Американски колеж - девета тема

  • 79 255
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 16 217
Семействата с много добри доходи не подават молба за отстъпка.

# 121
  • София
  • Мнения: 937
Семействата с много добри доходи не подават молба за отстъпка.
Е няма гаранция, че не подават. Субективно е все пак. За някои хора нашето семейство например е "богато", но аз не мисля, че можем да си позволим пълната такса. За съжаление.

# 122
  • гр. София
  • Мнения: 182

Предстоящи Събития







 

Имаме вече час за първия учебен ден!

Откриване на учебната 2017-18 година
Скъпи ученици,
С нетърпение очакваме да се видим в колежа на 15 септември, петък. Моля, заповядайте в 8:45 ч., за да започнем учебната 2017-18 година! 
 

# 123
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
Свикват ли с това разместване по класове най-накрая. Щото още 4 години преди всеки 15.09 да гледам ред сълзи и ред сополи с часове, много ще ми дойде Simple Smile Дано да имат късмет, доколкото е възможно, и с учителите. Защото при качествен учител американската система е благодат, но при ограничен може да бъде тотална щета. Чакам с нетърпение представянето на новите учители.
Пълноценна, щастлива и интересна нова учебна година!

# 124
  • Мнения: 5 425
Тинки, разместването по класове е ок. Така опознават и други хора, както и други стилове на преподаване. Чак ограничени учители не се срещат всеки ден, а и по мое мнение не се срещат в "основните предмети".  Намалете драмата - новия ви клас ще още по-добър от предишния (щото вече няма да са препчета, подгита, готвита и т.н. като малкия ми син Nerd)
PS Приятелствата в колежа понякога вървят и по клубове. А клубовете не ги "разместват".

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 09:11 от Ezhko

# 125
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
О мерси, да, така е за класовете. Аз обяснявам същото. Ама като детето ти реве, ти става малко кофти Simple Smile Днес следобяд ще е по ОК, надявам се. А каква е тази драма с Попова. Нали научават език, какво толкова, че била строга. Някой да разкаже?

Скрит текст:
Но за учителите по основни предмети..... математичката ни втория срок бе тотална щета. Не й помня името, че да го напиша, ама зле беше много. Не познаваше децата, написа тотално неадекватни характеристики накрая. С глас съм се хилила на "имаше пропуски от минали години, които навакса", при положение, че от адекватен, мислещ състезател на средно ниво, за един срок резултатът бе човек, който мрази математиката. Само защото женицата пише решенията на дъската все едно е на шампионат по бързо писане, няма време да помислиш, важното е да е "написано и преписано". А как танцуваха mathletics Simple Smile, айде там другата женица не беше виновна, а неадекватността на ръководството да намери учител след като в края на първия срок си тръгна явно един от силните в катедрата.

# 126
  • София
  • Мнения: 4 308
Аз разбирам какво има предвид Тинки за емоциите около разместванията. Може би защото сме с дъщери в колежа.  Wink
Първата година е най-драматично, големи обсъждания и емоции Simple Smile. После пак има голям интерес в началото на годината дали ще се съберат с приятелките, но не се влагат големи емоции.
За учителите не знам, на "тотал щета" не сме попадали.

# 127
  • София
  • Мнения: 5 574
Големият като беше в АК не е имало драма във връзка с различните класове всяка година. Сигурно момчетата влагат по-малко емоции в такива неща. До човек си е все пак.

А Попова е наистина строга, но е добър преподавател.

П.С. Успешна учебна година!

# 128
  • Мнения: 5 425
Гадно е да ти плаче детето. Но ако горкото тийнче реве, защото го гонят хормоните - нека поплаче, няма лошо. Така се освобождава стреса.
Ако говорим за Цветанка Попова по немски - имате  късмет. Преподава миналата година на големия. Повече от адекватна учителка по немски, със спокойно, бих казал меко и приятно излъчване. Което не значи, че номерата на големия минаваха при нея и на сантиметър. Но пък понаучи немски. Което е целта.

Скрит текст:
Сори за учителката по МАТ. Като съвет - обсъждайте подобни проблеми със съответния декан... При нас помогна.

# 129
  • България
  • Мнения: 2 164
 Преди 8г. бях доста притеснена от ежегодното разместване на класовете, но в последствие се убедих, че това е чудесно решение. Не помня дъщеря ми да е била в един клас с някоя от двете си приятелки, но и до днес те са най-близките й хора. Всяко чудо за 3 дни, най-голямото за 5 Simple Smile.
Скрит текст:
Когато записах сина ми в 91НЕГ, ми казаха че почти всяка година ще е в различен клас, с различни съученици. Казах - чудесно! Simple Smile

# 130
  • Мнения: 1 988
Дъщеря ми страда, защото чула че г-жа Попова се пенсионирала. Много строга била, но децата научиха много от нея.

# 131
  • София
  • Мнения: 16 217
Тинки, разместването по класове е ок. Така опознават и други хора, както и други стилове на преподаване. Чак ограничени учители не се срещат всеки ден, а и по мое мнение не се срещат в "основните предмети".  Намалете драмата - новия ви клас ще още по-добър от предишния (щото вече няма да са препчета, подгита, готвита и т.н. като малкия ми син Nerd)
PS Приятелствата в колежа понякога вървят и по клубове. А клубовете не ги "разместват".

Оказа се, че и моя е от тия "с драмата" от разместването на класовете, макар че при него в новия клас проблемът е с "феймъсите". Ако някой има опит как се разрешава този проблем, моля да ми пише на л.с., че моето досегашно решение - с големите ми деца - май не работи...

# 132
  • Мнения: X
Моята дъщеря е много доволна от новия си клас, паднали са се силни деца. Много ми допадна това, че им раздават лични лаптопи, на които да учат и пишат домашни и да си ги носят вкъщи. А не да влачат по 100 тетрадки всеки ден.

# 133
  • Мнения: 232
В календара на АК за 2017-2018 има 23 и 24.11 (празници за деня на благодарността).  Това почивни/неприсъствени дни ли са за колежаните?  Ваканциите са указани като такива, а за тези дати не пише изрично.

# 134
  • Мнения: 232
И ако някой може да обясни какво е това за феймъси, препчета и т.н. 

Тинки, разместването по класове е ок. Така опознават и други хора, както и други стилове на преподаване. Чак ограничени учители не се срещат всеки ден, а и по мое мнение не се срещат в "основните предмети".  Намалете драмата - новия ви клас ще още по-добър от предишния (щото вече няма да са препчета, подгита, готвита и т.н. като малкия ми син Nerd)
PS Приятелствата в колежа понякога вървят и по клубове. А клубовете не ги "разместват".

Общи условия

Активация на акаунт