Новите "традиции" в сватбите

  • 56 556
  • 1 036
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 24 839

Ами ако съм дала? Например 2 повече отколкото гостите. Трябва ли да се изхвърлям пред всички и да им го обяснявам, вместо да кажа само "мерси, че помогнахте на една добра кауза".

Какво си направила, е твоя работа!
В едно си права- не бива да се изхвърляш и с парите на гостите да си правиш благотворителни акции, а пък още по- малко да решаваш вместо друг коя кауза за него е добра и коя-не.

# 61
  • Мнения: 14 983
От толкова спорове в темата , имам предвид и предишната , и код червено жега  , знаете ли какъв вариант ми хрумна , за да са  доволни всички :
Никой никакви инструкции не дава , нито изпълнява. Идва адресатът на каузата. Стои си кротко някъде. докато се веселят сватбарите , тихомълком натоварва букетите / ненужни / в един пикап. Хоп- при цветарите отново , продажба на по-ниска цена. Парите / нужните / , отиват за каузата. И  младите удовлетворени . И цветарите неощетени. И гостите неосведомени. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 872


Да, и всеки път беше обяснено с изричното предположение "те сами не могат/не искат и го правят на мой гръб". И това предположение не е базирано на факти, освен може би, че мисленето на автора му е такова.

Да, всеки път е такова, защото от теб не чухме някакво обяснение, защо не искаш да дариш събраните от сватбарите пари за каузата си, а ги караш те да ги съберат, като отделно дадат пари и на теб?

И мисля, че обясних, че в такава ситуация съм дарила от собствените си спестявания (уважила съм решението на гостите за какво да си дадат парите). По вашата логика съм се "прецакала". И това не стига нали?

Целият проблем е, че някой ви е помолил за нещо, което не отговаря на вашата представа за това как се прави сватба? И тоя човек излиза я нагъл, я "гледа да не се прецека". Важното е младоженците да се съобразят специално с вас (а за другите 50-100 човека на сватбата кой го в грижа).

# 63
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, това е много разправия, пък и на загуба ще е с тая по- ниска цена, че и нафтата и амортизацията на пикапа! Mr. Green
Къде по- лесно е да разпоредиш на гостите да пускат в двете кутии и да не мъркат много, а да са доволни, че им правиш шоу.

# 64
  • София
  • Мнения: 12 006
Според мен след като на някои гости им е толкова натоварващо вместо цвете да купят книга /или билетче или играчка или каквото е там/, макар че не виждам за госта каква е разликата - все трябва да отиде до някъде и да купи нещо, но след като все пак е много натоварващо - защо изобщо ходят на сватба? Ако не отидат, никои няма да ги ангажира с нищо - нито с книги/играчки и т.н., нито с присъствие нито с нищо. Е да ама тук някой ще каже - искаме да ги уважим - как точно ги уважавате, ако има конкретни желания и вие не се съобразите? Наприменр кават без цветя, искаме да речем книга - оооо никви такива я един букет, пък книги да си купуват младоженците, после младоженците искат подаръра в плик /т.к. си имат всякаква покущнина и искат екскурия за подарък/ - бе к'ви пликове я един тостер или сервизче, нищо, че още 6 семейства ще са уцелили същото, отделно че хората вече имат сервизи у тях си Crazy

# 65
  • Мнения: X

Целият проблем е, че някой ви е помолил за нещо, което не отговаря на вашата представа за това как се прави сватба? И тоя човек излиза я нагъл, я "гледа да не се прецека". Важното е младоженците да се съобразят специално с вас (а за другите 50-100 човека на сватбата кой го в грижа).
И за пореден път да попитам. Защо трябва да молиш гостите за нещо? Защо трябва да ги ангажираш с каквато и да било кауза?

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839

Целият проблем е, че някой ви е помолил за нещо, което не отговаря на вашата представа за това как се прави сватба? И тоя човек излиза я нагъл, я "гледа да не се прецека". Важното е младоженците да се съобразят специално с вас (а за другите 50-100 човека на сватбата кой го в грижа).

Да, така е, не отговаря на представата за сватба, защото ми поставя условие да подкрепя кауза, която не го интересува дали е и моя.

И отново ще попитам- защо ще принуждаваш гостите да обслужват каузата ти, вместо да дариш парите, които са ти дали заради сватбата, на която ги каниш?

# 67
  • Мнения: 1 872
Според мен след като на някои гости им е толкова натоварващо вместо цвете да купят книга /или билетче или играчка или каквото е там/, макар че не виждам за госта каква е разликата - все трябва да отиде до някъде и да купи нещо, но след като все пак е много натоварващо - защо изобщо ходят на сватба? Ако не отидат, никои няма да ги ангажира с нищо - нито с книги/играчки и т.н., нито с присъствие нито с нищо. Е да ама тук някой ще каже - искаме да ги уважим - как точно ги уважавате, ако има конкретни желания и вие не се съобразите? Наприменр кават без цветя, искаме да речем книга - оооо никви такива я един букет, пък книги да си купуват младоженците, после младоженците искат подаръра в плик /т.к. си имат всякаква покущнина и искат екскурия за подарък/ - бе к'ви пликове я един тостер или сервизче, нищо, че още 6 семейства ще са уцелили същото, отделно че хората вече имат сервизи у тях си Crazy

Натоварващо им е, защото си говорим с тролове.

# 68
  • Мнения: 5 655
От толкова спорове в темата , имам предвид и предишната , и код червено жега  , знаете ли какъв вариант ми хрумна , за да са  доволни всички :
Никой никакви инструкции не дава , нито изпълнява. Идва адресатът на каузата. Стои си кротко някъде. докато се веселят сватбарите , тихомълком натоварва букетите / ненужни / в един пикап. Хоп- при цветарите отново , продажба на по-ниска цена. Парите / нужните / , отиват за каузата. И  младите удовлетворени . И цветарите неощетени. И гостите неосведомени. Mr. Green
Това съм го виждала на 15 септември от учителки. Работех до т.нар. "Улица на цветята" и бях изумена, когато видях как носеха цели кофи с букети, които продаваха обратно на цветарите. Колегите ми казаха, че е масова практика.

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Според мен след като на някои гости им е толкова натоварващо вместо цвете да купят книга /или билетче или играчка или каквото е там/, макар че не виждам за госта каква е разликата - все трябва да отиде до някъде и да купи нещо, но след като все пак е много натоварващо - защо изобщо ходят на сватба? Ако не отидат, никои няма да ги ангажира с нищо - нито с книги/играчки и т.н., нито с присъствие нито с нищо. Е да ама тук някой ще каже - искаме да ги уважим - как точно ги уважавате, ако има конкретни желания и вие не се съобразите? Наприменр кават без цветя, искаме да речем книга - оооо никви такива я един букет, пък книги да си купуват младоженците, после младоженците искат подаръра в плик /т.к. си имат всякаква покущнина и искат екскурия за подарък/ - бе к'ви пликове я един тостер или сервизче, нищо, че още 6 семейства ще са уцелили същото, отделно че хората вече имат сервизи у тях си Crazy

Пак изпадна в свободни съчинения! Mr. Green
Първото и най- важно нещо- цветята са израз на уважение, съпътстващ подаръка- дали предметен или паричен, без значение.
Затова, да разпореждаш на гостите да ги овеществят с книги, пиене или пари в брой за кучешки приюти говори за много, ама много семпла емоционалност.
Що се отнася до предметите, които едно време са подарявали- на моята сватба, която беше през 1970г., почти всички гости носеха пари в пликче, без дори да сме споменавали.
Даваш ли си сметка и ти, и малдини88 за кои времена говорите и колко смешно е да твърдите, че някъде някой, освен в Рибново, подарява сервизи и кристални чаши? hahaha

# 70
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
От толкова спорове в темата , имам предвид и предишната , и код червено жега  , знаете ли какъв вариант ми хрумна , за да са  доволни всички :
Никой никакви инструкции не дава , нито изпълнява. Идва адресатът на каузата. Стои си кротко някъде. докато се веселят сватбарите , тихомълком натоварва букетите / ненужни / в един пикап. Хоп- при цветарите отново , продажба на по-ниска цена. Парите / нужните / , отиват за каузата. И  младите удовлетворени . И цветарите неощетени. И гостите неосведомени. Mr. Green
Това съм го виждала на 15 септември от учителки. Работех до т.нар. Улица на цветята и бях изумена, когато видях как носеха цели кофи с букети, които продаваха обратно на цветарите. Колегите ми казаха, че е масова практика.
Е то това вече е за темата със слеските пинизи. Дори и да не е привърженик на цветята или няма място в тях или има алергия или каквото и да е там, е селски пиниз да се продадат. Винаги могат да се намерят хора на които да бъдат подарени и да им се радват.

# 71
  • Мнения: X
Натоварващо им е, защото си говорим с тролове.
А моят въпрос с какво те натовари, че не отговаряш? Не е особено сложен. Да опитам пак. Защо трябва да ангажираш гостите си с каквато и да било кауза?

# 72
  • София
  • Мнения: 6 010
Винаги на сватба съм отивала с желание и съм се съобразявала с желанията на младоженците.
Подарявала съм картичка с лотариен билет и четирилистна детелинка вместо букет, отделно подарък.
Подарявали сме кафе машина, защото си я бяха поръчали.
Обличала съм се в специален цвят, според темата на сватбата пак по молба на младоженците... И всичко това ми е носило голямо удоволствие.

Традициите се променят, на който не му харесват е свободен да не ги спазва  Peace
Мама е имала гердан от пари на нейната сватба, някой не иска цветя, а трети иска да си с носия на сватбата му. Какво лошо? Ако са ми достатъчно близки хората с удоволствие ще ги зарадвам  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 843
Да, бе, как ли пък няма да надяна носия, защото на младите така им хрумнало. Или пък да участвам в безумни режисури и спектакли. Слава Богу, че нямам познати, с подобни претенции към гостите.

# 74
  • Мнения: 14 983
Винаги на сватба съм отивала с желание и съм се съобразявала с желанията на младоженците.
Подарявала съм картичка с лотариен билет и четирилистна детелинка вместо букет, отделно подарък.
Подарявали сме кафе машина, защото си я бяха поръчали.
Обличала съм се в специален цвят, според темата на сватбата пак по молба на младоженците... И всичко това ми е носило голямо удоволствие.

Традициите се променят, на който не му харесват е свободен да не ги спазва  Peace
Мама е имала гердан от пари на нейната сватба, някой не иска цветя, а трети иска да си с носия на сватбата му. Какво лошо? Ако са ми достатъчно близки хората с удоволствие ще ги зарадвам  Heart Eyes

Всичко е точно така , като изключим факта , че каузата е много личен акт. И е по собствено убеждение. Едно е да определиш сценарий на сватбата СИ, друго е да отклоняваш по недопустим начин средства за ЛИЧНИ цели. Сватбата не е ли празник ? Аз виждам забава в носиите , и всякакви оригиналности , но когато става дума за пари , нещата ми миришат на комерсиалност.

Общи условия

Активация на акаунт