Американски колеж - девета тема

  • 79 021
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 074
Да се върнем на договорите и доставките по куриер. Ние сме в Щатите в момента, до края на  другата седмица (чавето е на лятна академия, аз като първа пъзла не посмях да го пусна да лети сам и се вдигнахме с ММ до "другия свят" заради него). Какво да правя, да се обаждам/пиша на Регистрара ли или да пращам някой да вземе договора от Колежа?
Аз поисках да мина да си го взема, ама нещо не можело (не разбрах защо...), а сроковете ужасно ме притискат, трябваше да го получа до края на тази седмица, че договора да не е само с моя подпис, ама накрая така ще го внеса Frowning1 Напиши мейл на Татяна Асенова да го задържат при тях.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 751
Липсва ни Миленита с нейното "диване", от което все се жалваше за велик мързел (нали не бъркам потребителката!?!), че да ни каже докъде стигнаха след перипетиите по приема в UK...
bouquet
Ей, ме, на - "черен гологан..." и т.н. Да подкрепя Тинкърбел, че една определена порода, като моя Дивак, ни планер ги оправя, ни % надолу. Но това си е техен избор. Като Мързелът им е непобедим, си влачат последствията. Но и това си е школа. На моя Дивуняк вероятно половината по-слаби оценки са точно от това, че вечно не е разбрал/запомнил или еди кой си му бил казал друго (мдааа, за съжаление, и тези банализми ги вкарваше в употреба до последно). Но пак да кажа, че това си е съзнателен избор негов, ако и да е безхаберен и не мисля, че ги има много такива. Просто при него важи принципът, че докато не си строши главата, нали... Колкото до кандидатстването, чакаме официален отказ от т.нар. firm choice (първи избор) университет, след като изпрати дипломата миналата седмица, като за втория е изпълнил всичко, та вероятно ще учи там. В тази връзка, ако някой нещо го интересува по кандидатстването за UK, да пише.

# 32
  • Мнения: 8 074
Ей, повиках и се обади Wink Късмет на "дивака", както и да му се развият нещата с кандидатстването!
Моя младеж категорично вече се надочва към US, с тези SAT и AP, посоката е ясна... остана TOEFL, но като се върне в края на най-нагъчканото ли лято досега Simple Smile

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моля, да ме извините, че питането ми не е по темата, но исках да помоля да препоръчате на школа по математика, с добра подготовка за приемните изпити в колежа.... или може би за контакти на Кортезов.

# 34
  • София
  • Мнения: 16 194
Аз докато се логна в бг-мамата да видя, че сте ми отговорили, и те договорите вече тръгнали със Спиди по домовете. Обадих се в Спиди да го вземе от техен офис моя колежка.

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте! Аз имам бърз въпрос. Щерката сега ще е 10-и клас (хуманитарен профил писахме, най-полезно ще й е за професията, към която се е насочила) и исках да попитам какво да очаква тази година? Девети клас беше страшно положението, но се справи девойчето както винаги (беше в President's list). 10-и клас как стоят нещата с профила, че малката много-много не казва. Спомена нещо,че просто има два допълнителни часа от предмета, който е писала. Ще се радвам ако по-подробно ми разкажете за вашия опит с десетокласник от колежа!

# 36
  • Мнения: 1
В 9 клас кой е учебникът по испански?

# 37
  • Мнения: 1 986
В 10 клас, както стана ясно, децата трябва дa се справят сами. Никой не търси помощ от мама вече ( не че някога е търсила). На края на годината, явно беше много напечено или не беше разпределила добре задачите. Резултатът беше чудесен, но имаше много безсънни нощи.

# 38
  • София
  • Мнения: 16 194
Записахме се (навреме). Този път, като никога, без липсващи бумажки/снимки.

С1 или С2 трябва да им е нивото по английски в края на 8 клас?

# 39
  • Мнения: 8 074
С1 или С2 трябва да им е нивото по английски в края на 8 клас?
Ей, много бързате с тези нива Satisfied до 12ти клас докъде ще се докарат!?!

http://www.coe.int/en/web/common-european-framework-reference-languages/
Скрит текст:
На APTIS теста, който правиха (статистическа извадка от) нашите 9-токласници пилотно (без да влияе на оценката в училище, беше за нуждите на "самооценката за ниво на преподаване" и за "подобряване на успеваемостта на преподаване" при атестацията и подновяване на акредитацията на колежа) моя беше две В2 и две С1, което беше коментирано от преподавателката като "Супер". В десети клас правиха целия випуск, той беше с С1-С2, но не помня на кое на какво и колко броя от кое...  Наесен ще видим как ще е с TOEFL (насочените към Европа, включително UK държат IELTS). Той вече държа SAT (май-юни).

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 17:31 от peneva_a

# 40
  • Мнения: X
Деветокласничката ми имаше C1 на този тест на всички раздели. В осми клас имаше С1 и B2, но не помня в какви съотношения.

# 41
  • Мнения: 8 074
Деветокласничката ми имаше C1 на този тест на всички раздели. В осми клас имаше С1 и B2, но не помня в какви съотношения.
Кога ги правиха тази година? Випуск 18 "пилотно" ги правиха края на септември в 9ти клас и през октомври в 10ти.
В осми не са го правили, но заради акредитацията го направиха в началото на девети Simple Smile
Доколкото разбрах след тях APTIS го правят в края на годината, някъде със срочните изпити...

# 42
  • Мнения: X
Идея нямам, но горе-долу всички са на едно ниво. И аз мисля, че за С2 е рано.

# 43
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Ми, Шарки, и моето и твоето езика го знаят, ама им е рано за С2. Моето даже има едно Б2 на четенето (щото й било скучно, р'ираш ли, поне тя така обясни, защото за мен бе ултра нисък резултат за възможностите й) Другите две са й С1, ама точките не помня. Това нали иде реч за последния изпит, дето го държаха и чийто резултати пристигнаха с договорите.

# 44
  • София
  • Мнения: 16 194
C1 има чавето, обаче аз като не знам какво са им дали на изпита, ми се стори ниско, затова попитах Simple Smile. Не запомних на кой раздел колко има, документите са вкъщи.

И да си го похваля - за сефте - откак сме се върнали от лятната академия, не е "възсядал запойно" онлайн игрите, поне не във времето, в което сме си вкъщи.

Има ли клуб по фотография или нещо подобно в колежа?

Общи условия

Активация на акаунт