Американски колеж - девета тема

  • 79 125
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 16 208
Преп-чета са осмокласниците, от preparatory class (едно време ние бяхме "подготвителен" клас в езиковите гимназии).
Феймъси са групички, които е имат за нещо по-, като трупането на слава идва за сметка на нарушения на правилника  (всичко, което се сещате, е вярно) и на трупане на лайкове в социалните мрежи. Феймъси има във всички училища, и то от 5 клас нагоре. При девойките е по-видимо  (грим, изправени коси, голи пъпчета, шукарни дрешки).

# 136
  • Мнения: 5 425
Оказа се, че и моя е от тия "с драмата" от разместването на класовете, макар че при него в новия клас проблемът е с "феймъсите". Ако някой има опит как се разрешава този проблем, моля да ми пише на л.с., че моето досегашно решение - с големите ми деца - май не работи...
Читав клуб (хайкинг) и читаво хоби (мотоциклет) се оказа лечението при моичкия...(за големия иде реч).

# 137
  • София
  • Мнения: 16 208
То моето (нашето) лечение е full ignore, и с големите ми деца сработи; малкия и той към момента кара със същото отношение, но се чудя дали няма някакъв друг, по-верен подход.

# 138
  • Мнения: 5 425
То моето (нашето) лечение е full ignore, и с големите ми деца сработи; малкия и той към момента кара със същото отношение, но се чудя дали няма някакъв друг, по-верен подход.
Цитираните от мен лекарства, бяха самолечение на големия.
И да има някаква научно-по-вярна рецепта за прилагане от родители, така и ще си замина невеж по въпроса...
Ние сме по-меки родители. Предлагаме поне съчувствие, стил арменски поп. "Не плачкай мойт' гущерче, голем Крок ще станеш."

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 21:32 от Ezhko

# 139
  • София
  • Мнения: 16 208
Притеснява ме, че "игнорът"  като подход може да се "чете" като надутост (т.нар. haughty and mighy), и вместо да изпишем вежди, да не избодем очи...

# 140
  • Мнения: 5 425
Подозирам, че на този етап, нашия игнор бледнее в сравнение с тяхния. И бледите ни родителски напъни са too little too late. Така че се търси снаха, с модерни разбирания и твърда ръка да поеме юздите. Simple Smile

# 141
  • Мнения: X
Питах я дъщеря ми кои са тези феймъси, каза, че това вече е отминало, било е в 6/7 клас.

# 142
  • София
  • Мнения: 16 208
Аз съм ги кръстила така, по аналогия. Те как са се самокръстили и дали изобщо си имат име, не знам.

# 143
  • Мнения: 8 135
И 12токласника казва "феймъс": "Да не кажа гъзар, кифла или кузунак..." . Та има си деца парадиращи с какво ли не навсякъде, Колежа не прави изключение, но не са (толкова) на почит... не повече от учещите и с име на такива, т.е. не е срамно да си отличник Wink

# 144
  • София
  • Мнения: 16 208
Моят е останал с впечатление, че са на почит, пък и някак си в новия му клас са се оказали повече от половината.

# 145
  • Мнения: 8 135
Ох, в осми клас едва свикнах с Parents портала и постепенно с Engrade... После свикнах и ми стана удобно с Engradepro и Parents (за програмата, статут на отсъствия, коментари...)... Сега разглеждам новото engage.acs.bg и нищичко не откривам, а дано свикна лесно, че няма за кога Rolling Eyes май месец ей сега ще дойде и отлитат Wink

# 146
  • София
  • Мнения: 1 062
Здравейте, включвам се в темата със седмокласничка, която мечтае от 3 години за АК. Ходи на курсове, притеснява ме, че май няма да е достатъчно, предвид това, че учи в квартално училище. Наясно съм, че тук ви е писнало от въпроси за кандидатстването, поради което от сега отбелязвам, че съм прочела всички теми по няколко пъти. Имах възможност да я запиша където искам - и при Кортезов, и при Хасъмска, и в школите. Избрах школа, по-скоро по интуиция, отколкото по друга причина. И сега не знам дали не сбърках. Страх ме е, че ако не я приемат, ще го преживее много тежко.

# 147
  • София
  • Мнения: 16 208
Тази година в 9 клас има около 10на деца, приети след 8 кл. Така че, ако на първия изпит няма късмет, може да положи сериозни усилия и да влезе след 8 кл.

# 148
  • София
  • Мнения: 5 039
Тази година в 9 клас има около 10на деца, приети след 8 кл. Така че, ако на първия изпит няма късмет, може да положи сериозни усилия и да влезе след 8 кл.

Как се адаптират, най-вече с оглед това, че в организационен план са новаци, а колжът е с доста различна организация на дейностите и на учебния ден?

# 149
  • Мнения: 1 970
Шарки, майката казва, че детето е от обикновено "квартално" както се изразява, училище.
За да влезе след 8-ми клас ще трябва да държи изпит по английски.... Демек трябва доста сериозна езикова подготовка,  не само за да я приемат, това е най-малкото препятствие, а за да успее да учи успешно всичко на езика, наравно с останалите именно в нелекия 9-ти клас... А хилядите задачки, в които ще се сблъска от порвия ден, без опит с порядките на Колежа...

Елексир, стискайте палци, ако е умно и будно  детето, и има желание , ще успее. Моите и двете бяха от "квартални" училища, нищо по-специално., занимаваха се предварително с подготовка за НВО, споменавали сме напред как и какво и че всичко е според детето.
И за евентуалния неуспех - подгответе я ако се случи -  "всяко зло за добро" . Ако не успее няма да свърши света, както в колежа, така и другаде, винаги трябва да има и План Б, нищо не е сигурно, не само за влизане в АК, а изобщо с днешната НВО система - изпити са...
Успех и да упражнява стратегията и психоустойчивост, способностите са на второ място според мен като важност за успех на изпита, не само, разбира се за АК, но особено за формата на АК.

Общи условия

Активация на акаунт