За мама няма вече скука, МАРТенчето неуморно гука -тема 4

  • 33 942
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата тема-5

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 16 авг 2017, 15:38

# 30
  • Мнения: 308
Да. И моя се мята много като спи и пръцкане. Явно е от коремчето. Крака, ръце размахва, завивки хвърчат, върти се на 360 градуса.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 176

Every me, това за водата беше 100 и няколко грама на един килограм.  bouquet
Благодаря за включването Simple Smile
Тези мл обаче ми се струват ужасно много за едно малко бебе, ако говорим за дневна доза. Самуил пие 700-800 мл мляко на ден, водата излиза около 600 мл по тази схема. Вероятно важи за бебета над 1 година.
Съжалявам ако сте го обсъждали вече.

# 32
  • София
  • Мнения: 326
Същата работа, чак се стряскам от неговото мятане и се чудя ще се събуди ли или ще продължи да спи.
Electra и аз го кърмя в 3 и 6 и ако имам късмет си доспиваме заедно до 9, ако не съм като неадекватна цял ден. Затова изпитвам нужда от кофеин и шоколад... ама уви...  Sad Иначе не съм любител нито на кафето, нито на сладкото.
За избягването на млечни по време на кърмене - мисля че трябва да не се яде нищо с млечни съставки - все пак млечния протеин го има без значение от формата и количеството.

# 33
  • Мнения: 796
Пепита, благодаря за отговора. Ще се чете съдържание, видяло се е. Важното е да открием проблема.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 407
Зайче , благодаря за прекрасната темичка!! Hug
Наваксах и ви прочетох, малко ви бях поизпуснала вчера и днес. И ние се готвим за дълъг път. Ще заминаваме при нашите утре сутринта. Много се кефя!  Heart Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 154
Аз тази нощ реших да пробвам с вода, когато се разплаче иии се получи. Беше ми много изморено като си върна нощното хранене. Дори беше легнал настрани, както когато го кърмя, само му бутнах шишето, което много държи да хваща с двете ръце, цокна си и заспа. И така два пъти. И той доволен, и майка му.

Мм също се оплака, че цяла нощ се мята и люлее леглото, аз нищо не чувам. 

# 36
  • София
  • Мнения: 1 508
Днес детето голям киселяк, плаче и аз не знам защо. В такива моменти се чувствам виновна пред мъжа ми вечер, все едно нещо грешно съм направила през деня.

# 37
  • Мнения: 786
Не мисля, че нощното хранене ще  престане, след захранването. Всички ми развиваха едни теории, че видиш ли се будел, защото кърмата не му стигала, а аз като начинаеща кърмачка тогава се вързах и започнах да дохранвам с АМ. И благодарение на това кърмата ми намаля, а той продължи да се буди. Другата теория беше, той е едър и млякото вече не може да го нахрани -започвай да го захранваш и ще спре да се буди! Глупости на търкалета!Баткото спря да се буди, едва когато изкара всички зъби.

# 38
  • Мнения: 1 390
Ако ядат нощем, значи имат нужда от допълнителните калории. Обаче! Много често просто се будят и не могат да заспят пак. Затова аз пробвам да дам биберонка, рядко давам вода, ако изплюе два-три пъти биберонката и е неспокойна, правя мляко. Но обикновено си заспива и ми се буди към 5-6 сутринта за ядене. Но преди няколко нощи се събуди преди 4 часа и номера с биберонката не мина, явно си беше гладна. Така че си я нахраних, изпи си всичко и заспа. Като започнах да измествам яденето в 3, всъщност тя сама си намали количествата и затова реших, че е време. Но я очаквам по всяко време да реши, че пак ѝ се яде през нощта, особено ако има скок в растежа.

# 39
  • Мнения: 796
И аз продължавам да мисля, ме си е до дете нощното хранене. Моя мъник става около 5 сутринта, а днес пропусна, аз станах в 6:30 , та ме усети и тогава се размърда. Но снощи се храни доста, предполагам му е държало сито. Рядко се случва да стане към 3, но това е когато е заспал рано (към 20ч примерно).
Муслето, подкрепям с две ръце, това което си написала.

# 40
  • София
  • Мнения: 240
Jeran, вие изцяло на кърма ли бяхте? Искам да попитам теб и всички, които са на кърма, дали има някои дечица, които спят по цяла нощ (да кажем между 6 и 8 чАса)? Една позната разправя, че от втората седмица нейния син яде към 22,30/23,00ч. И после спи до 7, а през деня яде на 3 часа. През нощта се изцеждала рядко. Та се чудя дали има такива еднорози.
 Аз съм направо смачкана напоследък. Малкия върна яденето в 12-01 през нощта. Чудя се дали ще сгреша, ако се опитам да го храня само в часовете за хранене, а през останалото време, ако мрънка да му давам вода? Така поне ще знам кога ще се яде и мааалко ще се улесня, защото с това кърмене на поискване започва да става трудничко. Ние няма как да спрем нощните хранения за сега. Първо той си иска и второ, ако не иска аз ще експлоадирам, защото не мога да се цедя.

# 41
  • Мнения: 6 513
Моето момче правеше по едно време 7-часови паузи. Изцяло на кърма е. През деня през 2-2,5 часа го храня. Заспива към 21ч. Върна си храненето към 1-2ч и това в 4-5ч винаги го е имало. Но аз не бих давала вода. За мен, щом се буди, суче и заспива, значи е гладен. Обяснявам си го като нараснала нужда от мляко  - според мен така си увеличава количеството.
Мм не го чуваше като се мята, а откакто застопорихме леглото и аз. Но тази нощ и двата пъти го намерих напречно на леглото Laughing

# 42
  • Мнения: 308
162 моя бебчо е на кърма, но се изцеждам. Давам му последно към 21 часа и сутринта към 6-7 се събужда. Сам си направи паузата.

# 43
  • София
  • Мнения: 240
Ох, благодаря ви момичета. Значи е възможно, но моят малчуган не е на такава вълна. Той имаше период да спи от 21,30 до 4-5, но от жегите насам свърши.
 Електра и аз съм на същото мнение, но в нашия случай не мисля, че е това. Той даже не може да изсуче напълно гърдите. Напоследък заспива на първата и дори не стигаме до втората. Все по-често ми се налага да се изцеждам. А това ми е мъкааа. Едвам по 5-10мл колкото може. Ако не е ял 6 часа съм изцеждала и по 60-80 мл., но това е голяма рядкост. Ще видим. Каквото стане.

# 44
  • София
  • Мнения: 855
И Алекс е на 100% кърма, в жегите започна да иска и нощем, тъкмо беше започнал с паузите 22-6 часа и върна старата схема: 22-4-7. Иначе в топлото време имам много кърма, една нощ изцедих от едната гърда 180, щях да се пръсна, излязоха ми е стрии на гърдите. Но ако ми дойде цикъл драстично намалява и е игра на нерви. Общо взето съм доста уморена и нямам търпение да започна захранването и да заместя поне едно хранене...отделно сега го дразнят венците и доста често ме хапе с всичка сила докато суче, излизат ми звездички от болка. Наистина нямам нерви, надявам се да издържа някъде до август, на 6 септември прави 6 месеца, ако успея да оцелея дотогава ( в което се съмнявам), ще е супер.

Общи условия

Активация на акаунт