Ваканцията в пълна сила, и кой след второ се класира(3.07-9.07.2017)

  • 96 104
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • България, София
  • Мнения: 1 766
Стиснати палци и от мен  Hug
Дано успее в испанската!

# 661
  • Мнения: 199
Благодаря , момичета  bouquet

# 662
  • София
  • Мнения: 9 563
mama vili, къде се насочихте, ако не е тайна.
Приятелско семейство също се чудят дали да не предприемат подобна стъпка, общо взето се чудят къде да се яви момчето - Златарски или да се пробва в Ерих Кестнер.

# 663
  • Мнения: 199
rosita_ta , писах ти на лични  Peace

# 664
  • Мнения: 1 368
За тези, които още се чудят, може да им помогне статистиката на резултатите от ДЗИ http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php

# 665
  • Мнения: 1 693
Здравейте.
Почти успявам да ви прочета. Признавам си, че и прескачам понякога. 😀  успех на всички деца на есен в новите училища. Дано им е леко учението, бързо да привикнат с обстановката и да намерят приятелчета. Понякога си викам добре, че не бях в този водовъртеж. Знам, че децата се справят , но си е стрес и за родители и за деца. Много ми беше интересно да видя къде са се насочили децата като интереси. Оглеждах се за мами от Стара Загора и често си задава въпроса дали не сме се срещали преди години в парковете. 😃
Четях и за кандидатстване в две области. Моето село е последното от Старозагорска област. Когато аз завърших 8-ми клас на времето, кандидатствах в съседната област. Няма как да се избегне понякога това. Спирам обаче.
При нас нещата са почти на финала. Тази година им казаха няколко годишни оценки. Трепери за още една, но ще почака още две седмици. Не съм мислила, че ще спадне толкова много успехът й. Целия клас са с ниски оценки. Класния им каза, че като цяло били слаб клас. Оценките обаче са шарени по всички предмети с изключение на два. Там нещата са страшни. Другата седмица има един проект по история и се свършва. На 17-ти ще връщат учебниците. След това са на театър. Имат три дни проекти от сряда до петък. По следващата седмица имат футбол и екскурзия и това е. После дългоочакваната екскурзия към България. 😄 Лек и слънчев ден и дайте почивка на децата. Заслужават го. Книгите няма да избягат.

# 666
  • София
  • Мнения: 1 330
Вдигнете поглед нагоре към прекрасния летен изглед. Да, книгите няма да избягат! Ва-кан-цияяяя е  Peace

# 667
  • Мнения: 106
Не знам колко са децата с ТЕЛК, приети по тази наредба. Не мисля, че бройката е драстично голяма.
И пак казвам, че те НЕ влизат там, където си пожелаят, има ограничен брой паралелки, в които могат да бъдат приети. И ЕГ не е в тази бройка. В Пловдив са основно в Търговката гимназия. И там има класиране, не може да напълнят цял клас с деца с ТЕЛК.
От друга страна, на никого не пожелавам детето му да е с ТЕЛК, каквито и ще "привилегии" да имат.  Peace

zeza69, супер постижение. Всяко дете, преборило се за тази паралелка, трябва да бъде поздравено. Дано очакванията от нея на всички се оправдаят. Детето ти занимавало ли се е досега с информатика, програмиране или информационни технологии извън училище?
Много съм горда с него.Заради заболяването трябва да спортува.Всеки ден беше на тренировки.Излизаше сутрин в 9часа когато беше втора смяна и се връщаше в 22.30 вечер,Та за тази паралелка се запали по една момче от тренировките,което тази година беше 8 клас в същата специалност.Досега не се е занимавал с информатика.Голямо учене пада там.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
zeza69, в девети клас става още по-забавно. Само да са живи и здрави, ще се справят.

# 669
  • Мнения: 14 133
Мама Вили, Хекси, късмет на връстниците!  Praynig

# 670
  • Мнения: 128
kariem[/color, благодаря за споделените глави.
Тези - 32, 42,53,74 всичките ли са от втора част ИЛИ ИМА И ОТ ПЪРВА?


Днес Взехме Дон Кихот от библиотеката.
Имаше само едно издание.
"Малка книжка", на вид "неплашеща".


Само първата част е една хубава тухла от 465 страници.
Втора час нямаше. Но може да очаквам още толкова.
Първата част свършва на 52 глава
на страницата на НПМГ е качен списъка с произведенията и за мое учудване въобще няма втора част от дон Кихот.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 4 295
От друга страна, на никого не пожелавам детето му да е с ТЕЛК, каквито и ще "привилегии" да имат.  Peace

zeza69, супер постижение. Всяко дете, преборило се за тази паралелка, трябва да бъде поздравено. Дано очакванията от нея на всички се оправдаят. Детето ти занимавало ли се е досега с информатика, програмиране или информационни технологии извън училище?
Много съм горда с него.Заради заболяването трябва да спортува.Всеки ден беше на тренировки.Излизаше сутрин в 9часа когато беше втора смяна и се връщаше в 22.30 вечер,Та за тази паралелка се запали по една момче от тренировките,което тази година беше 8 клас в същата специалност.Досега не се е занимавал с информатика.Голямо учене пада там.
[/quote]

Поздравления за борбеното дете и мама ! Hug Коментарите си ги пускай покрай ушите .Който не се е сблъскал с болести ,му е широко .  

# 672
  • София
  • Мнения: 1 082
Знаете ли да е излязла класация за 2017 според оценките от двете матури заедно, без значение по какво е била втората?

# 673
  • София
  • Мнения: 18 154
Да, и някой беше дал назад линк към нея.
http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php

Всъщност тя не е според двете, човек сам може да си сортира данните за целта. Не знам някога да е имало официална такава, само на прескоференцията на МОН се упоменават първите 4-5 училища по показател ДЗИ2 и журналистите  ги цитират...

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 15:07 от пенсионирана русалка

# 674
  • София
  • Мнения: 1 082
Да, и някой беше дал назад линк към нея.
http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php

Всъщност тя не е според двете, човек сам може да си сортира данните за целта. Не знам някога да е имало официална такава, само на прескоференцията на МОН се упоменават първите 4-5 училища по показател ДЗИ2 и журналистите  ги цитират...
Проблема е, че сметката е малко трудна. Трябва да извадя резултатите от всички матури и да ги нанеса в таблица. Ако ми остане време ще го направя. Сравнявам смг и 1аег. Според мен цифрите са в полза на втората ?!?! Особено, ако отчетем че входното ниво на децата е по-високо.

Общи условия

Активация на акаунт