "аз" съм.
Но ми беше приятно да си припомня. Simple Smile  Mr. Green

Ох, да, и аз отказах всичко вече. Сега приемам витамини. Чак си ставам съмнителна на моменти.  newsm78

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
а аз нямам познат, който да е опитвал треда, да не говорим за други дроги. И какво сега, чия извадка е по-достоверна - моята или твоята?

# 97
  • София
  • Мнения: 12 374
а аз нямам познат, който да е опитвал треда, да не говорим за други дроги. И какво сега, чия извадка е по-достоверна - моята или твоята?
Може да са опитвали като млади, но предвид твоята нетърпимост, не смеят да си признаят  Laughing

Имаше подобна тема от миналата година. За легализацията на марихуаната за мед. цели или нещо подобно. Спорихме, скубахме се, голяма драма беше. Сега да седим и да си повтаряме същите неща, скука. Знаем се кой е ''за'' за легализацията, кой ''против'', кой какво мисли..надали нещата са се променили.

И аз почти нямам приятели и съученици, които да не са пушили. Еми никой не стана наркоман. Имат си хората добро образование, сериозни професии, деца, къщи, отговорности. Обикновени, съвестни граждани - един от най-големите фенове на тревата, стана супер готин баща, планинар, силно загрижен за околната среда. Каквото било, е било. Преди цели 20 години.

# 98
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Цитат
а аз нямам познат, който да е опитвал треда,...
Това направо ми звучи нереално. Всъщност единственият ми познат, който не е опитвал трева е майка ми. Освен ако не си трае де.
С баща ми сме си говорили на тая тема и ми беше казвал, че е пробвал като млад.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако бяха опитвали, все щяха да се похвалят. Нямаше и широк достъп -- нито в ученическите, нито в студентските години. Пиене по купони да, но не и друсане, просто го нямаше. говореше се, че има определени места, на които се събират любители, но това бяха само слухове. Все пак говоря за зората на демокрацията, тогава тъкмо започваха мутренските времена.

# 100
  • Мнения: 12 473
Само по разни заведения или съмнителни квартални дворове съм усещала.
Край мен няма такива хора.
Иначе - пробвала съм от всичко, когато бях по-млада и глупава.
Последната ми цигара трева беше преди 4 г.
След това дори не съм се сещала.

# 101
  • Мнения: 414
Все пак говоря за зората на демокрацията, тогава тъкмо започваха мутренските времена.
За тогава съм слушала само истории, но тревата е била най-малкият проблем. Краят на 90-те, както пеят Ъпсурт,  джойнът бил левче. По-запознатите могат да разкажат.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 23:21 от Dogsy

# 102
  • София
  • Мнения: 62 595
В края на 90-те вече бях родила  децата, така че съвсем нямам идея колко е струвало. Но ако е така, както казваш, нещата са били по-страшни, отколкото си мислех. Не се изненадвам, че тогавашните пубери сега толкова нормално приемат тревата и други наркотици, но тревата за нищо я нямат. Принципът, както се вижда е - щом аз пуших и станах човек, имам добра професия и образование, значи не е опасно. Но нищо, де, и техните деца ще пораснат и ще станат на по 13-`14 години, тогава вече писанията тук ще са съвсем различни.

# 103
  • София
  • Мнения: 38 912
Тия дни нещо се присетих за трева. От години не съм виждала надрусан човек, ако не броим бабите на хапчета. Мисля си даже, че тревата е някакъв ретро наркотик и вече не е модерен. Сега не взимат ли повече химия?

# 104
  • София
  • Мнения: 12 374
Ох, Андариел, не искам да те плаша, ама най-твърдите наркомани, тия, които даже не бяха пробвали трева или им се струваше смешна, бяха повечето деца на ултра строги, изпълнени с нетърпимост родители. В т.ч. и мой добър приятел, който почина от свръх доза на няма и 20 години. Майка му беше жена за пример, self-righteous като теб..е, изгуби си детето от глупост. Щото до последно си вярваше, че на възпитаните хлапета от добри семейства, които само учат и тренират, такива работи НЕ МОЖЕ да им се случат. Ама може, за жалост. На всички може  Tired

Така че, не бързай да разпределяш от сега кои ще са бъдещите наркоманчета. Застраховани няма. И понякога е добре човек да е преживял разни неща, за да може адекватно да говори с децата си. А не да е кристално чист като Дева Мария преди зачеването и да размахва само пръст.
Честно, ако имах родител като теб щях да умра от скука.

Общи условия

Активация на акаунт