Неприятно ми е....?

  • 81 673
  • 696
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 65
   Благодаря, така ще постъпя.

# 586
  • Мнения: 1 985
Някои Байганьовци са оперирани от чувство за такт. Лошото е, че нормалният човек така се стъписва пред очевидните им прояви на простотия, че губи ума и дума и не им отговаря подобаващо.

# 587
  • Countryside
  • Мнения: 11 629

    Не се сетих нищо да му кажа, много неприятно се почувствах.
Нищо, следващия път го закопай подобващо и естествено не го кани на гости и ограничи контактите на санитарния минимум.

# 588
  • Мнения: 674
Благодаря ви за подкрепата! Много обидно ми стана

# 589
  • Мнения: 1 416
Неприятно ми е,че баща ми почти никога не разтребва и не разчиства след себе си.Типично,хвърля си чорапите където му падне,използва закачените в банята хавлии и тях ги хвърля на пода,когато си взима да яде в хола,после чака някой друг да му занася мръсните съдове обратно в кухнята,и тн.За баба ми разбирам,болят я краката,затова на нея й принасям всичко,което иска,да не се мъчи излишно.Но макар и баща ми вече да е на възрастта,когато започват болежките,кръст,стави итн,все пак няма да се повреди,ако занесе една пластмасова табличка с чиния и купичка на няколко крачки до кухнята.Иначе той готви понякога,а и нали работи и изкарва пари,но това едва ли е извинение да занемарява някои неща.Понякога се смилявам и му вдигам чорапите,но вече започнах да ги сритвам пренебрежително и аз.А майка му,другата ми баба,лека й пръст,пък очевидно смяташе,че е само женска работа да се чисти,готви и подрежда.Ясно от кого баща ми се е научил на немарливост.
Благодаря ти,тате,че все ми напомняш защо не искам никога да се женя.

# 590
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Е, това поколение е научено така. Ще трябва да мине много време, докато се изкорени ориенталското мислене, че жената  е второ качество човек, родена за да обслужва мъжа.
След 2 брака, ако трябва да се омъжвам пак, не бих го направила изобщо.
Много неприятно ми стана, когато отидох в болница и срещнах съученичка от едно време, която работи там като санитарка. Първите и думи, след като се виждаме след цели 20 години бяха - трябва да отслабнеш. И как точно да отслабна, като до ушите съм натъпкана с кортикостероиди и се боря със страшна болест.  Как пък веднъж не ме попита защо съм тук, а се хвана за килограмите. Които не са и чак толкова много, между другото. Е, по-дебела съм от нея, ама тя пък е само кожа и кости. Както и да е, доста ме позаболя.

# 591
  • Мнения: 24 467
Не е до поколение, а до конкретно възпитание на конкретните деца в конкретното семейство. Във всяко поколение си има и бачкатори, и мърлячи.
Скрит текст:
Мъжът ми готви много добре, например, и го прави редовно. Почиства си, подрежда си. Баща ми - също.

# 592
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Лейди, за съжаление са такива хората - невъзпитани и нетактични, а някои са и злобни. Единственият начин да се справиш е да ги клъвнеш в отговор. В твоя случай да я питаш само за санитарка ли е доучила, примерно. Та така, на такива каквото повикало, такова се обадило. Ама с бутонките напред, няма друг начин. Като се сконфузи, ще вземе да стопли, че подобни въпроси и поведение не са приемливи, особено при някои хора.

# 593
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ами явно за толкова е доучила, толкова и е КПД- то. Между другото, техникумът, който сме завършили, го завършихме със специалност за конструктор моделиер и моден дизайн. Защо работи тази супер гадна работа, като би могла да си работи в някое ателие,чиста работа, че и повече пари ще вземе, за мен е загадка. Но иначе езика и работи доста.

# 594
  • Мнения: 4 303
Неприятно ми е, че вместо да защитавам брат си, трябва да го упреквам!
Той има здравословни проблеми от 2-3 години и не може да шофира. Продадоха си старата кола и си купиха чисто нова. Да, ама жена му може да я кара само когато той е на кеф. Не може да отиде да види майка си /него никой не го кара да ходи/ в друго населено място, на около 30 км.
Оня ден уж щеше да ходи с детето, но нашият се вкиснал нещо и не отидоха. Беше черешовата задушница, майка ѝ имаше тия дни и рожден ден.
Не питам, само предполагам, че е заради лошите пътища. Да,де, ама за какво им е тази кола, ако ще стои в или пред гаража.

# 595
  • Мнения: 6 387
Лейди, за съжаление са такива хората - невъзпитани и нетактични, а някои са и злобни. Единственият начин да се справиш е да ги клъвнеш в отговор. В твоя случай да я питаш само за санитарка ли е доучила, примерно. Та така, на такива каквото повикало, такова се обадило. Ама с бутонките напред, няма друг начин. Като се сконфузи, ще вземе да стопли, че подобни въпроси и поведение не са приемливи, особено при някои хора.

Може би така е най-удачно да се постъпва, но аз не го мога това. Предпочитам да подмина и да си нямам много вземане-даване с хора, на които все им се заяжда с околните. Grinning
Лейди, вземи, че я съжали и в никакъв случай не й се връзвай. Гледай си здравето и съответно положителните емоции да са в повече. Hug

# 596
  • Мнения: 10 379
Никой мъж не обича жена да му кара колата. Моят няма книжка и никога не е карал кола, затова ще не ще аз го карам и колата е моя, но все припада и дудне. Един път гордо заяви, че ако той имал книжка, аз съм нямало да се допра до кола. Е, да си изкара...

# 597
  • Мнения: 2 760
Никой мъж не обича жена да му кара колата. Моят няма книжка и никога не е карал кола, затова ще не ще аз го карам и колата е моя, но все припада и дудне. Един път гордо заяви, че ако той имал книжка, аз съм нямало да се допра до кола. Е, да си изкара...
Aaa, не всички мъже! Бившият ми съпруг много обичаше да го возя, сега приятелят ми също харесва да се вози. Явно им е омръзнало да шофират.

# 598
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
jof сподели с жена му,че те е опипвал.Нека се обяснява с нея.

# 599
  • Мнения: 4 303
jof сподели с жена му,че те е опипвал.Нека се обяснява с нея.
Е, той веднага ще се оправдае, че тя му се е натискала. Зависи и от жената, може и да му повярва.

Общи условия

Активация на акаунт