детския инат

  • 3 475
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 935
По този повод накарах майка ми да се консултира с психолог от Агенцията за закрила на детето, понеже работи там. Психоложката каза, че на тази възраст много-много обясненията не дават резултат. Просто тябва да поставиш граници, примерно с наказания, но леки. И никакъв бой!

А наказания какви?
Някъде бях чела, че най-голямото наказание е да оставиш детето само в стаята, ама ми се вижда много сурово.
Аз хич не се справям, само трупам чувство за вина... Щото нервите съвсем не ми издържат вече, започнах да и крещя  Embarassed (невърши работа).
Реве "до посиняване"- гушкам я, говоря и - нищо.
И съвсем се сривам когато се прибере баща и и каже: "Детето плаче не от инат, а от болка! Зъбче ли те боли или коремче? Кажи тате!"

Тази вечер отново: "Пусни детско!" - пускам, рев и: "Пусни Алф!" - (незацепих и...) пуснах, рев и пак: "Пусни детско!", ей тука вече ми просветна и спрях всичко. Реакция - два часа рев за най-малката дреболия. Още хълца милата, а на мен ми се реве...
Нищо ново под слънцето.И моят беше/още е ,но в лека форма/ужасен инат,тръшкане,рев за най-малкото нещо.Но като го стегнах,научих се да не отстъпвам и имаше ефект.ЕЕЕ,ревеше по 2 часа в стаята.Оставях го там сам и му обяснявах защо.по едно време само като му кажех да отива в стаята си тръгваше сам,ревейки.

# 31
Ами седя и си се чудя аз сега ... толкова много сте изписали за ината , и нищо , ама нищо от това не става за реферата ми  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 90
До nedyka, авторката е Емили Поуст. Ще ти бъде интересно. То не че и аз успявам да спазвам всичките съвети... Embarassed

# 33
  • Мнения: 515
До nedyka, авторката е Емили Поуст. Ще ти бъде интересно. То не че и аз успявам да спазвам всичките съвети... Embarassed

  bouquet

# 34
  • Мнения: 22 935
До nedyka, авторката е Емили Поуст. Ще ти бъде интересно. То не че и аз успявам да спазвам всичките съвети... Embarassed

  bouquet
В нета ли я четете или сте я купили?

# 35
  • Мнения: 175
И ние сме много своенравни,при нас помага заплахта че няма да го водим навън или когато тати му се разсърди.Тогава е готов на всичко и става ангелче.Но като цяло вкъщи е доста послушен,особено когато е с единя родител заиграва се сам или се занимаваме заедно с нещо кротко и спокоино .,но на вън е страшно всичко трябва да е по неговата свирка-той диктува посоката,а когато има много деца около него направо се побърквам за тези играчки става страшно карат се бутат се никой нищо не дава всеки граби страшно е .Това ме побърква и много изморява но пък все гледам да е около деца,макар че много бих искала да си играе кротко сам,но знам че така не бива.Децата трябва да спазват дадени правила, трябва да чуват думата не,трябва да знаят че родителя е по весшестоящ.тогава ще растът щастливи.Но никога не го лишавам от свободата да избира или да изразява мнение,много неща му позволявам но и за много съм безкомпромисна.

# 36
  • Мнения: 90
аз я купих от Данет,защото в близката книжарница я нямаше,12лв.

# 37
  • Мнения: 90
А забравих да ви кажа,4е дъщеря ми ме хапе,когато принудително я водя за ръка по улицата! Или пък просто така,без повод,ме хапва по баджака на нейната височина  Confused newsm78 но за това не пише в книгата... Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 625
Вие сте написали за моето дете Laughing Wink Инате второто му име Confused
Само, че при нас тати много се изнервя и той основно го наказва................До някъде помага ама мен така ми е жал..............
Освн това при нас донякъде помага добрата фея която носи изненади ако слушка Wink
Казват,че това е първия пуберитет, след това на 3 е доста по-лесно, но на 4 започва втори така, че мами здрави нерви и спкойствие Peace Crazy

# 39
  • Мнения: 22 935
аз я купих от Данет,защото в близката книжарница я нямаше,12лв.
Започна ли четенето?Отзиви? Simple Smile

# 40
  • Мнения: 281
Как мислите, мамчета - дали ние сме били различни като деца!? Rolling EyesАко някоя от вас каже че не е била инатеста - каня я на сладкарница веднага LaughingВсички деца минават през това, а на повечето и никога не им минава. И моят син се тръшка, реве и удря когато не стане на неговото. Опитвам се да се справям. ВСИЧКИ СЕ ОПИТВАМЕ!Но пък после като се гушнат в нас, забравяме за всичко, нали! Ами, така ще е!Търпение, обич и постоянство. Желая на всички успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт