157 ГИЧЕ

  • 39 526
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте, да потбутна малко темата Simple Smile Имам седмокласничка, която много иска да учи испански, та 157-мо е едно от избраните училища.Прочетох, че базата е доста запусната, има ли изгледи да се ремонтира скоро?Също така дали може малко повече информация относно дисциплината, нивото на преподаване?

# 196
  • софия
  • Мнения: 2 543
Базата е като на всяко общинско училище. Испанския ще го научи, ако учи с желание и последователност. Имам забележка относно намалели брой преподаватели испанци. Май заради пандемията наличните си заминаха.

# 197
  • София
  • Мнения: 315
Базата е като на всяко общинско училище. Испанския ще го научи, ако учи с желание и последователност. Имам забележка относно намалели брой преподаватели испанци. Май заради пандемията наличните си заминаха.

Много ще се радвам наистина  да се набляга на езика, но се надявам учителите и по другите предмети да са на ниво!Притесняваше ме, че балът за прием не е чак толкова висок( демек не е толкова предпочитано Simple Smile ), но като гледам статистиката за среден успех на гимназията според матурите от 12 клас, резултатът хич не е лош Simple Smile
Дали им организират екскурзии, че не мога да намеря информация в сайта на училището?

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 21:38 от ninon

# 198
  • софия
  • Мнения: 2 543
До  Мадрид имаше 2019

# 199
  • София
  • Мнения: 315
Благодаря!А имате ли наблюдения за СИП- португалски, какво е нивото на преподаване, добри ли са учителите?

# 200
  • софия
  • Мнения: 2 543
Нямам идея за португалския! От 1,2 години е, а с това ДО......

# 201
  • Мнения: 5
Дъщеря ми е в 8 клас, много сме доволни от училището. Даже и с дистанционно обучение испанският и българският език са на ниво. Дисциплината си зависи от учениците, не е имало проблем досега (въпреки, че те реално си бяха вкъщи, повечето време). Базата си е нормална, в крайна сметка няма там да живее детето😉

# 202
  • София
  • Мнения: 315
Дъщеря ми е в 8 клас, много сме доволни от училището. Даже и с дистанционно обучение испанският и българският език са на ниво. Дисциплината си зависи от учениците, не е имало проблем досега (въпреки, че те реално си бяха вкъщи, повечето време). Базата си е нормална, в крайна сметка няма там да живее детето😉

Благодаря!Много се радвама за положителните отзиви!Ясно е, че няма да живеят там, но все пак една голяма част от времето им е в училището!
Малко смешно, ама да попитатм, как са тоалетните, че в някои теми четох за някои училища, в които тоалетните били в потресаващо състояние...Изобщо хигиената на добро ниво ли е?

# 203
  • Мнения: 5
Според дъщеря ми, тоалетните са съвсем прилични. Като цяло, училището се оказа на много добро ниво

# 204
  • Мнения: 99
И синът ми е много доволен. Училището е на ниво, за материалната база не ми е направила впечатление да е запусната. Детето се чувства добре, 10ти клас е.

# 205
  • София
  • Мнения: 315
Много благодаря за отговорите!Определено ще мине по-напред в класациите ни! Simple Smile

# 206
  • Мнения: 1
Здравейте. Тъй като видях огромен наплив за втора испанска, реших да споделя 3-годишния си личен опит с вас. Сградата на училището е потресаваща. Класните стаи на 8ми клас са подобаващи, но станете ли девети потъвате в мизерия. Испански не може да се учи там. Учителите са под всякаква критика. Не знам на каква основа са позитивните мнения относно учителите. Ако не се занимавате допълнително, няма да научите испански. Аз имах ужасен хъс и амбиции за научаване на испански. След като видях отношението на учителите към предмета - вече не. Госпожата, която ми преподава по БЕЛ е абсолютно психически нестабилна. Препускаме из уроците. Не обръщаме внимание на нищо. Единственият що-годе ок учител е този по МАТ. На нещо научава. Отново ти трябват уроци за пълно 6. Смаяна съм от отзивите. Влязох с бал 425 и изкарвах само шестици, не трябваше да се набутвам тук. Помислете пак преди да пишете желанията.

# 207
  • Мнения: X
Базата не е тяхна, а на друго училище, което беше СОУ, но след лошо управление за няколко години беше на косъм от закриване. Слава Богу сега върви нагоре, но дели сградата със т.нар.втора испанска, която по табелка е училище с преподаване на чужди езици. Доколкото знам от години нямат собствена сграда и се местят из София. За самото училище като институция не мога нищо да кажа, нямам впечатления, но отзивите не са много добри.

# 208
  • София
  • Мнения: 2 446
Миналата година децата се намериха сами и си направиха група във Вайбър.
Мисля, че през тази Фб група се търсеха
https://www.facebook.com/groups/364194650409356
(може и друга с подобно име да е била, не съм влизала в нея лично)

# 209
  • София
  • Мнения: 6 258
Децата със сигурност ще си сфомират група в месинджър/вайбър, след като започнат у-ще.
Мен по-скоро ме касае родителска група, като дойде време за учебници, родителски срещи...

Общи условия

Активация на акаунт