Американски колеж - девета тема

  • 79 130
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 16 208
И моя маймун се е засилил към инженерството на Йънгс.Rolling Eyes

Соломоновото ни решение по отношение на интереса към фотографията е: първо се записва в клуба на Колежа наесен. Ако установи, че другите са много по-напред от него и никой нищо на никого не обяснява, тръгва на допълнителен курс някъде.

Иначе за "играчките": предпочитам да харча за educational expriences, а не за материални джаджи, и в този ред на мисли -  да похваля лятната академия в Щатите, която кара сина ми, беше eye-opener, а на нас с ММ точно това ни беше целта. peneva_a, твоят син доволен ли е?

# 61
  • Мнения: 8 137
peneva_a, твоят син доволен ли е?
Прибра се снощи. От лятното училище не е доволен от организацията, ама хич! Преподавателите - ОК! Двете седмици след това, в които беше при близки и на самостоятелно и с тях  обикаляне на градове, музеи, университети... е доволен! Знае вече къде иска да кандидатства, знае, че ще е трудно...
Скрит текст:
Той си го знаеше де, та затова почна рано със SAT 1, SAT 2 (три броя -оооох...), AP... Да имал време да "повтори", не че аз виждам причина (надскочи много моите очаквания), но пък той смята че "точно по това мога доста повече" Flushed Днес и утре спи, а после почва един стаж за който се е договорил още през април... а края ма август има TOEFL... иска да държи още един SAT 2, а друг да "поправи", докладва, че поема още един клуб... а иска да кара и шофьорски курс есента и да има време да пише, твореца му с творец... само не виждам как ще му стигне времето! Много нагъчка това лято, а и есента също...
Толкова недоспал беше снощи, че каза "Вече е ясно - като замина да уча ще ме виждате по скайп само или вие ще идвате! Не могааааа 30часа без сън Weary!" Ама да се учи да спи по самолетите! Пък и вчера маа гащи 5 часа из Мюнхен, нарочно взехме полета с 9 часов престой...

# 62
  • София
  • Мнения: 16 208
Моята дъщеря (която сега е на 29 и скоро ще става мама) повтаря явяването на SАТ1 и след АУБГ на  GMAT, и в двата случая изкарваше едни и същи точки - което ме навежда на мисълта, че изпитите доста реално мерят знанията и повечето "трениране" за тях не променя количестото и качеството на знанията, които се "измерват".

Малкият има забележка само към един от презентиращите, заради хинди английския, на когото са му разбирали една дума от изречение. Но то и това си е experience, да си знаят, че по света не всички говорят понятно, но това не им пречи да пробиват, а и да си знаят каква им е  конкуренцията в бъдеще.

# 63
  • Мнения: 8 137
На моя забележките са далеч от това как говори някой. Те в Колежа имат преподаватели от къде ли не, а и той им преподаваше български Satisfied Той сподели за преподаватели - шотландец, испаноговоряща, по-скоро латина... японец, ... Той по-скоро е с ужасно впечатление от чисто организационни глупости (не само в тийн главата му са такива, и аз като възрастен мисля същото Wink).
За SAT
Скрит текст:
1 резултатите са му впечатляващи, SAT 2 държа 3 в един ден, като последния беше Литература. Е, там трябва и да се попочете допълнително за някои специфично американски автори... а време нямаше, все пак беше съвсем към края на срока, точно след състезание по физика и малко преди файнълите, докато аз го ръчках за документи за пътуването, виза и т.н.... Аз не смятам, че е нужна "поправка", резултата за мен е повече от удовлетворителен, но щом държи, да се помори още малко Wink
Щом е казал, че кандидатстването и изпитите/резултатите му за кандидатстване са негова грижа, ОК! Аз само изслушвам и подкрепям (емоционално)!

# 64
  • Мнения: X
Оф топик Пенева:

Скрит текст:
Да ти е жив и здрав! Все такъв да е и винаги да постига това, което иска.

# 65
  • Мнения: 4
Мами, може ли някой да ми обясни за елективите? Какво точно са и какво добавят в дипломата?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 361
Елективите, както Пенева добре ги е сравнила със СИП-овете по наше време, са допълнителен предмет, който се изучава с преподавател. Има оценки, може да имат и дълготрайни проекти. Някои елективи може да са свързани с даден предмет и да има надграждане на материала, например моята дъщеря ходеше на електив по френски. В 12 имат за подготовка за матурите по БЕЛ. Има електив за подготовка за SAT,  в 11-ти клас е. А има и такива, които не са свързани с учебния материал. До колкото с спомням в 8-ми клас ходеше на електив по социология.

# 67
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора! Друго нещо към родителите на бъдещи десетокласници - не ви ли се струва доста обемен списъкът за четене? Щерката много обича да чете, но й се струва, че няма да се справи с всичко, както е успявала предишните години.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 361
Елективите влизат в американската диплома - записва се предмета, брой часове и оценка.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 059
А въпросните CAS часове как се набират - от участия в клубове, елективи или други, извънучилищни проекти?

# 70
  • Мнения: 8 137
А въпросните CAS часове как се набират - от участия в клубове, елективи или други, извънучилищни проекти?
Клубове -Да, елективи -Не, но задължителните 75CAS точки не са чак толкова много, но са за след 8ми клас Simple Smile Всичко ще обяснят на децата, ясно и многократно. До седми клас беше ние да сме в час повече и от тях, после те са информираните и следва да са и те отговорните Wink мама става лек "съпорт"

# 71
  • София
  • Мнения: 4 059
  Благодаря, Пенева. Simple Smile
Да разбирам, че за 8-и клас не се отнасят. Дано после е влязъл в ритъм.
Получи си писмото от Колежа, беше видимо впечатлен, че му изпращат "истинско" писмо.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 361
Така е. Ние- родителите след първата четвъртина в колежа сме само за подкрепа.
Клубовете не са задължителни в 8-ми клас, но може да се запише. От една страна ще се ориентира какво предлагат и какво му е интересно. А и тогава имат много свободно време и може да се запише на няколко и да отсее какво иска. От друга страна се запознава с повече ученици - от неговия и от по-горните випуски и натрупва впечатления и ценна информация относно живота в колежа. И още нещо - кас - часовете може да са малко 75, но трябва задължително да се направят. Ако не успее следващата година му се добавят неизпълнените. Ако не ги направи до края на 12-ти клас (4х75) не получава американска диплома.

# 73
  • Мнения: 14
Здравейте.Тази година смятам да кандидатствам в АК София.Може те ли да ми препоръчате сборници по математика,които ще ми бъдат полезни за тази цел????

Благодаря предварително!!!

# 74
  • София
  • Мнения: 16 208
Сборници няма, има няколко школи. За да не се повтаряме, изчиташ предните 8 теми, школите са споменавани поименно. Ако си математическо генийче, нямаш нужда от школи.

Общи условия

Активация на акаунт