За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 778
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 9 991
В комуните не знам някой да се е излекувал. Дават една маса пари, които ако се откажели ги губели/ познайте, колко не са се/. Описвали са ми ги като трудови лагери. Същите като се върнат за кратко време се връщат към старите си навици. Има един свещеник във Варна, който много им помага. Казва че това са деца не с проблеми защото друсат, а друсат защото са имали проблеми. Да се надяваш, че нещо няма да го има на пазара, за да го ползваш Ок, Ама се вижда че не работи. Обществото е болно. Да се лекува сиптима, а не причината за болестта файда няма.
В същия ред на мисли, пак по филми показват "готините" банди обирджии, готини пичове и мацки да се друсат по купони и корумпирани ченгета. Та не се чудете колко тийнове се зарибяват да пробват.

# 571
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да се вържа на възклицания от пипа $и какво сега, значи другите не разбират, а ние да, ние ли ссме най-умните, като сме толкова уумни защо не сме богати$. Стига де, сериозно ли?

Това не е факт, Син, а твърдение. Факти са числата на починалите. Но твоето е твърдение.

Стига де, хора, наистина ли е толкова ниско нивото! Нима очаквате да минат такива евтини номера? Вече ми става досадно, нищо смислено не казвате, а се опитвате да прилагате някакви глупави тактики. Толкова ми е досадно, че не ми се занимава повече. Дори интрига няма.

# 572
  • Мнения: X
Е няма как да се съглася че всички държави които са предприели тази стъпка са сбъркали до една. Просто не е вярно. И да ние трябва да внедряваме чуждите практики, вече не сме в комунизъм за да си заравяме главата в пясъка и да мислим че от Витоша по високо няма и от Искър по дълбоко няма.

# 573
  • Мнения: 19 178
Казва че това са деца не с проблеми защото друсат, а друсат защото са имали проблеми. Да се надяваш, че нещо няма да го има на пазара, за да го ползваш Ок, Ама се вижда че не работи. Обществото е болно. Да се лекува сиптима, а не причината за болестта файда няма.


Да не са единствените с проблеми? На човек му е присъщо да има проблеми, да не е постоянно щастлив и спокоен. Трябва да имаш известен психически и душевен дискомфорт, когато имаш проблеми, за да ти е достатъчно неприятно статуквото, и да предприемеш нещо по въпроса с решаването на проблемите. Вариантът, като имаш 5 бързи кредита, не е да вземеш шести, за да си купиш алкохол и/или дрога, за да забравиш за проблемите и да се почувстваш комфортно, а да си с максимално трезва мисъл и да действаш по въпроса за решаването на проблемите. Кое е по-добре - упоена/надрусана антилопа, която спокойно си лежи и без страх и безпокойство наблюдава приближиването на лъва, който иска да я изяде, или антилопа, която е нащрек за врагове и не е спокойна?

# 574
  • София
  • Мнения: 3 824
Специално за андариел, която се чуди защо в Португалия случаите на ХИВ са намаляли и какво общо има това с декриминализацията:

http://www.room-for-change.org/porto_bg.php#page3

Ключовата дума е декриминализация.

У нас няма държавно финансиране за превенция. Разчитаме на НПО да раздават чисти игли и тестове за ХИВ. Докато притежанието е криминално деяние няма как да има стаи за контролирана употреба. Да не говорим, че за такива изобщо няма финансиране.

# 575
  • Мнения: 428
За Швейцария забравих да разкажа и там явно ще да са много чалнати по критериите на някои потребителки
http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2015/07/10/2566921_zashto_triabva_d … ane_na_narkotici/

# 576
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Oпаа къде залЕтехте нали темата е за 'леките' нАркотици  Sunglasses
какви са тези игли и т.н.  Sunglasses

Ако хероина , кокаина са в  леките   Sunglasses тогава кои са тежките ? !  Mr. Green






     Вие трябва да им обяснявате на децата за вредата не само на алкохола и тютюна, но и на всички останали наркотици а не да разчитате че няма да пробват защото са забранени. Що се отнася до декриминализацията, след нея вашите деца ако решат да си намерят трева ще им бъде по трудно заради децентрализирането на пазара и обяснявам защо.
Скрит текст:
При декриминализация на тревата ще се въведе някакво позволено количество за домашно отглеждане примерно до 3 саксий или някакъв грамаж както е по другите държави. Продажбата ще остане незаконна. Повтарям продаждабата ще остане незаконна. Няма да се продава в суперите заедно с бирата, ще се продава само в аптеки срещу рецепта. Това автоматично ще доведе до отлив от пазара на наркотици. Активните потребители ще почнат да си я отглеждат сами, ще купуват по малко дрога от дилърите на дребно (сред които има и ученици), те от своя страна ще купуват по малко от доставчици, които от своя страна ще изкупуват по малко от фермери, които от своя страна ще произвеждат по малко. Това означава по малка печалба на върха на веригата, което значи по малко лабораторий и химици, и по малко произведени синтетики и др. отрови. В момента хит сред учениците е дизайнерската дрога и синтетичния заместител на трева. Тя е много по опасна от обикновенната трева и вече взе жертви и сред българските деца.https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Drusana-mashterka-umurt … ca-ot-Ruse-623508 Тя е много по евтина, прави се в лаборатория (няма нужда да чакаш 5 месеца да порасте като истинската и през това време да те хванат) децата не я различават от истинската и дори е легална. Защо, съм обяснил в един от предишните постове. Може да се поръча и през интернет. Неслучайно в страните където е въведена декриминализация се наблюдава спад в ползването на всички наркотици. Андариел като твърдиш че няма връзка едното с другото дай пример за обратното, някъде да се е увеличила консумацията. Като цяло в 21 век ми е нелогично нещо което е обявено за по-безвредно от цигарите, по-безопасно от алкохола и на едно ниво по пристрастяване с кафето да се гони със затвор а разни китайски синтетики дето пържат мозъци да са ок. Сори за дългия пост но по ясно от това не мога да се изкажа.

Tук вече ме загуби  Sunglasses
А ти кой си ДедО Боже ?

Ти деца нямаш ли или като нямаш  те касае само коствено  Sunglasses т.е. грижа те е за собственият задник и неговото удоволствие  Sunglasses

Когато не ни касае лично всички сме широко скроени, либерални
но ако се обърне палачинката много бърже се променят мирогледи  Whistling




Примерите които се дават с други страни в Бг действителност ще се изродят тотално   Sunglasses





За Швейцария забравих да разкажа и там явно ще да са много чалнати по критериите на някои потребителки
http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2015/07/10/2566921_zashto_triabva_d … ane_na_narkotici/
Стига бе  Laughing
то в Бг няма стаи за кърмене и достатъчно тоалетни  Mr. Green
с тоя линк ни изтреля в КОсмОСА  Wink

Мисля че развитите страни за други неща трябва да им следваме примера Wink докато я докараме до стаи за боцкане Wink







Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 16:29 от Desss

# 577
  • Мнения: 9 991
Казва че това са деца не с проблеми защото друсат, а друсат защото са имали проблеми. Да се надяваш, че нещо няма да го има на пазара, за да го ползваш Ок, Ама се вижда че не работи. Обществото е болно. Да се лекува сиптима, а не причината за болестта файда няма.


Да не са единствените с проблеми? На човек му е присъщо да има проблеми, да не е постоянно щастлив и спокоен. Трябва да имаш известен психически и душевен дискомфорт, когато имаш проблеми, за да ти е достатъчно неприятно статуквото, и да предприемеш нещо по въпроса с решаването на проблемите. Вариантът, като имаш 5 бързи кредита, не е да вземеш шести, за да си купиш алкохол и/или дрога, за да забравиш за проблемите и да се почувстваш комфортно, а да си с максимално трезва мисъл и да действаш по въпроса за решаването на проблемите. Кое е по-добре - упоена/надрусана антилопа, която спокойно си лежи и без страх и безпокойство наблюдава приближиването на лъва, който иска да я изяде, или антилопа, която е нащрек за врагове и не е спокойна?
Може да се пробваш в някой център, за мен не си убедителна. Има хора с по-слаба психика и по-склонни към пороци. Хедонизъм ако щеш. Има хора които са преживели неща, наистина много тежки. Можеш да говориш единствено за себе си, без нужната квалификация. Та тези хора много добре знаят, че си вредят. Липса на вяра в системата и много други фактори.

# 578
  • Мнения: 428
Права си има разлика,
в повечето страни, които цитирам наркоманите приети като болни хора, които имат нужда от лечение и подкрепа и затова им се оказва.
Тук изборът им доколкото ги има е да мрат в затвора или кучета ги яли по улиците.

Затова в Швейцария вече имат дядовци и баби доживяли старини със зависимостта си, а тук закачиш ли се, дните са ти преброени.

# 579
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Права си има разлика,
в повечето страни, които цитирам наркоманите приети като болни хора, които имат нужда от лечение и подкрепа и затова им се оказва.
Тук изборът им доколкото ги има е да мрат в затвора или кучета ги яли по улиците.

Затова в Швейцария вече имат дядовци и баби доживяли старини със зависимостта си, а тук закачиш ли се, дните са ти преброени.

Глупости , има къде да се лекуват има и програми
метадоновата програма я има от повече от 10 години  Grinning 
Има доста минали през нея и успели да се откачат.
Най-лесно е физичесткото 'изчистване'  полсе е трудно , средата , психиката , отново да се 'интегрираш'  Grinning Изкушението отново да се подхлъзнеш или при най-малкото проблемче отново да се върнеш на кота нула. То е като всички зависимости дори и при алкохолизъма промяната почва от човека  , той ако не иска или не намира за какво да се хване няма как да стане ако и ще през100 програми лечебни да мине  Sunglasses
 

Последно темата за какво е ?

Айде уточнете  кое е лека и кое тежка дрога  Sunglasses ?
И кои са тези леки наркотици за масова употреба  newsm78 ?

Невежа съм или поне не съм в час с новите течения  Simple Smile





п.п.
ох сега прочето това :О)))

Цитат
Затова в Швейцария вече имат дядовци и баби доживяли старини със зависимостта си, а тук закачиш ли се, дните са ти преброени.

Друсат здравословно хахахах
знаеш ли такива колко струват на здравната им с-ма а ?
Най-добрата ми приятелка живее в Швейцария и това което ми е споделяла за здравната с-ма и това което пишеш са пълни ама пълни глупости.
Пушачите внасят по големи вноски за ЗО представям си ако си зависим какво е :О)))
ЗО вноски никак ама никак не са малки там .

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 17:14 от Desss

# 580
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да 'поддържаш' зависимост и да доживееш до старини това го има при богатите и известните да Simple Smile могат да си го позволят.
Дори и те с времето се отказват сами , ако до тогава не им се е изпържил мозъка , не са си докарали  друга болест или са объркали дозата и са се гътнали .Един дедо Озбърн сигурно е минал цялата менделеева таблица  Laughing
При 'простосмърните' или се излекуваш/отказваш овреме  или свръх доза и край.

Да си зависим  с години и да дусаш е скъпо 'удоволствие'  Mr. Green



п.п.четете се като пишете бре
отлитам от темата  Wink

# 581
  • София
  • Мнения: 62 595
Специално за андариел, която се чуди защо в Португалия случаите на ХИВ са намаляли и какво общо има това с декриминализацията:

http://www.room-for-change.org/porto_bg.php#page3

Ключовата дума е декриминализация.

У нас няма държавно финансиране за превенция. Разчитаме на НПО да раздават чисти игли и тестове за ХИВ. Докато притежанието е криминално деяние няма как да има стаи за контролирана употреба. Да не говорим, че за такива изобщо няма финансиране.

Специално отговарям, защото си си направила труда, нямах намерение да пиша повече в тази тема, сякаш се набутвам в ситуация да споря с деца (очевидно каквото и да кажат децата, вече го зная и няма как да се вържа). И пак стигаме до същото - започнали са програми за лечение и т.н., а не защото е декриминализирана. Единствената полза, която казват изрично от декриминализацията е достъпът до стаи за инжектиране. но тук ние не знаем колко от тези потребители изобщо са ползвали стаи за инжектиране. Разтоварили са системата за пари - същото, което вече написах поне два пъти. Следващия път, когато цитирате нещо, поне четете какво цитирате, защото наливате вода в моята мелница. И говорят за инжекционните, а не изобщо наркотици.

Ми, те и богатите и известните не могат да си го позволят, защото накрая вземат, че се гътнат или правят турове от клиника в клиника. За Ози жена му разказваше в един филм какво чудо е било и как няколко пъти е умирал в ръцете й. И ги е мешал като за световно.

# 582
  • София
  • Мнения: 62 595
Права си има разлика,
в повечето страни, които цитирам наркоманите приети като болни хора, които имат нужда от лечение и подкрепа и затова им се оказва.
Тук изборът им доколкото ги има е да мрат в затвора или кучета ги яли по улиците.

Затова в Швейцария вече имат дядовци и баби доживяли старини със зависимостта си, а тук закачиш ли се, дните са ти преброени.

А, това е за голяма хвалба, да знаеш! Все едно да се хвалиш, че имаш баба и дядо-алкохолици, доживяли старини със зависимостта си.

# 583
  • Мнения: X
Цитат
Tук вече ме загуби  Sunglasses
А ти кой си ДедО Боже ?

Ти деца нямаш ли или като нямаш  те касае само коствено  Sunglasses т.е. грижа те е за собственият задник и неговото удоволствие  Sunglasses

Когато не ни касае лично всички сме широко скроени, либерални
но ако се обърне палачинката много бърже се променят мирогледи

   
    Айдее, почнахме с личните нападки. No problem. Това че нямам деца (млад съм все още) не значи че съм по малко стойностен човак или че пък бих бил лош баща. Моя задник в момента е само на цигари и студена бира. За последно съм пушил трева като ученик. Повярвай ми ако поискам да пуша забраната ми е най малкия проблем. Като ученик всички мой връстници друсаха много здраво и то не с треви, ами с пико, амфети и бонбони. На абитуриентския ми бал имаше дори кока. Израснъл съм в такава среда и знам кое колко е опасно. Това че даден проблем не ми е до главата, значи не ме касае е типично нашенско разсъждение. А това че ни се втълпява от властимащите че сме сбирщина от хора втора категория, прости и недорасли и че при нас нищо не може да бъде като в останалия свят, затова трябва да си седим в кочината и да пазим статуквото e вярно. Но не значи че е истина.

# 584
  • София
  • Мнения: 62 595
О, не, не мога повече! Напускам детската градина тук!  Душко, вече веднъж ти казаха за Й-кото. Вместо да бистриш голямата работа с наркотиците, седнИ и го научи това Й кога се използва и кога не! Ако тази енергия за дрогите я беше вложил в научаване на простото правило и малко упражнения за Й, щеше да спечелиш повече! Айде, чао!

Общи условия

Активация на акаунт