Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 581
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 035
https://www.book.store.bg/p168503/uchebno-posobie-cifri-vetrilo.html

Учителката каза, че ги ползват, за да решават задачки на ум, задава задачка и всяко дете трябва да вдигне съответната цифричка, а тя вижда кой е сметнал и кой не правилно.

# 136
  • Мнения: 29 321
https://www.book.store.bg/p168503/uchebno-posobie-cifri-vetrilo.html

Учителката каза, че ги ползват, за да решават задачки на ум, задава задачка и всяко дете трябва да вдигне съответната цифричка, а тя вижда кой е сметнал и кой не правилно.

Много е интересно това и наистина е хубаво измислено. На нас не са ни казали за такива цифри, може би в началото на годината.  newsm78

# 137
  • София
  • Мнения: 2 883
Само искам да споделя, че в 50 ОУ Васил Левски в кв. Драгалевци има 5 свободни места за първолаци. Който не е успял да се запише, и ако му е в удобно местоположение, има време  Kissing Heart

# 138
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте, мами на първолачета! Не съм писала досега в темата, макар че й хвърлях око отвреме-навреме. За четвърти път ще имаме първокласник у дома. Софиянци сме, но преди пет години заживяхме за постоянно в едно село на 50км от София. Най-малкият ни син ще си учи в село, където от 3ти/4ти до 7ми клас учиха и батковците му. Тук няма недостиг на места за първи клас, по-скоро има липса на деца - 12 дечица ще са в клас, но и на големите класовете бяха по толкова деца и определено го намирам за “плюс”.
Отдавна съм купила чанта, която е комплектована с два несесера с принадлежности и сакче за физическо. Имахме родителска среща в края на май.

# 139
  • Мнения: X
При нас родителска среща имаше след първото класиране. Следващата ще е началото на септември. За сега съм взела само униформата. Иначе ни дадоха списък на необходимите помагала. За учебните тетрадки се уговорихме, че ще направим колективна поръчка в началото на учебната година. Решила съм, че раница ще купувам след морето. На времето с каката направих грешка с първата раница. Сега горе-долу знам какво търся, но сумата, която трябва да заделя си я бива. Анцунг също смятам от сега да взема. Малката ми върви много висока. Анцунга от каката, който тя носеше в първи и втори клас отдавна не ѝ става. А да не говорим, че размера на униформата е 140 см. Колежка ми даде десетина тетрадки от нейното дете, с големи квадратчета и тесни/широки редове, които са станали излишни на определен етап, така че няма да бързам много с тези покупки.
От една страна ме радва, че ще бъдат с униформи, от друга се дразня, защото ще ни ограничават в ежедневието.

# 140
  • София
  • Мнения: 13 206
tonynette, хубаво ме подсети с тетрадките. Сега и без това правим голям ремонт на ученическата стая. При пренасянето на багажите сигурно ще извадя тетрадки за цяла учебна година от каката Simple Smile)))

Маринова, много сте смели! Simple Smile Големите батковци в София ли учат?

# 141
  • На село
  • Мнения: 873
Vache, в близкия град на 10км от наше село учат батковците - в професионална гимназия на доста добро ниво. Кака им завърши Първа английска, но за тях решихме друго Simple Smile.

# 142
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, в близкия град на 10км от наше село учат батковците - в професионална гимназия на доста добро ниво. Кака им завърши Първа английска, но за тях решихме друго Simple Smile.
Браво! Ти си вряла и кипяла вече много Simple Smile

# 143
  • На село
  • Мнения: 873
Хахаха, още доста ми се очертава да повря и да покипя, докато изкласи и най-малкото Grinning

# 144
  • София
  • Мнения: 13 206
Хахаха, още доста ми се очертава да повря и да покипя, докато изкласи и най-малкото Grinning
Е, ама на някои им е за първи път. На мен не и затова виждам голямата разлика Wink

# 145
  • Мнения: 29 321
Аз съм от тези, където им е за пръв път... Mr. Green Май на мен ми е по-притеснено, отколкото на първокласника.  hahaha

# 146
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз пък да ви кажа, сега ми е още по-притеснено от първия път. Преди 6г не знаех изобщо с какво ще се сблъскам в приказната ни образователна система. Сега обаче съм абсолютно наясно и съм в пълен туш, шок и ступор! Grinning

# 147
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм от тези, където им е за пръв път... Mr. Green Май на мен ми е по-притеснено, отколкото на първокласника.  hahaha
Естествено! И аз мога да кажа, че имам леко притеснение, защото децата ми са много различни. Подходът ми е различен, абе... но все пак ми е по-спокойно, защото вече имам представа какво да очаквам. Simple Smile
После и ваканциите ще очакваш повече от детето Simple Smile

bubcheto15, значи няма да ти казваме как е в 7 клас Wink Дишай сега спокойно в първи, че догодина (предполагам) ступорът ще е още по-голям Wink

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Определено, след този 7-ми клас, който преживях, вече нищо не може да ме бутне. Smile
Но да не предизвиквам съдбата.

Аз погрешно записах детето при една учителка и после ме наплашиха, че била твърде строга и много се карала, но да видим. Надявам се просто да има дисциплина в класа, не изглеждаше толкова пък страшна. Simple Smile

Чанта и несесер си имаме, септември след род. среща ще купувам останалото.

# 149
  • София
  • Мнения: 4 035

bubcheto15, значи няма да ти казваме как е в 7 клас Wink Дишай сега спокойно в първи, че догодина (предполагам) ступорът ще е още по-голям Wink

Пощади ме, моля те Simple Smile В момента се борим с вятърни мелници да не вкарат за набор 2006та промените във формата за НВО, защото са заварено положение и ще са минали половината среден курс, докато го избистрят.
Цяла година живях под знака на абсурдите в системата за прием в първи клас, писах становища, участвахме в работни групи и въобще...
Надявам се поне тази година да взема малко въздух Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт