Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 684
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 837
При нас лавка в училището няма, изкушенията са отвън, една улица дели училището от складове на едро, където има доста малки магазинчета, продаващи и на дребно. Всъщност въобще не знам в нашия град да продават боклуци вътре в самото училище.
Учителката на баткото не пускаше деца до четвърти клас извън сградата, при малкия също засега излизането е забранено, надявам се да е по-дълго.

# 646
  • Мнения: 427
В петък не си е изял сандвича на обед, защото нямал време - щял да рита. Питах не е ли видяла учителката от занималнята, че не е обядвал, мълчи. Той бързал да открие и играе с приятелите си от ДГ, които са в другите паралелки.
За почивните дни имат препоръка да упражнят взетото до сега. Помни какво и къде има за домашно,  а аз не мога да се ориентирам в имената и  количествата упражнителни тетрадки.

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 16 172
И ние сме с домашна да пишем взетите елементи до сега.

# 648
  • София
  • Мнения: 181
За малко и аз да изключа за купоните, добре, че една майка спомена за тях. В лафката не знам какво има, предполагам боклучаци. Нямат достъп до нея освен по време на обяда в стола с госпожата. Имало е едно, две деца които са си взели нещо, съответно и моята иска пари. Казах и, че всичко необходимо съм и сложила в чантата и че пари няма да дам. За сега се удържа положението с телефоните, но ще видим до кога? Това което ме влудява е, че в час изписва чертите и ченгелите перфектно, а в занималнята са меко казано ужасни, но разписано от госпожата. Тоест домашни има, ама как са направени няма значение. Вкъщи наново, трия и пак пише.

# 649
  • Мнения: 653
Аз се чудя какво да правя с купоните за стол - моя май почти нищо не яде от храната там, не, че не е хубава - просто ако не му висиш на главата, така че си му стои пълна чинията... Май ще се налага освен закуска за голямото междучасие и за занималнята да мисля и нещо за обед, дето ще го яде. Sad Иначе и той има домашни - да допише 1/2 страница с 2 + още 10 реда, и да упражнява разни ченгелчета и чертички. Хич не му се пише, ама хич! Идеи как да го заинтересувам с писането?!

# 650
  • Мнения: 1 345
При нас няма лавка, но мен ме притесняват безплатните закуски, които ще почнат да им дават от следващата седмица. Синът ми беше с гипсирана дясна ръка един месец и за това време напълня и то много неприятно - на корем. Доста смешен вид придоби. Той е лакомичък и за първи път си дадох сметката,  че досега не е качвал от многото ядене, защото просто се движи много, а не защото е дарен със супер метаболизъм.  Както всички панталони му падаха, така изведнъж някои не могат да се закопчаят .... Тестени закуски биха влошили нещата. Трябва и още един месец да се пази - освободен е от физическо. Ще го мисля как да реагирам - от една страна ми е кофти да му забранявам да ги яде, защото така още повече ще привлека вниманието му към тях,  от друга - здравето все пак е най-важното...
При нас засега няма драми с писане, учене и т.н Оказа се, че ръката след сваляне на гипса си е ок. и директно си пише с нея, два дни преди това успяваше и с лявата:smile: . Малко му е трудно да повярва, че толкова време трябва да се стои по чиновете и само изчислява кога ще е голямото междучасие.
За привличане на вниманието към писане на букви, цифри и т.н - идеи много не ми хрумват, защото е досадна работа, докато стигнат до изписване на думи. Но пък трябва някак да се възприеме като задължение, което трябва да се отметне, за да дойде времето за игра.
Аз съм му взела за вкъщи това помагало, за да се упражнява https://www.galaxy.bg/uchebno-pomagalo-po-krasnopis-i-pravopis-za-1-klas На всяка страница за упражнение на писането има картинки с квадратчета отдолу, където трябва да изпише думите - така го проверявам дали добре чува звуците.
Няма да ходи всички дни на занималня, защото баба му ще е свободна в някои.
Телефон няма.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 08:46 от Аmanda

# 651
  • София
  • Мнения: 5 286
Нашите първолаци пишат с химикал. Гумите за химикалки са забранени. Изрично ни предупредиха да не късаме страници за грознопис и въобще да не късаме страници, защото им влошавало самочувствието и увереността. Аз нямам такива мераци, де, ама явно е масово явление, понеже имаше изненадани на родителската среща. 

# 652
  • София
  • Мнения: 1 635
Това пък с късането на страници изобщо не може да ми мине през акъла. Не знам кой го е измислил.
Нашите пишат с молив, но също помолиха да няма гумичка, за да могат да виждат как напредват.

# 653
  • София
  • Мнения: 5 286
Не знам, ама да му го изтриеш и да го накараш да го напише пак, щот било грозно - ми то си е направо е същото :/
Със синкото го играем това в маааалко по-мек аспект - карат го да преписва, когато го намерят за грозно. Ами като е четливо, не виждам защо го мъчат детето. Той си казва: ако пиша красиво, е много бавно и не ми стига времето. Нали се разбира, защо ме тормозят така. И, Бога ми, е съвсем прав. Обаче не мога да му го кажа, затова се измъквам с някакви идиотски фрази от рода, че щом учителят е казал, няма как, трябва да го изпълним. Цената е горчив вкус в устата, хиляди убити нервни клетки в драми и обяснения и нов кичур бели коси :/

# 654
  • Мнения: 68 667
Като че ли калиграфи обучават...
При нас май не се втеляват толкова. Ще могахда кажа след вторник...тогавя ще мога да взема теградките му.

# 655
  • бургас
  • Мнения: 624
Правят го за да им свикнат ръчичките на по-фини движения и един ден да пишат възможно най-четливо. На момчетата им е по-трудно. Моят с цялото си старание не успява да ги докара както трябва, но има време. По същата причина ги карат да оцветяват.

# 656
  • Мнения: 2 837
Големият пишеше много грозно. Много добър по математика, най-бързо четящ в класа, но с ужасен грознопис. В момента, в шести клас, пише по-хубаво от мене, а аз пиша красиво. Никога не съм късала листове, не съм трила и не съм го тормозила. Просто държах да си пише домашните.
Малкият сега също пише много грозно. Нещата са му разписани в занималнята, тук-таме са го карали да повтори нещо. Отново смятам да изчакам, ще свикне, ще почне да пише по-красиво. Сега му стана интересно да чете, сам набляга на това, нека е така.

# 657
  • Мнения: 427
Като го питали какво не обича да прави, отговор - да пише! Stuck Out Tongue Closed Eyes

Прави ми впечатление, че сборникът по математика е доста дебел и когато има да попълва в близост до мястото където се съединяват страниците става трудно за ръката, и линиите стават криви. Казала съм, че красиво писане се изисква в първи клас. Да не се тревожи излишно, но не е и повод да не се старае.

# 658
  • София
  • Мнения: 18 704
Госпожата им подчертаватова,което не са написали хубаво и им пиле пак да го упражняват.Което не ми харесва трия и пише пак.Това е положението.Той пише достадобре като цяло,но да свикне.

# 659
  • София
  • Мнения: 181
Едно е да пише грозно, в предвид че сега се учат, а съвсем друго чисто и красиво в клас, а в занималнята как и падне, защото бързала за да излезнат в четири с госпожата навън. Еми няма да стане, трия и пак пише. Следващият път да помисли как е по-добре. Двойна работа или веднъж качествено. Иначе при нас редуват молив с триещ химикал, по-често химикал и пишем на малки квадрати по математика.

Общи условия

Активация на акаунт