Пацата при малките момченца!

  • 14 513
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Нормално е да се заиграва, за родителите остава да обяснят кьде е социално-приемливо да го прави и кьде - не.
"Нещото" се нарича пенис и това е официалното анатомично название, а не вулгаризьм.

# 16
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Леле!А аз си помислих първосигнално че Пацата от Биг Брадър е имал вземане даване и малки момченца!
Дамата пенис си е много на място в случая.И да, напълно нормално е да си я държи.

# 17
  • Мнения: 2 488
Ха-ха, и аз се чудих какво е това "паца". Добре, че е форумът, иначе щях да си ходя необразована.😂
А иначе сериозно- моят син от малък се научи, че момчетата имат пенис, а момичетата- вагина. Други думи не сме използвали.

# 18
  • Мнения: X
Моля ви, нека това не е поредната тема, в която всеки да разказва как нарича половите органи вкъщи пред детето.

Моят син е точно на 4 години и постоянно си държи ръката в панталона. Според него му била залепнала пацата ( в духа на темата) и си я отлепял. Точно днес гледахме клипче от тържество в детската градина и щяхме да паднем от смях, защото имаше и други младежи, които правеха същото. Моят поне на тържеството не се прояви 😌😌😌 . Та с две думи, явно е повсеместно.

# 19
  • Мнения: 54 455
Тази дума съм я чувала от хора от Видин.
Все си мислех, че вече се е повишила грамотността, ама не. Rolling Eyes

За въпроса - мисля, че не е притеснително. Но да се научи да не го прави пред други хора.
Въпреки, че и големи мъже си опъват ластика. Sunglasses

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Моля ви, нека това не е поредната тема, в която всеки да разказва как нарича половите органи вкъщи пред детето.
И защо? Самата авторка попита.

# 21
  • Мнения: 92
Месечинка виторога не ми е било целта да питам как наричате ...... на детето си,зададох съвсем различен и нормален въпрос,но от повечето от  вас така и не получих нормален отговор!

# 22
  • Мнения: 246
На мен пък ще ми е много странно майка на малко момченце на вън да му каже: - Не  си пипай пениса.Моята педиатърка използва- пилето. Аз казвам пишлето. И веднага може да се сетиш ,че става въпрос за ПИШКА,а не за пица.Немога да разбера как не ви мързи да пишете по 100 изречения само и само да засегнете авторката и съответно нищо смислено по темата.

# 23
  • Мнения: 1 565
Аз също не мога да го възприема това да кажеш на малко момченце пенис или вагина ,но явно го правят .Повечето от нас не са чували тази думичка ,но и аз не виждам нищо лошо в използването на думата щом им харесва ,Аз на моите деца им казвам само дупе дупето ака и пиша без да конкретизирам кое какво е ,а и не виждам смъсил от това .Като пораснат сами ще разберат кое какво е .По приемливо ми звучи до определена възраст да се използва думата пишле от това да му казваме пенис ,то и без това не е още такова .

# 24
  • Мнения: 92
Благодаря ви за разбирането 🤗😘🤗

# 25
  • Мнения: 246
То по тази логика с пениса,как би звучало за момиче обращение.Например навън да кажеш: - Изтрий си вагината ....А по темата сега,за да уважа авторката.Моето мнение ,че трябва в къщи да се поговори с детето и да се каже ,че нетрябва да го прави на вън.Не не нещо ненормално все пак.Забелязала съм ,че повечето момченца го правят.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ти пред детето можеш и Цар Лъв да му казваш, но във форум за възрастни да задаваш въпрос за "пацата" е супер смешно. И ти самата попита тук  "е как да му казвам" или нещо от рода.

# 27
  • Мнения: X
Както обикновено в подобни теми - отиде коня у ряката...

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
ПП: По-добре оправи заглавието на темата, защото звучи ужасно вулгарно и грозно
И кое е вулгарното и грозното?
И аз съм чувала паца и според мен е по-приемливо от пенис за толкова малко дете.
п.п. знайте, че с глас съм се смяла Smiley

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 21:36 от Котьо

# 29
  • Мнения: 246
Както обикновено в подобни теми - отиде коня у ряката...


   Направо се удави:-)))))))))

Общи условия

Активация на акаунт