За мама няма вече скука, МАРТенчето неуморно гука -тема 4

  • 33 990
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 786
Благодаря,зайче за труда, въпреки плачещия бебчо  Hug
Аз давам хамомила и когато е много напечено положението да не се успокоява от нищо, мажа с пансорал гел ( той съдържа лайка и бяла ружа май  Thinking ).
Оффф, то да бяха две, три шепи  ooooh!
Днес Педи ни върна от ваксина, защото гърлото му било леко зачервено. Ядосах се, защото се замъкнах и с двете деца в тая жега. А и вече месец я отлагаме  Whistling

# 16
  • Мнения: 251
Хайде и аз да се запиша  Simple Smile
Аз също имам водата на биодерма,но мн ми е ароматизирана и не я ползвам. Все още я мия всеки път на мивката, но и на мен започна да ми тежи.С преварена вода и тампони на MAMMA&BABY съм доволна.
Днес вечеряхме на вън и горкото така ни гледа жално. Стана ми неудобно, дори спрях да ям пред нея.Гледаше с такива жални очи и отваряше уста , все едно иска и тя.Аз пиех фреш от морков(изцеден пред мен, само морков )и потопих леко пръстчето й и тя така лакомо го облиза и се омаза около устната. Simple SmileМоже да ме упрекнете, но аз така или иначе съм решила края на др седмица да почвам захранване с морков.Тя ще е на 4 мес. И  20дни.Килограмите ги удвои отдавна, дори гони утрояване  WinkА след днес и тя самата показа , че е готова.

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 08:21 от dididg

# 17
  • Мнения: 296
Не бих те упрекнала. Даже тъкмо и аз да си призная - дадох му да си близне малко диня  Laughing много му хареса и се облизваше и гледаше с един влюбен поглед  hahaha

# 18
  • Мнения: 251
Маги,след това бях толкова сигурна , че започвам захранване, че отидох веднага и купих купичка, лъжичка,гумиран лигавник

# 19
  • Мнения: 796
Момичета, идваме сега от спешното. Нали бях споделила, че имаше малко кръв в акото, ту спираше, ту се показва от събота насам, но не повече от веднъж на ден. Та преди бяхме в мола и пак имаше розово в акото, та реших да отидем. Или е непоносимост към протеина на краве мляко или гастроентеритис( сега ще се ровя какво точно е, ама не звучеше добре, от това, което разбрах е, че се лекувало с антибиотик, споменаха ни за бактерия, салмонела и подобни). Но по - вероятно било да е първото. Казаха да спра млечните продукти, но той се чистил до две седмици( това го помня и от Синеока) и трябваше да оставим проба от акото, но преди да влезнем го смених и после се заинати, че няма да ака и това е. Утре сутринта най- вероятно ще занесем проба. Надяваме се да е "по малкото зло". Сега се замислих, ами разни сладки неща например, които също съдържат мляко и тях ли да спирам ? Защото доки каза млечни продукти от рода на кашкавали, сирена, прясно и кисело мляко.

# 20
  • Мнения: 1 390
Жеран, съжалявам за проблемите! Дано е по-малкото зло и бързо да се оправяте!

За термалната вода - единствената, която знам, е на Авен. Иначе на биодерма водата е много хубава, аз я ползвам, но розовата, не синята. Бебка я почиствам със синята и доста добре се отразява. Може и да си въобразявам, но ако я измия по лицето докато я къпя и после кожата ѝ е по-грапава, а ако я мина с водата вече се изглажда. Но вероятно си въобразявам.
За зъбите - по време на първата бременност имах страхотен проблем с венците и зъболекарката ми каза да се мажа с генгигел бебе. Изключително е ефективен, обаче не знам за колко големи бебета става. Може да проверите и дано бързо избиват зъбчетата!
И благодаря за темата!

# 21
  • Мнения: 342
Чудя се за слънчезащитен крем.То където и да ходя, малко или много го поугрява слънцето.Същевременно си мисля, че мога да му докарам алергия. Чудя се кое е по -малкото зло.

Mia, аз съм решила, че няма да ползвам докато не навърши поне 6 месеца, а това ще е края на август, така че може тази година нищо да не мажа. Мненията по въпроса са различни, но според някои кожата на бебенцата е много тънка и химикалите от крема не се знае къде ще попаднат и какви ще са последствията в дългосрочен план. Аз избрах да се съобразя с това мнение. Гледам да стои на сянка, имам допълнителен сенник на количката, покривам й крачетата с пеленка и не излизаме никога в най-големия пек, а ако я види малко слънце между 2 дървета за секунди, не мисля, че е толкова фатално. В крайна сметка трябва и витамин Д.

Мис, благодаря за информацията.Ще видя как ще процедираме. По принцип сега ползвам лидълските кърпички и в тях има най-малко съставки, надявам се да не вредят. Ще започна повече с преварена вода или с тази на Биодерма да я мия.

Jeran, дано е по-малкото зло наистина! Успех!

didi, бебка така ме гледа вече като ям нещо, че чак ми става неудобно. Онзи ден сладоледа ми щеше да го изяде с поглед Laughing

# 22
  • Мнения: 1 390
Ох, забравих - тези, които сте дали някаква храна на малките, следете за обриви Simple Smile няма лошо, че сте дали да опитат, но дори аз, която съм доста либерална по отношение на захранването, не съм давала така. Но пък аз съм свикнала да ме зяпат лакомо, все пак имахме голдън ретривър Joy

# 23
  • Мнения: 1 825
Като стана въпрос за гърди, един малко тъп въпрос- аз понеже за пръв път се виждам с такива големи балкони  bombs и ми е много трудна поддръжката, буквално и преносно  Crazy В смисъл, подсичам се като малко дете, а вземам душ 2 пъти дневно. Какво да мажа под гърдите? Ще пробвам с Бепантен...

Пиша пиша и все за зъбатата тема си мисля...Някой още в моя филм? newsm78

Мажи с крема, с който мажеш бебето, когато сменяш памперса или судокрем. Аз така се лекувам. Т.е с крем за подсичане, защото това си е подсечени кожа.

Когато бе бетара гледат любопитно и проявяват интерес към нашата храна, изчезнал е инстинкта за избутване с език,  означава че са готови за захранване и може да започнете по малко. Все пак говорете и с педуатрите си.
Мия за сега никакъв интерес, освен за мляко.

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 08:57 от H/I

# 24
  • Мнения: 509
Зайче, и само празна, бяла тема да пуснеш - пак съм благодарна, че намираш време и желание! bouquet А какво стана с кърменето, нормализираха ли се нещатата? Аз почти пресъхвам... остава ми мах. едно цедене през деня и нощем кърмя. Може би ще оставя нощното кърмене за успокоение и то ако има/докогато има... Знам, че ще ми се махне от главата пустото цедене и се радвам, че ежедневието ни ще стане по-лесно и мобилно, но сърцето ми е свито, че приключвам с един красив етап Heart Eyes

Аз тия дни давам на малкия разни хомеопатични гранулки (нали е малко болен), разтварям ги в лъжичка с вода и виждам, че я приема все по-добре. Решила съм около 5м. и половина да захранвам.

Снощи моя бебчо нещо се обърка и направи пауза 8 часа. Днес летя и се моля да не е изключение, че напоследък съм отчаяна (надявам се да е от леката хрема). На всеки час се буди, преспиваме се на ръце, през деня иска само на ръце, мрънка, заспива с рев, събужда се с рев. Баткото вчера рева, че не иска на градина, следобед пък направи голяма беля в парка.... абе не е скучно, че чак става драматично Crazy

# 25
  • Мнения: 6 539
Генгигел е от 0+. Аз също го ползвах по време на Б за възпалените венци, друг въпрос е, че не ми помогна...
Пупупу, застопорихме кошарата, няма вече люлка и не знам дали се е мятал или е спал спокойно, но аз се будих само за храненето, а не през един час, както от няколко нощи насам. Вече бях започнала да ставам парцаляк Tired Спахме до 9 днес, ммммм Simple Smile
Вода все още не иска. А като хапвам съм му смешна - мисли, че му правя гримаси и се смее Laughing
Не се ядосвайте за кърменето, все някога трябва да свърши Hug

О, забравих. Бяхме при Алексиев. Всичко му е наред. Можело да седи, да ползваме седналото положение на количката, да го носим в цитирам "кенгуру, слинг, раници". Че аз от първия месец го нося Laughing Сложих го в седналото положение на количката, но все още ми се вижда, че седи неестествено и ще ползвам полуседналото. Иначе прегледът дали имаше и 10 мин, не знам Mr. Green

# 26
  • Мнения: 308
Нова темичка - благодаря Зайче!
Момичета и аз мислех след седмица-две да захранвам. Може ли да ми препоръчате някоя книга за захранване, освен на Маги Пашова, защото никъде я няма.

# 27
  • София
  • Мнения: 326
Electra...това мятане мисля че е от газове, защото и моето момче подскача насън и се буди и следва пръцкане...
И моят ме гледа втренчено като ям нещо и се замислям за захранване. Педи каза след 5 тия месец, но от гледна точка на мобилност и ангажираност от кърменето може и по-рано да пробвам. Включих се в групата на Хип за захранване- имат био пюрета за 4+
Най-голямото ми желание е да спрем нощното кърмене, но това май няма да стане скоро даже след захранването .

# 28
  • Мнения: 345
И моята шушка ме гледа в устата докато ям, и шишето си разпознава като види. Аз ще изчакам и ще захранвам след почивката ни, която е края на другия месец, тя ще е на 5 месеца. Купих и много хубава силиконова купичка вече  Heart Eyes

Вчера бяхме на втора ваксина, всичко мина супер, плакна само за 5 секунди и после си беше весела цял ден, режима си и беше ок, слагах кул пач и съм много доволна от нея, пу-пу.

# 29
  • Мнения: 6 539
На мен ми е много приятно кърменето. Чак не искам да идва момента за захранване, че ми е по-лесно само с моите шишета Laughing И моето момче няма изгледи да отказва нощното обаче, напротив дори - върна си първото към 2-3 ч и после в 6ч. Може би си увеличава количеството, знам ли newsm78 Не ми пречи, стига да не ме буди през час заради мятането. Газове наистина има, явно е заради тях.

Общи условия

Активация на акаунт