ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 899
  • 787
  •   1
Отговори
# 645
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Като родих преди осем години на моето дете не е слагана. Чак после разбрах за какво е този витамин и че трябва да се слага, защото кървенето при недостига може да се появи не веднага и че е фатално. Общо взето болниците си го спестяваха.
Питам,защото като раждах преди 21г и после преди 12г децата ми имаха жълтеница,а такива инжекции не бяхме и чували Wink та едва ли те причиняват жълтеницата при новородени 😁

# 646
  • Мнения: 1 521
От скоро е това с Вит К.
Казват, че помага за жълтеницата...
В болница Надежда, където раждах, казаха, че за бебетата с мн силна жълтеница, има някакъв уред/ подобен на солариум/ с някакви лъчи и слагат там бебетата и по този начин се разгражда билирубина.
А както говорихме за Вит К, аз бях отказала слагането и сега чета епикризата в нея пише: Konakion 1mg I.m.
Това най вероятно е инжекция.

А аз го закъсах много с ЛЛ, все още никой не иска да ни вземе без ваксини, и съответно няма кой да ми продължи болничният и майчинството.....

# 647
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Като родих преди осем години на моето дете не е слагана. Чак после разбрах за какво е този витамин и че трябва да се слага, защото кървенето при недостига може да се появи не веднага и че е фатално. Общо взето болниците си го спестяваха.
Питам,защото като раждах преди 21г и после преди 12г децата ми имаха жълтеница,а такива инжекции не бяхме и чували Wink та едва ли те причиняват жълтеницата при новородени 😁
Всички новородени имат в някаква степен такава жълтеница. Тя въобще няма връзка с вит К. Описано е в нета от какво се появява.

# 648
  • САЩ
  • Мнения: 471
Не знаех че и в Б-я ги слагат вече. Тук ги слагат в първите дни от живота на бебето. Според мен тогава е най-рисковано и не се знае как ще реагира толкова млад организъм. Ако се появат някакви странични ефекти лекарите ще кажат сигурно че така си е родено детето с увреждания. Аз мисля че е напълно излишна и не бих я сложила. Може да увелича приемът на витамин К през бременността или да дам капки на новороденото.
Тук пише че жълтеница може да се получи в следствие на ваксината: Hemolysis, jaundice (жълтеница), and hyperbilirubinemia in newborns, particularly in premature infants, may
be related to the dose of AquaMEPHYTON. Therefore, the recommended dose should not be
exceeded (see ADVERSE REACTIONS and DOSAGE AND ADMINISTRATION).
Ето страничните ефекти: ADVERSE REACTIONS
Deaths have occurred after intravenous and intramuscular administration. (See Box Warning.)
Transient "flushing sensations" and "peculiar" sensations of taste have been observed, as well
as rare instances of dizziness, rapid and weak pulse, profuse sweating, brief hypotension, dyspnea,
and cyanosis.
Pain, swelling, and tenderness at the injection site may occur.
The possibility of allergic sensitivity, including an anaphylactoid reaction, should be kept in mind.
Infrequently, usually after repeated injection, erythematous, indurated, pruritic plaques have
occurred; rarely, these have progressed to scleroderma-like lesions that have persisted for long
periods. In other cases, these lesions have resembled erythema perstans.
Hyperbilirubinemia has been observed in the newborn following administration of phytonadione.
This has occurred rarely and primarily with doses above those recommended. (See
PRECAUTIONS, Pediatric Use.)
Ето и линк към листовката https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2003/012223Orig1s039Lbl.pdf

# 649
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Витамин К ваксина ли е?
За мен е показателно, че педиатър, чиято практика е в педиатричната болница, си носи и слага вит. К на детето си след раждане за важността на този витамин.
Всички останали конспирации и разсъждения по темата от хора, които имат медицинско образование от нета, не тежат и са маловажни.

# 650
  • САЩ
  • Мнения: 471
Не съм сигурна, май не се води ваксина. Който иска да слага на децата си. Аз казвам че аз не бих сложила при положение че производителите на инжекцията са написали в листовката че е имало смъртни случаи при поставянето и. Въобще цялата работа с ваксините за мен е като игра на руска рулетка...

# 651
  • Мнения: 11 337
От скоро е това с Вит К.
Казват, че помага за жълтеницата...
В болница Надежда, където раждах, казаха, че за бебетата с мн силна жълтеница, има някакъв уред/ подобен на солариум/ с някакви лъчи и слагат там бебетата и по този начин се разгражда билирубина.
А както говорихме за Вит К, аз бях отказала слагането и сега чета епикризата в нея пише: Konakion 1mg I.m.
Това най вероятно е инжекция.

А аз го закъсах много с ЛЛ, все още никой не иска да ни вземе без ваксини, и съответно няма кой да ми продължи болничният и майчинството.....

Но ти не си напуснала стария си педиатър нали? До избора на нов не се ли водиш при стария?

# 652
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
От скоро е това с Вит К.
Казват, че помага за жълтеницата...
В болница Надежда, където раждах, казаха, че за бебетата с мн силна жълтеница, има някакъв уред/ подобен на солариум/ с някакви лъчи и слагат там бебетата и по този начин се разгражда билирубина.
А както говорихме за Вит К, аз бях отказала слагането и сега чета епикризата в нея пише: Konakion 1mg I.m.
Това най вероятно е инжекция.

А аз го закъсах много с ЛЛ, все още никой не иска да ни вземе без ваксини, и съответно няма кой да ми продължи болничният и майчинството.....

Но ти не си напуснала стария си педиатър нали? До избора на нов не се ли водиш при стария?
Няма как да е имало педиатър.Той се избира при раждането на детето.

# 653
  • Мнения: 11 337
А! Исках да цитирам момичето, което нямаше педиатър заради липсващите ваксини!

# 654
  • Мнения: 1 521
Аз нямам, той е новороден, никой не иска да ни запише, защото няма Туберколоза.
Ще започвам да търся просто някакъв ЛЛ, да ни вземе. Пък ще взимам направления за педиатър.

# 655
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Производетилят на инжекцията, която е витами к, но въсщност е ваксина, но не е много сигурно... WTF, бе джанъм?

# 656
  • Мнения: 1 080
Витамин К се поставя от 1961 година на всяко новородено.
Бебетата се били раждали с недостиг на витамин К и това можело в редки  случай да предизвика кървене .. Та бебета се раждат не само с имунодефицит ами и витаминодефицит. Открили " учените" ..
А сега през 2030 година ще открием, че децата се раждат и с мозъчен дефицит и за тяхно добро ( без знание на невежите идоти ака родители) новородените са били   имплатирани с микрочипове и др . подобряващи мозъчните функции устройства.
Също така и хормонален  дисбаланс може да се разгледа, като състояние при новородените изискващо ваксини за хормонално балансиране, така децата ще израстват с балансирани мъжки и женски хормони, докато достигнат възраст до 3 години в която могат да решат от кой пол е тяхната идентичност. И дали евентуално желаят да бъдат кастрирани.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 09:50 от Z

# 657
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз нямам, той е новороден, никой не иска да ни запише, защото няма Туберколоза.
Ще започвам да търся просто някакъв ЛЛ, да ни вземе. Пък ще взимам направления за педиатър.
И ти ли нямаш ЛЛ?  newsm78

# 658
  • София
  • Мнения: 11 484
Този вит. К не се ли дава през устата? На капки е, 2013 купувах за втория прием. Не е ваксина.

# 659
  • София
  • Мнения: 4 493

А аз го закъсах много с ЛЛ, все още никой не иска да ни вземе без ваксини, и съответно няма кой да ми продължи болничният и майчинството.....
Болничният следва да бъде издаден от твоя ЛЛ, ако нямаш такъв, то кой ти издаде първичният болничен? Този за 40 дни преди раждане? Повечето частни лекари издават болнични листове - такъв е и случайт с клиниката в люлин - частна е но работи със здравна каса и издава болнични.


Витамин К ваксина ли е?
За мен е показателно, че педиатър, чиято практика е в педиатричната болница, си носи и слага вит. К на детето си след раждане за важността на този витамин.
Всички останали конспирации и разсъждения по темата от хора, които имат медицинско образование от нета, не тежат и са маловажни.
ДАааааа защото това са учили преди хиляди години и не са се научили да мислят, а са като коне с капаци. Имам пример дето предишната медицинска сестра на моя ЛЛ - внучето и пострада от ваксина, която баба му поставила, детето остана с трайни увреждания, мисля че има и процент инвалидност и въпреки това продължиха с ваксините ...... а детето така или иначе остана в къщи - не ходеше на детска, сега за училище незнам, жената вече не работи в поликлиниката остана да гледа внучето в къщи. Еми .... кон с капаци........
Имам и друг пример - лекар постави ротарикс на внучето си, детето изкара много тежък ротвирус - на системи в къщи, лекарката до главата му и т.н. след това аз отидох за ротарикс на моето дете и тя ме разубеди - сигурна е че толкова тежко изкара вируса благодарение на ваксината. Да чукна на дърво ... радвам се че я послушах.

Общи условия

Активация на акаунт