Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 38 610
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 324
Момичета, почва ме гнойна ангина, едва преглъщам, единственоно нещо, което мели дойде на акъла да пообера налепите до колкото мога с клечка за уши, потопена в сребърна вода.Пих един парацетамол и се моля да се закрепя, че малкия едва му свалям Т, за сега поне спря да повръща, но Т е страшна, 4 часа след хексалгин едва я свали до 38 и сега пак вдига...

# 61
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Момичета, почва ме гнойна ангина, едва преглъщам, единственоно нещо, което мели дойде на акъла да пообера налепите до колкото мога с клечка за уши, потопена в сребърна вода.Пих един парацетамол и се моля да се закрепя, че малкия едва му свалям Т, за сега поне спря да повръща, но Т е страшна, 4 часа след хексалгин едва я свали до 38 и сега пак вдига...
В такива ситуации с гърлото майка ми винаги ми правеше следното - мед и сода бикарбонат, разбъркваш, увиваш една марля на пръста си, потапяш в сместа обилно и почваш да търкаш гърлото. Налепите падаха светкавично и полепваха по марлята. Облекчението е моментално. Най-добре е някой друг да ти го направи, защото заради рефлекса ще си дърпаш ръката и няма да бъркаш достатъчно дълбоко. Аз съм и повръщала така, но има ефект. Неприятно е, но е за няколко минути.

# 62
  • Мнения: 1 392
Съжалявам донито много неприятно. Дано всичко отшуми по леко за теб най вече, че да не пристъпваш към по сериозно лечение. Провери в нета за разни бабини лекове дано може с тях да я пребориш.

# 63
  • Мнения: 2 340
Дони, Наистина е ужасно да си с ангина.. Аз откакто съм бременна на синузита ме удря, онзи ден ме заболя гърлото малко, но с Ефизол и с Хигитест прополис с Невен се стабилизирах.. Докторката ми го каза, до сега не съм го ползвала.. Можеш да опиташ  Peace Тая работа със содата е пълен отврат и при сериозна ангина действа дори с обратен ефект за жалост Sad

# 64
  • Мнения: 37
Донито, аз бях със силни болки в гърлото и някакъв вирус преди 2 седмици - гаргара с лайка и /или Тантум верде разтвор + таблетки Фариностим ме оправиха. За температурата на детето брат ми каза за този вирус с много висока температура на двамата племенници - свещички са помогнали много. Пожелавам бързо оздравяване и на двамата.

# 65
  • Мнения: 465
И аз да се запиша в новата тема. На работа съм все още, но ми става все по-трудно и вече не ми се ходи. Иначе коремчето расте  Joy

# 66
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Момичета има ли някоя от вас, която пие 3 в 1 ? Аз кафе никога не съм пила, преди да забременея обичах 3 в 1 да пия от време на време. От както съм бременна не съм пила, но днес много ми се пие. Знам, че е голям боклук затова питам.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 692
Може да си пийнеш, ако ти се пие.
По принцип по време на бременност, а и слес това кърмене, се препоръчва кафетата да са 1-2 на ден и да са нормално, хубаво кафе, а не безкофеиново или разтворимо, пакетчета. Имат много добавки, обработени са с химикали.
Но щом ти се пие...то от някое 3 в 1 понякога, няма нищо да стане. Просто в организма влиза захар и разни други неща.

# 68
  • Мнения: 2 340
Бих ти препоръчала да пиеш кафе, мляко и захар по отделно, а не това 3в1, че вътре много боклучета слагат Simple Smile Но, ако много ти се пие..  Peace

# 69
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен Simple Smile Аз съм в 14 + 5 дни , а термина ми е за 30.12.2017г. Първа бременност ми е и до сега всичко беше наред, но си направих БХС и ми излезе повишен риск за Даун 1:74. Док ме изпрати при доц. Мазнейкова за хорионбиопсия и вече седмица чакам резултати.

# 70
  • Мнения: 2 340
Здравейте и от мен Simple Smile Аз съм в 14 + 5 дни , а термина ми е за 30.12.2017г. Първа бременност ми е и до сега всичко беше наред, но си направих БХС и ми излезе повишен риск за Даун 1:74. Док ме изпрати при доц. Мазнейкова за хорионбиопсия и вече седмица чакам резултати.

Добре дошла, Влади! Стискаме палци за добри новини от изследването (нямам идея, какво означава).  bouquet

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
Здравей,вярвам,че резултата ще е добър и ще ти донесе нужното ти в момента спокойствие. прочетох за това изследване,понеже аз също го чувам за пръв път. Останах с впечатление,че резултатите от него са сигурни,така ли е?

# 72
  • Мнения: 13
Да , над 99% сигурност има и вече нямам търпение да ги получа,защото чакането направо ме побърква , но нямам друг избор.

# 73
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Това изследване беше нещо, като амниото, нали? До колкото знам го водят по-рисково от амниото, ако не се бъркам.

# 74
  • Мнения: 13
Да г/д е на същия принцип само че се взима власинките ,които са на околоплодния сак, тъй като за амниоцентеза трябва да съм по голяма г.с. и да по - опасно е , но ми казаха , че е задължително и нямаше как да го избегна. Сега остана само гадното чакане...

Общи условия

Активация на акаунт