Американски колеж - девета тема

  • 79 073
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14
Запознат съм с школите в София...Проблема е там,че съм от Варна и нямам възможност да ходя на тези курсове.Затова ви питам за сборници...

# 76
  • София
  • Мнения: 16 202
Магнет организират 20-дневен целодневен подготвителен курс през март (1-18 март) с "откъсване от производството". Аз лично силно не одобрявам кръшкането от училище за три седмици с фалшиви медицински бележки, но съм свидетел, че този курс свърши работа на не особено умно дете, което преди това имаше много ниски резултатите на пробните изпити.

# 77
  • Мнения: 14
Благодаря за информацията.Ще го имам предвид...А дотогава,какво да правя???Откъде да се развивам за изпита???

# 78
  • София
  • Мнения: 1 752
С уговорката, че не препоръчвам, а просто споделям откъде моето Диване решаваше задачи навремето (в далечната 2012) и че учеше 5-7 клас в СМГ, та ето от тук: https://www.book.store.bg/p62241/kurs-po-matematika-za-7-klas-bo … a-dacho-beev.html Не знам доколко са му помогнали задачите от сборника, но имам спомен, че тогава вървеше приказка сред родителите, че "сборниците с часовничето са добри". Успех на изпитите!

# 79
  • София
  • Мнения: 4 051
Благодаря за информацията.Ще го имам предвид...А дотогава,какво да правя???Откъде да се развивам за изпита???


Упражнявай се със задачите от "скоростните" състезания: Европейско кенгуру, Черноризец храбър, Иван Салабашев (първите 10 задачи за 20-25 мин). И се опитвай наистина да се вместваш във времето. 

# 80
  • Мнения: 8 082
При опит за подреждане вкъщи намерих "Сборниче с часовниче" Simple Smile за по-ранен клас е, но е факт, че от него е решавал колежанина, а не брат му...
Препоръка - научи се да работиш за време (полезно и за НВО), особено в писане на есе (аз му казвам "тематично съчинение").

# 81
  • Мнения: 801
И чети много допълнителна литература.

# 82
  • Мнения: 7 161
Има ли родители, чиито деца са ходили на курсове за подготовка за САТ?
Моля да ми препоръчате такива, ако имате информация или лични впечатления.

# 83
  • София
  • Мнения: 16 202
Моите големите (преди 10на години) са ходили, но не в АК, а във Фондация "Кирил и Методи", http://highedu.uchenik.com/SAT.html, а ти, предполагам, питаш за самия колеж, нали?

Аз съм доволна, дъщерята  изкара много висок резултат (не помня точна стойност, май беше 2100 при 2400 максимален тогава, не си го хареса достатъчно, яви се втори път, изкара същите точки), баткото не чак толкова, май беше 1910,  но той и не е чак толкова "блестящ" като каката - получи се малко буквален превод Simple Smile.

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 10:05 от Sharky*

# 84
  • Мнения: 8 082
В колежа имаха електив SAT Verbal Preparation и за профил физика електив AP 1 (Mechanics) and SAT II Physics.
Моя младеж се готви и вкъщи по книгите/учебниците на Barron's.
Скрит текст:
Ще ги пускам за продажба май наесен, че не ми се ще да чакат след 4 години и малкия, тогава ще трябват нови, ако изобщо представлява интерес за него... Много са! А моя старателния и подреден синковец ги държи с визия като неотваряни Wink

# 85
  • България
  • Мнения: 2 164
Дъщеря ми се готви с електив SAT Verbal Preparation и учебници. Изкара много добър резултат, но в последствие се отказа от САЩ. Повяха я други ветрове. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 7 161
Изкара много добър резултат, но в последствие се отказа от САЩ. Повяха я други ветрове. Simple Smile
А дано и при нас се случи, ама надали!

Много благодаря за мненията! bouquet

# 87
  • България
  • Мнения: 2 164
Скрит текст:
Нали знаеш, че "другите ветрове" в момента са по-далечни и сега мисли стратегия как да се върне там Wink

# 88
  • Мнения: 8 082
Добре, че моя след лятото (лятно училище и резултати от майски и юнски изпити) все още не е сменил посоката на ветровете, та поне аз имам някаква яснота какъв ще е юруша наесен за ранното кандидатстване, а и за напролет за редовното... но пък знае ли се, тийн е все пак!

# 89
  • София
  • Мнения: 4 258
Моето момиче се готви по новия формат тук - http://www.accbulgaria.com/ и в колежа.
В групата й имаше деца от АЕГ и СМГ.
Изкара страхотен резултат, но се оказа, че американските унита и колежа в момента не са толкова щедри в отстъпките за интернешънъли  Wink и се преориентирахме към Острова.
Дали след време ще иска да прекоси океана за дълго, не знам. Каквото такова, важното да е доволна и удоволетворена от това, което прави.

Общи условия

Активация на акаунт