Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 579
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 5 285
В първи клас учебниците остават за децата, но след това се връщат и трябва да се пазят. При нас две училища се изсипват в книжарничката, която има всички видове подвързии. Забавно е, виждаме се с други родители по опашките, пред книжарницата изнасят няколко маси, за да върви по-бързо Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте, и аз да се запиша с първокласничка Simple Smile  За трети път ще мина през първи клас, но се вълнувам като за първи път. Малкият ми син ще е 12клас и най-малката първи. В 32 ро ще учим. Първата родителска мина, имаме списък и униформи. Купихме раница и някои дребни неща. Искат папка с копче за всеки предмет, но на тези които попадам са много тънички и едва ли ще поберат всичко. Ако някой е попадал на по-добри да сподели от къде?

# 182
  • София
  • Мнения: 13 206
Maidi, папки с копче има в Джъмбо. Има и по-малки -А5.

# 183
  • София
  • Мнения: 181
Maidi, папки с копче има в Джъмбо. Има и по-малки -А5.

Благодаря,  ще видя за размер А4 Simple Smile

# 184
  • София
  • Мнения: 13 206
Maidi, папки с копче има в Джъмбо. Има и по-малки -А5.

Благодаря,  ще видя за размер А4 Simple Smile
Снощи пишех от телефона, затова така кратичко и неясно Wink)))
Преди 15 септември в Джъмбо отварят сергийката и може да намериш доста неща от тоя тип. Има хубави папки с копче. Голямата ми дъщеря ползваше такива, по моя си инициатива тогава. Малките (А5) ги споменах, защото са много удобни за дребните неща, бележник (който те няма да имат сега вече до 3 клас), тефтерче, бележки като се пренасят...

# 185
  • София
  • Мнения: 181
Vache, благодаря за информацията!

# 186
  • Мнения: 1 602
Здравейте и от мен.
Искам да ви питам с какъв стол сте за бюрото на ученика.
Скоро правихме ремонт на детската и предишния е много голям за нея и искам да купя нещо което ще й е удобно.
Също така искам да питам какви раници смятате да купите или сте купили?
Гледам няколко странички назад сте обсъждали боички.
Аз съм учила рисуване и няма да ми е проблем да я подготвя почти професионално.
https://mishmag.net/risuvatelen-komplekt-v-kufar-faber-castell.html
На това съм се спряла като за начало.
Точно тези бои не знам колко са добри,защото аз рисувам предимно с темпер,но ще ги видим. Мисля,че за начало ще стават.

# 187
  • Мнения: 29 321
Стол още не сме избрали, поръчахме бюрото - ъглово, до прозорец ще дойде.
Раницата, която купихме е Топгал, по-назад в темата сме я обсъждали.

ПС: Всъщност не тук, а в темата за раниците. Там може да прочетете по-подробно за различни малки заедно с отзиви за тях.

Последна редакция: пн, 30 юли 2018, 17:14 от Natali_

# 188
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен.
Искам да ви питам с какъв стол сте за бюрото на ученика.
Скоро правихме ремонт на детската и предишния е много голям за нея и искам да купя нещо което ще й е удобно.
Също така искам да питам какви раници смятате да купите или сте купили?
Гледам няколко странички назад сте обсъждали боички.
Аз съм учила рисуване и няма да ми е проблем да я подготвя почти професионално.
https://mishmag.net/risuvatelen-komplekt-v-kufar-faber-castell.html
На това съм се спряла като за начало.
Точно тези бои не знам колко са добри,защото аз рисувам предимно с темпер,но ще ги видим. Мисля,че за начало ще стават.

Ние сме взели среден въртящ се стол с регулиране, не от детските, защото са съвсем малки. Раница купихме такава:

# 189
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Здравейте и от мен!
Първо само ви четях, защото мислех, че е само за софийските ученици темата, но после видях, че и други от провинцията се включват! Simple Smile
Макар че сме от София, след много размисли и колебания решихме детето да започне училище в провинцията. За да учи в София, трябваше да променим изцяло живота на цялото ни семейство, тъй като заради работата ни не живеем постоянно там . Надявам се и вярвам, че сме направили правилен избор. 😊

Раницата  е купена още през април, голямо нетърпение, голямо чудо. Беше убеден, че няма да си промени решението.
Струва ми се малко голяма, но тя ще стои в училище, ще я взема вкъщи само за уикенда, а и няма да ходи пеш.
Тази е раницата:
https://www.molivko.com/ranici-chanti-i-neseseri/ranitsi/panitsa … s-soccer-50007660

Съжалявам, че с линк, но в момента не била достъпна опцията за качване на снимки. 🙄
Не сме я взели оттук де и не на тази цена!
Бюро ще вземем от Икеа, колебаем се за малкото Micke или контейнер Alex с допълнителен плот. Предполагам, че и стол ще изберем оттам, не мисля да спестяваме откъм комфорт, но ще го мислим към края на месеца! Simple Smile

# 190
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момчетата са със столове от икея, както и бюрата им са такива.
Подарък са им.
Ето тези: https://static.bg-mamma.com/ftp/pictures/ikeaschool2.jpg

# 191
  • София
  • Мнения: 1 638
След покупка на мебели от Икеа имахме огромен проблем с дървеници. Може да е било съвпадение, но въпреки това бих ви препоръчала да напръскате покупката като я сглобите, защото като се размножат кошмарът е голям.

# 192
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Ние имаме много мебели от Икеа и не сме имали проблем.

# 193
  • На село
  • Мнения: 873
И аз съм харесала едно тапицирано въртящо се столче от Икеа, но леко ме притеснява “въртящият момент”. Като си го знам какво шило ми е детето, дали писането на домашни няма да е едно безкрайно врът наляво-врът надясно Smiley.

gato, ние в момента също се борим с дървеници, страшна напаст, сподели, моля те, на лични, с какво ги преборихте. Все ми се струва, че точно мебелите в Икеа би трябвало да ги третират предварително с инсектициди, за да сведат до минимум възможността за подобни проблеми.

elleni, от училище в провинцията до училище в провинцията има голяма разлика, както и между софийските училища. Дано сте попаднали на добро! Нашето “провинциално”  училище е проверено вече с два броя батковци и въобще не се колебахме сега за малчо.

# 194
  • Мнения: 29 321
Решили сме да му вземем голям, удобен, въртящ се стол. Дори и в началото да се върти малко повече, после ще му мине меракът, но пък ще е удобен за писане и учене. Чудя се само в кой магазин да търся такъв стол.  newsm78

Излезе ми някакъв пост във фейса вчера, че в книжарници АртПлюс можело да се купи раница + тетрадки и подобни за стойността на раницата. Ако някой има нужда, може да провери... Peace

Последна редакция: вт, 31 юли 2018, 09:06 от Natali_

Общи условия

Активация на акаунт