Детето предпочита баща си

  • 11 898
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Освен да го върже за себе си и да му забрани да поглежда татко си... Това в кръга на шегата.
На мен ми е непонятен тоя страх "Детето обича и друг" нищо че този друг е баща му. Поне да беше комшията, та да кажеш че има за какво да се тревожи...
На авторката - Радвай се, че детето обича близките си  - тати, баба, чичо, леля, който и да е... Любовта към мама си е любовта към мама. Няма кой да ти я отнеме. Но мама не е центъра на света...

# 16
  • Мнения: 3 841
Йеййй,  колко весело при вас! Simple Smile Да споделя и аз- при нас малкият също е залепен за мен- всичко правим заедно и наистина на моменти е леко изморителто това... Но като види баба си и ме " освобождава от работа, тъй като съм обслужващ персонал  "  JoyАз така се шегувам,  защото децата приемат майките си за даденост- майката е част от детето затова не те   разграничава като отделна и не ти се радва толкова .Абсолютно нормално е това- знай,  че детето,  когато е малко, винаги е по- привързано към майката , но не винаги изразява емоциите си така,  защото по цял ден сте заедно,  а и ти си неразделна част от него- не изпитва нужда да ти покаже колко те обича,  защото ти винаги ще с и "там"...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 469
И при моята дъщеря имаше период на предпочитание към баща си.Той си играеше с нея по различен начин-подхвърляше я,носеше я на гърба си и други игри,които аз не играя с нея,а тя обожава.Чакаше  да се прибере от работа и пищеше от радост щом чуеше вратата да се отключва.Това беше само период при нас(лично мен не ме е притеснявал).А откакто тръгна на ясла е залепена за мен,не дава да се отделя от нея,а баща си почти не го поглежда.Това вече е малко дразнещо за мен,защото нямам миг спокойствие.Но предполагам и това ще отмине и може би ще ми липсва.Детето знае коя е майка му,но в един момент я приема за даденост,защото винаги е наоколо.Повярвай,че за детето си незаменима,но може би просто сега се забавлява повече с игрите на татко си.

# 18
  • Мнения: 71
И при моята дъщеря имаше период на предпочитание към баща си.Той си играеше с нея по различен начин-подхвърляше я,носеше я на гърба си и други игри,които аз не играя с нея,а тя обожава.Чакаше  да се прибере от работа и пищеше от радост щом чуеше вратата да се отключва.Това беше само период при нас(лично мен не ме е притеснявал).А откакто тръгна на ясла е залепена за мен,не дава да се отделя от нея,а баща си почти не го поглежда.Това вече е малко дразнещо за мен,защото нямам миг спокойствие.Но предполагам и това ще отмине и може би ще ми липсва.Детето знае коя е майка му,но в един момент я приема за даденост,защото винаги е наоколо.Повярвай,че за детето си незаменима,но може би просто сега се забавлява повече с игрите на татко си.
Благодаря ти. Определено ме успокои. Просто се чувствам излишна понякога. А периода с бащата колко време продължи? Моят син още и като бебе повече се смееше на татко си, а сега сякаш се засилват нещата

# 19
  • Варна
  • Мнения: 469
Не помня колко продължи.Малката беше към годинката- може би около 3-4 месеца(ще излъжа).Но не го приемай лично.На тази възраст децата искат повече да се забавляват.Аз лично гледах да е нахранена,чиста и наспана( бях както написа eleaa - "обслужващ персонал" ).За игри наблягах на тези,свързани с фината моторика като пресипване на макарони и боб в бутилка.И след това се прибира "нашия клоун" и започва големия цирк.Нормално е детето да чака таткото да я забавлява по неговия начин.Аз много съм се смяла на техните игри.Всичките важни неща,които правиш за него (хранене, преобличане, приспиване и други) се приемат за даденост. То иска само игри.    
Ако искаш наблегни повече на игрите с него- може би това иска твоето дете.

# 20
  • Мнения: 68 648
И моите. Цял ден има бърша гъзовете и ги храня, и какво ли още не, като се прибере баща им - Татииии!!

А баш.  Mr. Green

Ама те децата принципно са си неблагодарни, в смисъл - кой знае каква благодарност не следва да се чака.

На авторката не мога да помогна, синът ми е залепен за мен, а е вече голям, почти на 7 г... Много е тегаво, ама много... Оня ден искал филия, викам му върви баща ти да ти намаже - не, аз искам ТИ  ooooh! ...и тъй за всичко.. Crazy

...шЪ дигна банкет, ако успея да го прилепя някак и към баща му... Whistling

Сигурна съм, че детето на авторката си я обича...и поведението му няма нищо общо с обичта  Peace

# 21
  • Мнения: 5 112
По мои скромни наблюдения, бащите в по-малка степен и бабите и дядовците в по-голяма степен са си един ходещ цирк, докато мама е неразделната част от детето (дори да ходи на работа), която се грижи за него и му помага при всяка една стъпка от растежа му и остава по-малко време да го играе цирк и тя. Затова може би при наличие на "забавните" персонажи детето се залепя за тях, но загрубее ли работата (например се удари) иска само и единствено мама. Това не значи, че не обича мама, значи просто че и то има нужда от пространство.
И аз си мисля, че това е период и ще отмине. Ако авторката скоро ще се връща на работа и ще си прекратява майчинството я разбирам защо се чувства така. Аз се върнах на работа, когато детето беше на 13 месеца и седмиците преди това исках да попия всичко, беше ми криво че ще го оставя с детегледачка и че вече няма да съм до него. Явно тази промяна беше по-стресираща за мен, отколкото за него, въпреки че до към 11-месечна възраст се разреваваше само да заподозре, че ще излизам от стаята. Но и това беше период и отмина.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 953
Мисля че малкото дете , на месеци, не прави особена разлика между себе си и майка си. Ти си част от него и то от теб. Абе като един човек някак. Тъй че ти си му "по подразбиране", там си и го обслужваш. Виж тати е друго нещо. Друг човек, излиза, прибира се. Абе важен.  Thinking
Моите са били винаги "залепени"' за мен. За спане, кърмене, разходки , обслужване.
Чак да предпочитат баща си , не мога да кажа. Но виж баба си предпочитат пред мен със сигурност.
Баща си предпочитат, че им купува повече неща ooooh! ooooh!
Смятам че недай боже, ако решим да живеем отделно с бащата, ще предпочетат него, нищо че основно аз ги гледам в битов план. newsm78

Сега, като малко по - големи, ме ползват за слугинаж- да ядат, да се къпят, да ги избърша, да ги изведа, да играя с тях, такива неща. Тормозят ме също, умишлено, "дай стани да ми сипеш вода", "ама не в това шише , а в друго" и т.н. ooooh! Тормоз. Опитвам да ги "уча" и "възпитавам", но не всичко ми се получава.
Малката оня ден ми каза, че съм "най - лошата майка на света", това понеже аз някой път "ти си най доброто дете на света". та да ми върне жеста  Laughing Laughing Laughing И защо, защото се карам на кака й.  Stop
та, такива, хич не се връзвай, даже се радвай че ходи при тати. бих го тласнала детето натам, да се "оправят" двамата. 

# 23
  • Мнения: 630
Авторката от сега страда, че детето на няма годинка предпочитало баща си, не ми се мисли когато момъкът стане мъж и доведе жена - каква свекърва ще е - майко мила Mr. Green

# 24
  • Мнения: 46 518
По мои скромни наблюдения, бащите в по-малка степен и бабите и дядовците в по-голяма степен са си един ходещ цирк, докато мама е неразделната част от детето (дори да ходи на работа), която се грижи за него и му помага при всяка една стъпка от растежа му и остава по-малко време да го играе цирк и тя...
При нас не беше така. Горе долу по равно я гледахме, а нито аз, нито мъжът ми сме от тези, които правят цирк, в смисъл нито я е подхвърлял, носил, играл на нещо специално, за да го предпочете. Според мен просто си избират единия без да търсят логика  Laughing

Авторката от сега страда, че детето на няма годинка предпочитало баща си, не ми се мисли когато момъкът стане мъж и доведе жена - каква свекърва ще е - майко мила Mr. Green
Joy

# 25
  • Мнения: 1 565
Аз не виждам проблем в това и то никакъв и моето дете заспива за нощен сън само с баща си и си играят заедно когато е вкъщи и това е напълно нормално ,след цял ден само с тебе най-вероятно ставаш скучна и досадна и таткото е интерес ,защото не са били заедно пред деня .А ти вземи свиквай с това .Не си търси проблем там където няма такъв ,а по добре вечер ,когато е с баща си да си подредиш къщата ,да сготвиш или дори да гледаш тв на спокойствие ,а през деня вниманието ти да е насочено само към детето .

# 26
  • Мнения: 475
Честно казано авторката да се радва, че детето търси баща си и таткото откликва! Има и другата страна на монетата - бащи, на които не им се занимава с децата, докато не се "поочовечат", и които бащи им говорят неразбираемо и с термини! Да, има и такива екземпляри! Така, че аз лично предпочитам детето ми да си е спокойно с тати и да си играят весело, а аз да си вдигна краката и да си почивам като обслужващ персонал...

# 27
  • Мнения: 1 565
 оо да има и бащи ,които са ,, изморени,, нали са ходили на работа и не се занимават много много с малки деца и това не е никак приятно .И Това да имаш едно непрекъснато ходещо дете за теб също не е никак добре в един момент си толкова изморена,че ти се иска да го няма било то и за един час. Поведението ти е малко маниакално чак,представям си като има семейство един ден как ще е.

# 28
  • Мнения: 5 112
По мои скромни наблюдения, бащите в по-малка степен и бабите и дядовците в по-голяма степен са си един ходещ цирк, докато мама е неразделната част от детето (дори да ходи на работа), която се грижи за него и му помага при всяка една стъпка от растежа му и остава по-малко време да го играе цирк и тя...
При нас не беше така. Горе долу по равно я гледахме, а нито аз, нито мъжът ми сме от тези, които правят цирк, в смисъл нито я е подхвърлял, носил, играл на нещо специално, за да го предпочете. Според мен просто си избират единия без да търсят логика  Laughing
Затова казах бащите в по-малка степен - мъжа ми не се прави на клоун, но си имат някак мъжки игри - обикалят и ритат топка из хола например, или с произволно избран предмет имитират някакъв летящ кораб (нормално е баща му да докарва по-добре звуците на разни летящи неща) и разни други такива. По тази логика казвам че тати е в лека степен ходеш цирк, но в добрия смисъл и много им се радвам като се заиграят. А бабите при нас са в тежка степен, там се лази и търкаля по пода и са винаги на фалцет, кълбета ще правят ако трябва, за да им обръща внимание и само тях да гледа. Изпадам в ужас като се замисля, че може да започне да ги имитира...

# 29
  • София
  • Мнения: 5 712
Ба, 100 човека ти казахме, че е нормално, ама ти - ама аз искам така.

Авторката от сега страда, че детето на няма годинка предпочитало баща си, не ми се мисли когато момъкът стане мъж и доведе жена - каква свекърва ще е - майко мила Mr. Green

Ама, много грубо, бе...  ooooh!
То аслъ, човек да не вземе да сподели чувствата си искрено... все ще се намерят един-двама дето ще го спукат от упреци, че и подигравки за капак...  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт