Ваканцията в пълна сила, и кой след второ се класира(3.07-9.07.2017)

  • 96 065
  • 721
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 332
Докато красен ни чете и си мисли за следващите въпроси, аз да си задам и моя въпрос, на който отговора не ми е ясен.
Значи, за да се нарече едно училище ЕГ, трябва освен да има само гимназиални ученици, да се преподават поне 3 предмета на съответния 1-ви ЧЕ? Регистрирани ли са специално някъде тези гимназии, откъдето може това да се разбере или трябва да се ходи по сайтове и да се разпитва?
И как може да се разбере в СУ като например 73-то дали има или няма предмети на ЧЕ, като те не са наречени гимназии. Това важи за всички СУ с чуждоезиков профил.

# 106
  • София
  • Мнения: 313
Благодаря за изчерпателните отговори! Надявам се (сигурен съм) сте били полезни не само на мен. Не беше закачка въпроса. Както виждате имаше и още има неясноти в темата, които исках да се изяснят.

# 107
  • София
  • Мнения: 18 046
Докато красен ни чете и си мисли за следващите въпроси, аз да си задам и моя въпрос, на който отговора не ми е ясен.
Значи, за да се нарече едно училище ЕГ, трябва освен да има само гимназиални ученици, да се преподават поне 3 предмета на съответния 1-ви ЧЕ? Регистрирани ли са специално някъде тези гимназии, откъдето може това да се разбере или трябва да се ходи по сайтове и да се разпитва?
И как може да се разбере в СУ като например 73-то дали има или няма предмети на ЧЕ, като те не са наречени гимназии. Това важи за всички СУ с чуждоезиков профил.

На този въпрос също няма фиксиран отговор. Тези предмети са "плаващи", зависят от това с какви кадри разполага гимназията в момента. Голямата ми дъщеря например преди 3-4  години учеше предмети от философския цикъл на езика, сестрите й сега -  не. Те учеха миналата година  география  на езика, тя в 9 клас - не. Биологията, химията, физиката и историята се дублират и в двата случая.. И в другите  ЕГ  е така - на език се учи онова, за което има  учители.

# 108
  • Мнения: 21 455

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩАТА,
КОИТО ОСЪЩЕСТВЯВАТ ПРИЕМ СЛЕД VII КЛАС

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Списъците с резултатите от втори етап на класиране ще получите на 04.07.2017 г. в интервала между 15:00 и 16:00 часа в залата на 5 етаж на РУО – София-град.
Д-Р ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД

МАРИЯНКА СТОИЛОВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
/Съгласно заповед № РД10-1742/20.06.2017 г.   
на министъра на образованието и науката/

# 109
  • Мнения: 332
Благодаря за изчерпателните отговори! Надявам се (сигурен съм) сте били полезни не само на мен. Не беше закачка въпроса. Както виждате имаше и още има неясноти в темата, които исках да се изяснят.
Има още много неясноти, но за съжаление ние не можем да ги изясним, защото зависят от училищата.
Свързани са с разпределението на избираемите часове, но до сега не съм видяла учебен план за следващите 5 години на нито едно училище. Само НПМГ са написали разпределението им в 8 клас.
В това отношение, всички кандидатстват на сляпо, пък каквото дойде.

Русалке, дори и да са плаващи предметите на чужд език, винаги ги е имало. Не е ясно дали навсякъде ги има. Затова питах има ли някакви изисквания, които трябва да бъдат спазени.

# 110
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Стискам палци.
Успех на всички и дано утре да всички да се похвалят.

Щерката вече чете "Хамлет".

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте!
Синът ми е приет в Испанска гимназия на първо класиране, първо желание испански с английски.
Може  ли групата във фейсбук за да се включим и ние?
При записването получихме само входящ номер и при вас ли беше така?

# 112
  • Мнения: 1 565
Ние и входящ номер нямаме. Прибрахме се с 2 квитанции - едната за бадж, другата за зелено училище.  Peace Ще си ги пазя, че ако нещо стане, поне имам доказателство че сме били там.  Grinning

# 113
  • Мнения: 76
   За съжаление по мое впечатление понятията по предметите на новия  език са попретупвани от самите класни в осми клас и ме знам как ще ги учат тези сериозните науки в девети.

# 114
  • София
  • Мнения: 337
Ние и входящ номер нямаме. Прибрахме се с 2 квитанции - едната за бадж, другата за зелено училище.  Peace Ще си ги пазя, че ако нещо стане, поне имам доказателство че сме били там.  Grinning
И при нас така.
Аз до сега живеех с заблудата, че са ни дали входящ номер. Нали листчето е малко и с печат...  Embarassed
Чак сега се загледах, че са просто квитанцииите с пореден номер от плащанията.  Joy

# 115
  • Мнения: 1 165
Ние и входящ номер нямаме. Прибрахме се с 2 квитанции - едната за бадж, другата за зелено училище.  Peace Ще си ги пазя, че ако нещо стане, поне имам доказателство че сме били там.  Grinning

 Joy Joy Joy ние и квитанция нямаме...Само бележка за пред старото училище за отписване ....

# 116
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 402
Ние пък имаме входящ номер но на него няма печат, точно днес го погледнах и изтръпнах какво ще правим, ако нещо се обърка ooooh!

# 117
  • Мнения: 14 133
Ние се подписахме двамата с младежа в една голяма книга, но  той се класира да остане в неговото училище.  Wink

# 118
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Adelle08, ние пък вече си дадохме и бележката в старото училище Simple Smile Но я снимах преди това. А и от НЕГ не са ми звъняли,че не сме се записали. Та се надявам да попаднем в окончателния списък на приетите.

# 119
  • София
  • Мнения: 18 046
Мандарин, с понятия или без в 9 клас децата ползват по предметите одобрени от МОН помагала на езика + бг учебници у дома за помощ. Зависи си и от преподавателя, някои дават, особено в началото, ключовите названия от урока и на бг.
Но нека сме откровени, малко се превъзнася значимостта на тези предмети на езика. Гимназиите се стремят да има повече такива дисциплини, да, но не винаги комбинацията от знания по предмета + високо ниво на  владеене на езика е налице. Peace Има, разбира се, страхотни попадения и в двете поски, но има и  други, които на фона на първите като степен на  владеене на езика отстъпват, независимо че са  иначе отлични преподаватели по съответния учебен предмет. За мен лично в ЕГ далеч по-ценен е шансът за часове с носител на езика. Още повече, че въпросните предмети се изучават на езика само в 9 и 10 клас. С оглед приближаването на матурите и подготовката за тях  всичко в 11 и 12 клас се учи на бг.

Веси, във всичките изброени от Красен ЕГ има предмети на езика. Ако се съди по сайта на 33-то, и там има. Но има и в СУ-та  като 73, 35, 32 и т.н.  Май от година-две има и в немската паралелка на СМГ.

Общи условия

Активация на акаунт